Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dookoła POLSKI koleją
Autor Wiadomość

kolejtravel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Kwi 2016

PostWysłany: 16-04-2016, 23:04   Dookoła POLSKI koleją Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam zamiar - chyba jako pierwszy w historii najnowszej tego kraju objechać Go koleją...

Moje odkrywanie, czy też może eksploracja Polskiej sieci kolejowej ma polegać na poniższym założeniu.
Mam zamiar w możliwie najkrótszym czasie objechać Polskę koleją dookoła...
W 80 dni dookoła Polski? Nie... Ale i 80 godzin to mało... Zapewne wynik padnie gdzieś pośrodku Smile

Wiem, że podobne pomysły już byłe realizowane. Ale z pewnością nie w takim założeniu jak myślę. Jeśli ktoś jadąc niby dookoła Polski na zachodzie jechał przez Poznań, a na wschodzie przez Warszawę, to może to być wyłącznie symboliczne założenie przejazdu wokół naszego kraju. Nawet jeśli owy wyczyn ukazano w Teleekspressie... Ja zamierzam objechać Polskę NAPRAWDĘ dookoła...

Co to oznacza?

Mam zamiar objechać Polskę możliwie blisko jej granic, liniami kolejowymi czynnymi w planowym ruchu pasażerskim w taki sposób, aby utworzona w ten sposób "figura geometryczna" utworzyła zamkniętą "pętlę" wzdłuż granic naszego kraju. Nie dopuszczam żadnych kompromisów, a to oznacza, że będę się poruszał często naprawdę lokalnymi liniami i połączeniami i odwiedzę każdą stację (choćby przejazdem) na tak wyznaczonej pętli wokół kraju. Nieraz będą to i tak linie tworzące główne połączenia kolejowe. Innym razem naprawdę lokalne linie i stacje...

Jeśli jesteście zainteresowani moim projektem, który zamierzam realizować w maju proszę o informację Smile

W razie zainteresowania chętnie przedstawię plan/harmonogram podróży Smile

_________________
Podróżnik zrażony kolejową pasją Wink
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

LoloPendolo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-04-2016, 00:21   

Będziesz drugi Razz ja tego dokonałem cztery lata temu Smile ale podziwiam. Na samą myśl o powtórce mam dreszcze Razz strasznie męczące to było. Powodzenia i mam nadzieję na relacje z kółka Smile
Powrót do góry

kolejtravel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Kwi 2016

PostWysłany: 17-04-2016, 10:48    Odpowiedz z cytatem

A podasz mniej więcej trasę jaką pokonałeś?

Że nie będzie to miła wycieczka to wiem...

_________________
Podróżnik zrażony kolejową pasją Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

LoloPendolo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-04-2016, 16:00   

Katowice - Bielsko -Skoczów - Żory - Racibórz - K. Koźle - Nysa - Wrocław - Kłodzko - Wałbrzych. - J. Góra - Węgliniec - Z. Góra - Szczecin - Kołobrzeg - Gdynia - Iława - Olsztyn - Ełk - Olecko - (autobus do Suwak ) Suwałki. - Białystok - Czeremcha - Siedlce - Terespol (tam dzień Wolnego i powrót do Łukowa i podróż autobusem do Parczewa) Parczew - Lublin - Chełm - Zamość - Hrebenne (dzień Wolnego) Horyniec - Jarosław - Jasło - Zagórz (dzień Wolnego) Jasło (autobus) Stróże - Tarnów - Kraków- Sucha B.- Żywiec - Katowice.

Zapewniam Cię że w 80 godzin Ci to nie wyjdzie Razz
Powrót do góry

kolejtravel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Kwi 2016

PostWysłany: 17-04-2016, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Nie dopuszczam objazdów/dojazdów autobusem. Tylko kolej. Jeśli zatem gdzieś nie można dojechać pociągiem miasto odpada - podobnie w przypadku gdyby dojazd gdzieś i tak wiązał się z powrotem do punktu wyjścia (tzw. ślepe trasy). Trasa potrwa około tygodnia.

Przy okazji - czy istnieje jakaś fajna, aktualna mapa kolejowe dostępna off-line? Kiedyś Railmap miał taką funkcjonalność, ale teraz widzę tylko wersję on-line. A w trasie wiadomo - nie zawsze jest net...

Zastanawiam się też nad biletami. W jakiej formie je kupić, aby wyszło najkorzystniej. Tu przyjmę chętnie wszelkie wskazówki. Generalnie będę jechał PR+ KD + KS + KM. Będzie kilka TLK, a nawet trafi się chyba IC i EIP. Ale to pojedyncze przypadki i po prostu wykupie bilety i już. Bardziej mi o PR i pozostałe trzy spółki chodzi - jest jakaś powiedzmy tygodniówka na całą sieć, uznawana przez wszystkich?

Jeśli chodzi o moją trasę wygląda następująco:

1.
Szczecin - Zielona Góra - Żary - Węgliniec - Zgorzelec - Jelenia Góra - Wałbrzych - Kłodzko - Wrocław

2.
Wrocław - Brzeg - Nysa - Kędzierzyn Koźle - Nędza - Rybnik - Żory - Pszczyna - Czechowice Dz. - Bielsko Biała - Wadowice - Kraków - Tarnów

3.
Tarnów - Jasło - (Zagórz - Jasło) - Rzeszów - Przeworsk - Stalowa Wola - Zamość

4.
Zamość - Rejowiec - Lublin - Dęblin - Łuków - Siedlce - Czeremcha

5.
Czeremcha - Białystok - Ełk - Korsze - Olsztyn - Elbląg - Gdańsk - Koszalin - Kołobrzeg
(Braniewo?)

6. Kołobrzeg - Trzebiatów - Goleniów - Szczecin.

Jest to na razie zarys opracowany na podstawie poprzedniego rozkładu. W tygodniu zamierzam to zweryfikować z nowym rozkładem. Czy jakieś stacje pominąłem? Wiem, że w pkt. 5 miałem problemy z zaliczeniem Braniewa do trasy. Sprawdzę w nowym rozkładzie jak to wygląda. A może już widzicie, że jakieś połączenia nie będą możliwe?

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie.

_________________
Podróżnik zrażony kolejową pasją Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 17-04-2016, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy projekt Smile Jeśli będziesz w Gdańsku, to żeby dopełnić obrys pomyśl czy nie warto pojechać na hel i z powrotem. Powodzenia.

_________________
Kawa w Warsie, za oknem umyka krajobraz i wycie budzące miejscowych, maszynista dał znać że nie śpi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 17-04-2016, 22:10    Odpowiedz z cytatem

kolejtravel, Jeśli ma to być faktycznie dookoła (bez "ślepych uliczek") to z Rzeszowa musisz do Zawady pojechać przez Bełżec, a nie Tarnobrzeg. Braniewo jest aktualnie "ślepą uliczką". Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 18-04-2016, 10:55    Odpowiedz z cytatem

A z Kędzierzyna do Rybnika powinieneś przez Chałupki. Razz

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2015
Skąd: Linia 96

PostWysłany: 18-04-2016, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Ale gdzieniegdzie trzeba będzie skrócić podróż np. z Bielska Białej przez Wadowice do Krakowa i prosto E30 do Rzeszowa ale potem znowu tzw. ślepa uliczka tj. od Rzeszowa do Łupkowa. Jest wyzwanie powodzenia!.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-04-2016, 13:40   

Kolejoman2 napisał/a:
A z Kędzierzyna do Rybnika powinieneś przez Chałupki. Razz

Lub przynajmniej Rudyszwałd Smile
Powrót do góry

kolejtravel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Kwi 2016

PostWysłany: 18-04-2016, 17:04    Odpowiedz z cytatem

Dopracowuję szczegóły bo ten plan jest wg poprzedniego rozkładu robiony. Już wiem, że trasa będzie nieco inaczej wyglądać.
Dzięki za info o Braniewie. Linie takie jak Helska odpuszczam właśnie dlatego, że to tzw. "ślepa uliczka" - odbijam z Redy i musiałbym ostatecznie i tak do Redy wrócić. Takich rozwiązań w zasadzie nie przewiduje (chyba, że taki "objazd" byłby wskazany z uwagi na ergonomiczność potencjalnej przesiadki).

Dopieszczam rozkład i przedstawię go na dniach bardzo dokładnie.

Z trasami na południe od Tarnowa i Rzeszowa na pewno będę miał pytania - poprzedni plan opierał się na jednym jedynym pociągu jadącym do Zagórza. Sprawdzę dokładnie i opiszę jak to było, a jak wychodzi mi teraz.

Dzięki za informację o Chałupkach - umknęło mi, albo w poprzednim rozkładzie nie można było pojechać z Chałupek na Rybnik Rolling Eyes

Cały czas czekam na informacje i wskazówki (o ile ktoś takie posiada) jak można korzystnie ogarnąć to od strony biletowej.

_________________
Podróżnik zrażony kolejową pasją Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 11-05-2016, 00:40    Odpowiedz z cytatem

kolejtravel, Jak tam Twoj plan wycieczki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejtravel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Kwi 2016

PostWysłany: 11-05-2016, 17:26    Odpowiedz z cytatem

Z przyczyn niezależnych przesunięty na czerwiec lub przełom czerwca/lipca.

Oczywiście oznacza to dla mnie ułożenie całej trasy od nowa pod konkretną datę, dlatego się nie odzywam. Przedstawię ostateczną wersję trasy na pewno parę-parenaście dni wcześniej.

Póki co szkoda, że nikt mi nie podpowiedział jak ogarnąć to z biletami najtaniej Sad

_________________
Podróżnik zrażony kolejową pasją Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 10-10-2016, 08:51    Odpowiedz z cytatem

I jak się udała wycieczka

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl