Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Dlaczego znikają nazwy pociągów?
Autor Wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 19-04-2016, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Trzeba chodzić na wybory....

_________________
pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 20-04-2016, 07:12    Odpowiedz z cytatem

Największy skandal to nazwy nocnych pociągów. Komu przeszkadzały dobrze kojarzące się np. Ustronie czy też Przemyślanin? Jakie koszty pociągnęła za sobą zmiana nazw nocnych pociągów? Czas wrócić do porzednich nazw i przeanalizować zatrudnienie na Żelaznej, bo ktoś zwyczajnie nie ma co robić z wolnym czasem, a spokojnie mógłby swoją energię wykorzystać do sprzątania wagonów. Inna sprawa, że ów osobnik nie potrafi nawet sensownie przeanalizować nazw nadawanych pociagów, np. co taki Broniewski ma wspólnego ze Szczecinem? Tak trudno przeanalizować jedną czy drugą biografię??? Poseł po części zwraca jednak uwag na istotny problem - kompletny brak wizji i strategii na Żelaznej, ale po historii niedoszłego wakacyjnego połączenia z Krakowa do Kołobrzegu i Ustki nic nas już nie zdziwi.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-04-2016, 07:59   

A ja nie mogę się nadziwić tym krzykom o nazwy. Naprawdę ma dla Was znaczenie czy jedziecie TLK "X" czy TLK "Y"? Czy TLK "X" jeździło się lepiej niż TLK "Y"? Chyba ważne są - relacja, czas jazdy, wygoda, godziny odjazdu. Dla mnie jako pasażera powyższe ma znaczenie, na nazwę kompletnie nie zwracam uwagi
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 20-04-2016, 08:07    Odpowiedz z cytatem

Nazwa marki, prodkuktu, zatem i pociagu ma kolosalne znaczenie marketingowe. PKP IC tego nie rozumie i Ty zdaje się też. Jeżeli przez lata wypromowano np. Ustonie jako połączenie, każdy kojarzył w jakiej relacji ono kursuje to rezygnacja z niego jest czystą głupotą. To bardziej tematów dla specjalistów od zarządzenia, ale to co robi PKP IC jest niezgodne z jakimikolwiek zasadami sztuki. Ale towarzystwu z Żelaznej nikt się bawić nie zabronił.....

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-04-2016, 12:08   

Widać nie ma tak kolosalnego - jak piszesz - znaczenia, skoro pomimo "rewolucyjnych zmian" pasażerowie pociągami jeżdżą, a na dodatek ostatnio jeździ ich więcej. W mojej (i pewnie nie tylko) opinii liczą się te aspekty podróży, o których napisałem - na zadane przeze mnie w poprzednim wpisie pytanie, odpowiadam sobie dwa razy "nie". Jeśli odpowiedziałbyś "tak", chętnie posłucham uzasadnienia.
Powrót do góry

Rafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2015
Skąd: Linia 96

PostWysłany: 20-04-2016, 12:20    Odpowiedz z cytatem

Więc jeśli ludzie pociągami jeżdżą i to coraz więcej to ciężko zrozumieć czemu zmieniają nazwy pociągów jakby to miało jakieś znaczenie że jeszcze więcej osób będzie jeździć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-04-2016, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Abstrahując od wygłupów młodego posła od Kukiza, trzeba zauważyć, że PKP Intercity też się wygłupiło. No bo komu przeszkadzała stara nazwa "Karkonosze"? Przez kilka dekad jeździł nocny pociąg na trasie Warszawa - Jelenia Góra i zawsze były to "Karkonosze". Ta nazwa utrwaliła się w drugim, a może nawet już w trzecim pokoleniu Polaków. I nagle nie ma "Karkonoszy". Jest "Aurora". Jak ten okręt pancerny z początku XX wieku, spopularyzowany jako symbol rewolucji październikowej w Rosji. Dobrze, że nie nazwali pociągu "Potiomkin". To też radziecki pancernik.

Wiem, że aurora to inna nazwa zorzy polarnej, ale nikt normalny w Polsce nie mówi na zorzę polarną aurora. Wróćcie w grudniu do starej nazwy i przestańcie na tej Żelaznej pajacować!

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl