Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kupno miejsca do leżenia (kuszetka)
Autor Wiadomość

mulder.20 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2016

PostWysłany: 17-06-2016, 20:25   Kupno miejsca do leżenia (kuszetka) Odpowiedz z cytatem

Chce kupić bilet na kuszetkę. Jak wiadomo rozchodzą się one bardzo szybko. Tu pojawia się mój problem. Pociąg TLK Urania rozpoczyna swój bieg o 21:10. Na stacji z której planuje podróż, Kępno, jest dnia następnego o 2:11. Mogę więc zamówić bilet on-line dopiero 24 godziny później niż zamawiający z Krakowa. Kuszetek na pewno już nie będzie. Znacie sposób żeby jakoś to przeskoczyć? Czy pozostaje tylko liczyć na łut szczęścia?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 17-06-2016, 22:33    Odpowiedz z cytatem

Pozostaje kupic bilet w kasie w dniu rozpoczecia przedsprzedazy

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 20-06-2016, 16:30    Odpowiedz z cytatem

Chyba jedynym wyjściem jest kupić z Bytomia, tylko problem, że jeśli nie pojawisz się w wagonie w Bytomiu to kuszetkowy może sprzedać komuś Twoje miejsce.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gabimroz90 Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 23 Lut 2017

PostWysłany: 23-02-2017, 11:58    Odpowiedz z cytatem

No niestety mi się raz tak zdarzyło. Kupiłam bilet na dwie stacje przed moją i moja kuszetka została sprzedana;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

podjazdy
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-02-2017, 16:44   

gabimroz90 napisał/a:
No niestety mi się raz tak zdarzyło. Kupiłam bilet na dwie stacje przed moją i moja kuszetka została sprzedana;(

Dwie stacje to ryzyko, jest zapis o stawieniu się w ciągu pół godziny od godziny odjazdu, ale w praktyce więcej jak jedną stację bym nie ryzykował. Wystarczy, że na następnej ktoś zapyta o miejsce i je dostanie...

"- zająć wykupione miejsce w ciągu 30 minut po odjeździe pociągu ze stacji, od której bilet wykupiono; jeśli podróżny w tym czasie się nie zgłosi, steward WARS jest uprawniony sprzedać to miejsce innej osobie),"

A na przykład z Zakopanego tak jest, że dość często są stacje (Zakopane, Poronin, Biały Dunajec, Nowy Targ). Teoretycznie np. w Nowym Targu nie powinien sprzedać tego miejsca (23 minuty od odjazdu), ale w praktyce sprzeda, bo sporo ludzi się będzie pytać ...
Powrót do góry

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 08-05-2017, 17:13    Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanie kiedy w kasach IC będzie można kupić tak jak to było jeszcze z 15 lat temu , kuszetkę czy rezerwację na dowolny pociąg kursujący w Europie .Co jest powodem że na większość pociągów nie da się :-( . Dziwne bo w innych krajach nie ma tego problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukaszJ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2017

PostWysłany: 28-06-2017, 16:27    Odpowiedz z cytatem

Bo powinno się sprzedawać bilet na kuszetkę / sypialkę / jakikolwiek inny dla całej relacji w jednakowym czasie. A jak jest to wszyscy wiemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl