Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Praca na wakacje - Wars
Autor Wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-04-2016, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Mateusiak3,
Ogarniesz brak spania, nie bój się. W nocy koło 3,4,5 h można się kimnąć zależnie od diagramu i rozkładu jazdy. W dzień tyle samo idzie przespać, z tym,że pamiętaj, że o ile spanie na sypialnym jest dogodne, bo wagon jest zamknięty, to na kuszecie może być inaczej. Ale tym się nie przejmuj tylko kimaj na sypialnym. Po jednej, dwóch,trzech nockach przestawisz się na spanie 4 plus 4 (noc i dzień). Ale pamiętaj, trzeba być fajnie zorganizowanym. Chodzi mi o kawę, energetyki, jakieś jedzenie na trasę, cały swój sprzęt (laptopy, radia, skanery). Ja jak jechałem na 4 nocki to miałem dwie średnie torby podróżne plus podręczny plecak (apteczka, kosmetyczka,perfumy, kubki,garnek,kawy herbaty itd.) Wagon na 4 dni jest Twoim domem, miejscem pracy i miejsce piwkowania Very Happy taki trochę TIR
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefisto44 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2016

PostWysłany: 28-04-2016, 08:17    Odpowiedz z cytatem

Popieram wypowiedz mlodywarsiarz.

W ogole z zewnatrz teraz chyba Trudno bedzie sie dostac nowym, bo wagonow mniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

młody warsiarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2013

PostWysłany: 28-04-2016, 17:13    Odpowiedz z cytatem

Miejscem piwkowania... No po prostu brawa dla kolegi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-04-2016, 05:43    Odpowiedz z cytatem

młody warsiarz,
A co? ;] Oczywiście nie w czasie jazdy, chociaż z tego co słyszałem to i z tym różnie bywało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

młody warsiarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2013

PostWysłany: 29-04-2016, 22:08    Odpowiedz z cytatem

a to, że jesteś po pierwsze w pracy, a po drugie na terenie kolejowym. A po trzecie takie sprawy nie powinny wychodzić poza wagon. Widzę, że lubisz dużo słuchać i za dużo mówić.

Jako, że temat trochę "zszedł" , to jedna rada dla chętnych do pracy na tym stanowisku: zastanówcie się i policzcie sobie czy wam się to w ogóle opłaca. Praca wprawdzie nie jest ciężka i wymagająca specjalnych zdolności, ale:
1. pracujecie w nocy i często będzie tak, że nie "przekimacie" ani godziny bo po prostu pasażerowie wam nie pozwolą.
2. będziecie jeździć z naprawdę różnymi konduktorami WARS, najczęściej są to ludzie po "50" ze swoimi zwyczajami, dziwactwami itd.
3. tabor, który będziecie obsługiwać jest z lat 70...
4. będziecie się myć w umywalkach albo pod baniakiem 5-litrowym.
5. spanie w dzień w upale na bocznicy nie jest szczytem marzeń...
6. drużyn konduktorskich nie będzie obchodzić, że jesteście nowi: macie dbać o bezpieczeństwo i być profesjonalni, nawet w 40 stopniowym upale i przy 300 minutowym opóźnieniu pociągu

Decydującym się na to, życzę POWODZENIA!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusiak3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2015

PostWysłany: 01-05-2016, 14:50    Odpowiedz z cytatem

nie zamierzam pić wiadomo. Wiem że to nie jest lekka praca ale chciałbym bardzo spróbować czegoś innego niż praca na magazynie. Uwielbiam kolej. Najbardziej to martwię się tym że jest coraz mniej wagonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-05-2016, 05:14    Odpowiedz z cytatem

Mateusiak3,
No i do kalkulacji weź pod uwagę też skąd jesteś i ile Ci zajmą dojazdy do pracy etc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusiak3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2015

PostWysłany: 20-05-2016, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Do Warszawy mam blisko lecz obawiam się że nie będzie miejsc do pracy bo jak mówiliście w tym roku słabo z wagonami?? Trochę mnie to martwi. Macie jakieś przecieki jak to będzie dokładniej wyglądało ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-05-2016, 02:17    Odpowiedz z cytatem

^^ wszystko jest jeszcze ustalane. Sytuacja się zmienia z dnia na dzień. Pewniejsze informacje będą dopiero na początku czerwca. Aktualnie rekrutację prowadzi tylko Kraków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusiak3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2015

PostWysłany: 23-05-2016, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Właśnie pojawiły się oferty pracy na stronie warsu. Co radzicie wysłać w e-mailu znając swoje doświadczenia? ?

[ Dodano: 25-05-2016, 20:16 ]
Wysłać CV i list motywacyjny ?? Czy coś jeszcze więcej dodawać ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamil1000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2016
Skąd: Polkowice

PostWysłany: 08-06-2016, 14:17    Odpowiedz z cytatem

Ja w poniedziałek wysłałem CV, list motywacyjny i skan z książki sanepidowskiej. Wczoraj dzwonili do mnie z zaproszeniem na rozmowę, którą odbyłem dzisiaj. Ja rekrutuję się do Krakowa, ale jako, że jestem z okolic Wrocławia to zaproponowano mi możliwość jeżdżenia na obiegach z Wrocławia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-06-2016, 19:20    Odpowiedz z cytatem

I chyba Wam się uda w tym roku bo podobno z Wrocławia ma być standardowo czterodniówka Katowice/Łeba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-06-2016, 11:09    Odpowiedz z cytatem

^^ i Antares codziennie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 13-06-2016, 10:07   Konduktor, który nigdy nie śpi Odpowiedz z cytatem

Konduktorzy wagonów sypialnych i kuszetek zatrudnieni Wars SA twierdzą, że spółka od 12 lat nie płaci im za nadgodziny. Wars tłumaczy, że połowa ich pracy to odpoczynek.

Konduktorzy - podczas trwających 40 i więcej godzin zmian (trasa tam i z powrotem) - odpoczywają w upale albo w temperaturze około zera stopni. Bez toalety i możliwości umycia się.

- Przeciętnie konduktor po 20 latach pracy otrzymuje miesięcznie od 1700 do 2200 zł na rękę przy 230-250 godzinach "pracująco-odpoczywających" - mówi Krzysztof Bradliński, konduktor od 1988 r. Co oznacza "pracująco-odpoczywających"? - Bo odkąd w 2004 r. firma stała się spółką skarbu państwa, twierdzi, że przez połowę jazdy mamy wolne - wyjaśnia.

Po przyjeździe na miejsce, zanim pociąg ruszy w trasę powrotną, kilkanaście godzin stoi na bocznicy. To - zdaniem Warsu - kolejna okazja do odpoczynku. A jak rzecz wygląda w praktyce?

Krzysztof Bradliński: - Kiedyś wypoczynek był w hotelach. Mieliśmy dostęp do prysznica, miejsce do odgrzania posiłku. Teraz sypiamy w wagonach na bocznicach. Podczas postoju prąd jest w nich wyłączany. PIP w Przemyślu zrobiła pomiar w przedziale trzy godziny po przyjeździe - było 5 stopni. W nowszych wagonach sypialnych podczas postoju zablokowane są też toalety.

W 2014 r. Wars nałożył na Bradlińskiego karę. Znaleźli go śpiącego w wagonie osobowym na trasie ze Świnoujścia do Przemyśla. Bradliński się odwołał i wygrał. Sąd: "Powód korzystał z prawa do odpoczynku, bo spółka nie zapewniła mu do niego miejsca".

Całość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-06-2016, 14:29    Odpowiedz z cytatem

Zainteresowanie pracą widzę podobne jak co roku było. No i po tych paru dniach pojawia się pytanie, jak się pracuje? Very Happy Pytanie zarówno do "pirszorocznych" jak i weteranów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl