Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Ceske drahy - kupowanie biletu u konduktora
Autor Wiadomość

leewy1994 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Chorzów/Katowice

PostWysłany: 30-05-2016, 15:27   Ceske drahy - kupowanie biletu u konduktora Odpowiedz z cytatem

Witam.

W najbliższym czasie wybieram się pociągiem w okolice Ostrawy i w związku z tym mam parę pytań.
Planuje jechać pociągiem R z Bohumina do Hranice na Morave, ma planowy odjazd o 8:35, z tym że 8:32 przyjeżdża mój pociąg z Chałupek / Katowic. Mam 3 minuty na przesiadkę więc na pewno nie zdążę kupić biletu do Hranic w kasie biletowej, tylko u konduktora. Mój znajomy raz jechał tak i powiedział, że konduktor w takiej sytuacji gdy jest dosłownie chwila na przesiadkę, to nie dolicza dopłaty przy kupnie biletu. Jak to jest w praktyce ? I czy z konduktorem tego pociągu dogadam się po polsku bądź angielsku czy trzeba po czesku ? Smile

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-05-2016, 20:15   

To raczej zależy od konduktora, nie słyszałem, by przepisy mówiły w tej sytuacji o oficjalnym kupnie bez dopłaty w przypadku kupna z przesiadki.
Jeśli nie korzystałbyś z opcji biletu KŚ, o której w innym wątku, kup po prostu bilet na www.cd.cz
Powrót do góry

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 01-06-2016, 11:47    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że jest taki przepis. Jeżeli pasażer się przesiada powinien pokazać kierownikowi pociągu bilet z poprzedniego pociągu. Wtedy nie ma dopłaty. Czas na przesiadkę musi być do 30 minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 02-06-2016, 00:11    Odpowiedz z cytatem

Danio ! Przepis jest w Polsce nie Czechach

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 02-06-2016, 09:51    Odpowiedz z cytatem

Przepis wynika z rozporządzenia UE.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szy_mat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2015

PostWysłany: 02-06-2016, 15:33    Odpowiedz z cytatem

Może kup przez internet? Z tego co wiem można kupić, osobiście kupowałem kiedyś przez internet bilet "Celodenni Jizdenka" i nie było żadnego problemu.

Jeżeli chodzi już o kupowanie biletu "z przesiadki" u konduktora, nie jestem pewien, ale bardzo możliwe że ten przepis wynika właśnie z rozporządzenia UE, tak jak kolega danio pisze. Z tym że u nas wymagana jest adnotacja na pierwszym bilecie "Dalej" przy jeździe tym samym przewoźnikiem dalej (wtedy kilometry nie są liczone nawet od nowa), lub adnotacja "Zmiana przewoźnika" albo "Dalej w pociągu (tu wstaw nazwę przewoźnika)" gdy jedziemy dalej innym. Wtedy kilometry idą od zera, ale nie jest doliczana opłata za wystawienie.

Pisałeś w innym temacie, że zamierzasz jechać na Silesia Weekend lub dobówce KŚ. A bilet jest ważny tylko w kraju morawsko-śląskim, a Hranice na Morave są w kraju ołomunieckim. Tak więc bilet najprawdopodobniej potrzebujesz od wcześniejszej stacji.

Nigdy nie przesiadałem się z biletu okresowego (np. Podróżnika czy RegioKarnet) na inny pociąg (czyli z Podróżnika na Regio lub KW dla przykładu, a z RK na Intercity), adnotacji dalej na takim pociągu umieścić się nie da, nie wiem czy konduktor nie doliczyłby dopłaty gdybym pokazał taki bilet i powiedział, iż się przesiadałem.

Mimo wszystko, dopłata nie jest doliczana gdy wsiadamy/przesiadamy się na stacji bez kasy biletowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 02-06-2016, 23:38    Odpowiedz z cytatem

Rozporządzenie UE reguluje m.in przejazdy osob niepełnosprawnych i umożliwia tym osobom nabycie bletu w pociagu podczas ich kontroli bez dodatkowych oplat i formalnosci .Nie doryczy pobieania oplat za wydanie biletu podczas przesiadania

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 02-06-2016, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy wiecie, że w niektórych lokalnych pociągach bilet sprzedaje... maszynista. Było to na trasie Lichkov - Kraliky, nieopodal polskiej granicy. W pociągu nie było konduktora.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-06-2016, 23:51   

Zgadza się. Nie niektórych odcinkach (zwłaszcza krótkich lub z niewielkim ruchem) jest ruch samoobsługowy - brak kontroli, samodzielne kasowanie biletów, zakup właśnie u konduktora.
Powrót do góry

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 03-06-2016, 00:15    Odpowiedz z cytatem

Wlasnie niema konduktora

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-06-2016, 06:38   

bert napisał/a:
Wlasnie niema konduktora

Sorry, miało być - u maszynisty Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl