Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Ukraińska linia wzdłuż Bieszczad
Autor Wiadomość

Kalten Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Kwi 2009
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 23-04-2016, 13:54   Ukraińska linia wzdłuż Bieszczad Odpowiedz z cytatem

Zamarzyła mi się w czerwcu przejażdżka z Lwowa przez Sambor i Sianki wzdłuż polskiej granicy do Użhorodu.I albo nic nie potrafię albo pociągi jeżdżą tamtędy tylko nocą.Nie znalazłem żadnego połączenia przez dzień z Sambora w stronę Użhorodu.Może ktoś ma jakieś informacje lub potrafi lepiej poszukać.Chciałbym wyjechać rano z Sambora tak ,aby do wieczora dostać się na Słowację.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 23-04-2016, 16:14    Odpowiedz z cytatem

Też mi się kiedyś marzyła i... pojechałem nocą właśnie bo inaczej wciąż się nie da Crying or Very sad Było to zimą przy księżycowej nocy no ale wiadomo że to nie to samo co za dnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 23-04-2016, 17:04    Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, pociągi dalekobieżne pokonują tę trasę prawie wyłącznie nocą. Bezpośrednich pociągów na trasie Sambor - Użhorod nie ma, nawet dalekobieżnych. Można pokonać ten odcinek nieco inaczej dzieląc go na 3 etapy. Również w ten sposób są podzielone relacje elektriczek. Podróż będzie długa, z przesiadką ale za dnia. Etap I Lwów - Sambor, etap II Sambor - Sjanki oraz etap III Sjanki - Użhorod. Można też pominąć przesiadkę w Samborze, ponieważ pociągi jadące ze Lwowa do stacji Sjanki jadą bezpośrednio. Na chwilę obecna można pojechać tak:
08:58 Sambor - Sjanki 11:22 /pociąg podmiejski nr 6019 rel. Lwów - Sjanki/
14:15 Sjanki - Użhorod 17:05 /pociąg podmiejski nr 6549/6550 rel. Sjanki - Mukaczewo/
Oba pociągi kursują codziennie. Ten drugi w drodze do Mukaczewa, przejeżdża przez stację Czop z której już blisko na Słowację. Powyższe informacje można znaleźć na stronie http://railway.lviv.ua w zakładce rozkład jazdy pociągów podmiejskich, a dalej wybierając poszczególne relacje, lub https://rasp.yandex.ru/ wybierając elektriczki i szukać odcinkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Kalten Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Kwi 2009
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 23-04-2016, 18:05    Odpowiedz z cytatem

Pawka jesteś wielki.Dzięki za przywrócenie nadziei na tą podróż,bo już myślałem ,że nic z tego nie będzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24-04-2016, 13:36    Odpowiedz z cytatem

Warto dodać, że kosztuje to śmieszne pieniądze, jak na nasze i zdecydowanie warto się w taką podróż wybrać. Wprawne oko dostrzeże słupki graniczne. Natomiast od polskiej strony warto zapuścić się do źródeł Sanu i stamtąd poobserwować tę linię kolejową - rzut beretem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl