Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zwardoń - Żilina
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-02-2016, 07:19   

Sorry za mój błąd z cenami przejściówek, nie wiem skąd mi się wzięły. Poprawne są w przytoczonym linku Kolei Słowackich i wpisie użytkownika Adam M. Jutro mam jechać tą trasą, więc zobaczę czy będzie dopłata za wystawienie biletu w pociągu - dla mnie to sytuacja kuriozalna.
Przejdź na dół

Gutek Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 04 Maj 2016

PostWysłany: 04-05-2016, 21:24    Odpowiedz z cytatem

dddbb napisał/a:
Sorry za mój błąd z cenami przejściówek, nie wiem skąd mi się wzięły. Poprawne są w przytoczonym linku Kolei Słowackich i wpisie użytkownika Adam M. Jutro mam jechać tą trasą, więc zobaczę czy będzie dopłata za wystawienie biletu w pociągu - dla mnie to sytuacja kuriozalna.


Odkopuję, bo potrzebuje Wink. I co była ta dopłata, można się spoko dogadać z kierpociem i czy przejściówka jest ważna do Skalaitego, czy Skalitego-Serafinowa (czy jakoś tam)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-05-2016, 06:44   

Rzeczywiście, miałem opisać, a umknęło. Ostatecznie gość "olał" odcinek graniczny i wystawił mi bilet od razu od S.Serafinova. Dopłaty żadnej nie było.
Przejściówka na pewno jest ważna do Skalitego (Głównego)
Powrót do góry

Svein Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2013
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 04-06-2016, 12:29    Odpowiedz z cytatem

Wracając we wtorek z Poprad-Tatry ze Słowacji kupiłem bilet do ostatniej stacji po stronie słowackiej czyli Skalite-Serafinov. Zawsze myślałem, że przejściówka (w jedną stronę) kosztuje 1,50 ojro, tymczasem zapłaciłem za Skalite Serafinov-Skalite GR 1,94 euro Razz Nie chodzi mi o tą różnicę w wysokości ~ 2zł, ale ta cena dosyć nietypowa. Ale już na odcinku Zwardoń - Skalite-Serafinov rano konduktorka machnęła ręką i "olała" temat.

Trasa Żilina - Poprad-Tatry w pogodny dzień... Coś pięknego, nie mogłem oderwać oczu od widoku za oknem, polecam każdemu Smile Skalite - Poprad to 8.90 euro plus nieobowiązkowa miejscówka 1 euro. Polecam zdecydowanie ją dokupić. Powrotny Koszyce-Praga miał 13 wagonów, a masa osób i tak nie znalazła miejsc siedzących (wiele osób po Słowacji może podróżować koleją za darmo).

P.S. Porozumiewanie się po angielsku z obsługą słowackich pociągów oraz w kasach w Żilinie i Popradzie to droga przez mękę, z 4 pociągów tylko w jednym jakiś młody konduktor umiał odpowiadać po angielsku i nie był opryskliwy. Pozostały personel pociągów widząc polski dowód osobisty, krótko ujmując, unosił się jakąś pychą i traktował z pogardą. Po polsku mniej więcej rozumieją, ale ich odpowiedzi nie rozumiałem zupełnie, pozostał więc angielski. Za to młode Słowaczki komunikatywne, miłe, uśmiechnięte, no i ładne Wink

_________________
www.youtube.com/sveinchannel
2014r. - 25685 km
2015r. - 28388 km
2016r. - 20325 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl