Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 316, 317, 318 ... 395, 396, 397  Następny
Rekrutacja na stanowisko maszynisty w PKP IC
Autor Wiadomość

Yokus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2015

PostWysłany: 24-05-2016, 18:54    Odpowiedz z cytatem

Placówka która polecają ma dokładnie taka cenę. Sam tam robiłem w czerwcu zeszłego roku badania.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2016

PostWysłany: 26-05-2016, 13:01    Odpowiedz z cytatem

A jeżeli ktoś już ma licencję to co? Czy dla spółki to lepiej przyjąć kogoś z licencją bo jest oszczędność czasu i szkolenia wstępnego? Czy wręcz przeciwnie bo do budżetu nie wpadnie dodatkowa kasa za zrobienie licencji właśnie u nich?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yokus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2015

PostWysłany: 26-05-2016, 19:45    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem przyjmują i takich i takich. Jednak ważne jest to że cykl szkolenia na licencję różni się w różnych podmiotach. I tak np u przewoźnika będziesz miał tabor kolejowy który występuje u niego, a robiąc licencję w jakimś ośrodku będziesz mieć tabor który jest znany przez instruktorów....I myślę że stąd właśnie chęć przewoźników do szkolenia nowych maszynistów właśnie u siebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

elektryket22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2015

PostWysłany: 28-05-2016, 20:13    Odpowiedz z cytatem

Czy dzwonili już do kogoś z KM ? Listy podobno już zamknięte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yokus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2015

PostWysłany: 28-05-2016, 22:43    Odpowiedz z cytatem

Mówisz o aktualnym naborze na licencję który będzie od lipca? Jeśli tak to z tego co wiem nadal przyjmują chętnych Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelekddz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sty 2014

PostWysłany: 29-05-2016, 13:03    Odpowiedz z cytatem

pytanie kieruje do osób które miały badania w Warszawie. Jeśli mam pierwszego dnia na badania przyjechac na godzine 9,30 jak długo zajmie mi czasu u lekarzy? Mam jeszcze coś do załatwienia i nie wiem o której będe wolny i jak sobie czas ustawić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

enstone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2011
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: 30-05-2016, 11:33    Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś czy są jakieś plany naboru kandydatów na licencję/świadectwo jeszcze na ten rok w PR, i IC strefa zachodnia Szczecin i Poznań i czy coś wiadomo jak w Kolejach Wielkopolskich ??!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

harper55 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Maj 2016

PostWysłany: 31-05-2016, 11:44    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Smile

Orientuje się ktoś jak jest z tym kursem na licencję w KM?
Do kiedy można składać CV, kiedy rusza szkolenie, biorą wszystkich na szkolenie? KM niestety nie odpowiada, a próbowałem kontaktować się na wszelkie sposoby.

Jaka jest szansa na otrzymanie pracy w KM po licencji? Chodzi mi oczywiście o świadectwo maszynisty. Czy złożenie CV jest obowiązujące i w razie akceptacji KM, jestem zoobowiązany do wzięcia udziału w szkoleniu? Pytam bo chciałbym pójść na licencję przez urząd pracy, a póki co z różnych względów nie zdecydowałem się jeszcze zarejestrować w PUPie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 31-05-2016, 12:00    Odpowiedz z cytatem

Tak złożenie CV na 101% zobowiązuje Cię do podjęcia pracy w KM i pracy w tej firmie, aż do przejścia na emeryturę. Panie przyszły maszynisto, więcej powagi.

_________________
Kawa w Warsie, za oknem umyka krajobraz i wycie budzące miejscowych, maszynista dał znać że nie śpi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

harper55 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Maj 2016

PostWysłany: 31-05-2016, 12:19    Odpowiedz z cytatem

Proszę bez zbędnej ironii Smile Nie chciałbym się znaleźć w sytuacji, gdy musem jest płacić całość kwoty za szkolenie- zamiast np. mniejszej części tej kwoty. Podobno kto pyta nie błądzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 31-05-2016, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Sorka, nie mogłem się powstrzymać. Do póki nie podpiszesz oddzielnej umowy lojalnościowej, lub umowy o pracę zawierającej zapisy o warunkach „spłaty” swojego szkolenia, nic nie będziesz winien w przypadku rezygnacji. Mamy wolny rynek i mogłeś przecież znaleźć pracę lepszą i lepiej płatną.

_________________
Kawa w Warsie, za oknem umyka krajobraz i wycie budzące miejscowych, maszynista dał znać że nie śpi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

harper55 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Maj 2016

PostWysłany: 31-05-2016, 13:20    Odpowiedz z cytatem

Ok, dziękuje i czekam liczę na odpowiedź na resztę pytań Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 31-05-2016, 13:28    Odpowiedz z cytatem

harper55 napisał/a:

Jaka jest szansa na otrzymanie pracy w KM po licencji? Chodzi mi oczywiście o świadectwo maszynisty. Czy złożenie CV jest obowiązujące i w razie akceptacji KM, jestem zoobowiązany do wzięcia udziału w szkoleniu? Pytam bo chciałbym pójść na licencję przez urząd pracy, a póki co z różnych względów nie zdecydowałem się jeszcze zarejestrować w PUPie.


Znam kilku kolegów z KM-ów. Szansa jest bardzo duża ponieważ mają braki kadrowe. Tak wynikało z ich wypowiedzi.

CV i LM nie są żadnym zobowiązaniem. Zobowiązująca jest umowa o pracę i warunki w niej zawarte. Aby odbyć szkolenie musisz mieć podpisaną umowę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

harper55 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Maj 2016

PostWysłany: 31-05-2016, 14:47    Odpowiedz z cytatem

A jak to wygląda z pośrednictwem PUPu? Mógłbym złożyć CV i LM nie będąc jeszcze w PUPie zarejestrowanym i w razie przyjęcia na szkolenie przez KM zarejestrować się w PUPie i prosić o dofinansowanie? Czy jedyną możliwością jest zarejestrować się w PUPie, i tak jakby przez ten Urząd Pracy wysyłać papiery do rekrutacji na szkolenie?

Pytam ponieważ, być może na dniach wyjadę do pracy za granicę na kilka tygodni(3-4) i chciałbym uniknąć sytuacji w której np.
a) przyjęto by mnie na szkolenie a koszty w całości musiałbym pokryć sam
b) zarejestrowałbym się w PUPie i w czasie mojego pobytu za granicą musiałbym np. stawić się w placówce w celu podpisania czegoś itp.

Ogólnie jeśli ma ktoś jakieś doświadczenia ze zrobieniem licencji maszynisty przez Urząd Pracy to byłbym wdzięczny jakby opowiedział Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yokus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2015

PostWysłany: 31-05-2016, 14:49    Odpowiedz z cytatem

Jeśli jeszcze nie złożyłeś CV na tą licencję KM to Twoje szanse że weźmiesz w niej udział maleją z każdą chwilą.... Licencja startuje od początku lipca, i lada chwila ogłoszenie zostanie zdjęte ze strony. Jeśli chodzi o szansę na zatrudnienie po licencji, to są one niemal 90% jeśli w trakcie szkolenia nie pokarzesz się ze złej strony to szkolenie na świadectwo stoi przed Tobą otworem, a uwierz mi że o to w obecnych czasach trudno...co prawda samą licencję łatwo zrobić w jakimś ośrodku, ale później możesz szukać przewoźnika który weźmie Cię na szkolenie naprawdę długo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 317 z 397 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 316, 317, 318 ... 395, 396, 397  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl