Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dofinansowanie do wynajmu
Autor Wiadomość

EiderSeek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2016

PostWysłany: 13-06-2016, 17:14   Dofinansowanie do wynajmu Odpowiedz z cytatem

Witam, to mój pierwszy post. Nie wiem czy wybrałem dobry dział, jeśli nie to bardzo przepraszam.
Piszę z zapytaniem (jak w temacie) o dofinansowanie do wynajmu mieszkania przez pracownika PLK. Wiem, że funkcjonuje coś takiego, jeśli pracownik okaże się umową wynajmu, a odległość miejsca zameldowania od miejsca pracy przekracza 100 km. Chciałbym się dowiedzieć, co dzieje się później z tymi dokumentami, tj. ze skanem umowy wynajmu? Wynajmuję mieszkanie od znajomej, która ma obiekcję przed udostępnianiem tego typu dokumentów pracodawcy, nie wiem czy chodzi o obawę przed Urzędem Skarbowym, czy o coś innego. W każdym razie, pytaniem moim jest, czy dokument ten funkcjonuje tylko w administracji spółki, czy jest puszczany gdzieś dalej? Nie wiem czy napisałem zrozumiale, mam nadzieję, że tak. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Nie wiem już gdzie skierować pytanie, a potrzebuję informacji żeby móc się ze wspomnianą znajomą porozumieć.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 13-06-2016, 22:18    Odpowiedz z cytatem

A cóż to komuna wraca? Jakie dofinansowanie. Powinni płacić tyle pracownikowi żeby go było stać na całkowite sfinansowanie najmu a jakoś okrężnie z możliwością zaistnienia korupcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EiderSeek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2016

PostWysłany: 13-06-2016, 23:44    Odpowiedz z cytatem

Cóż, nie ja to ustalam. Zadałem tylko pytanie odnośnie problemu, który mnie interesuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

expresss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Sty 2013

PostWysłany: 16-06-2016, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Grad napisał/a:
A cóż to komuna wraca? Jakie dofinansowanie. Powinni płacić tyle pracownikowi żeby go było stać na całkowite sfinansowanie najmu a jakoś okrężnie z możliwością zaistnienia korupcji.

a co komuna ma wspólnego z tym, że pracodawca dopłaca do wynajmowanego mieszkania? jeśli gościu jest dobry i potrzebny firmie, to ona zawsze dopłaci niezależnie czy w RFN, USA czy Holandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 17-06-2016, 17:50    Odpowiedz z cytatem

Coś takiego jest dopuszczalne tylko w firmach prywatnych. W państwowych a zwłaszcza PKP to jakieś kanciarstwo na niekorzyść podatników dotujących kolej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 20-06-2016, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Pytania nalezy kierowac do pracownika zajmujacego sie sprawami socjalnymi ,ewentualnie za posrednictwem sekcji jezeli w niej pracujesz.Dokumenty sa doatepne dla pracownika socjalnego ewentualnie dla czlonkow komisji socjalnej (przewodniczacych zwiazkow zawodowych lub ich upowaznionych przedstawicieli dzialajacych w zakladzie pracy.Szczegoly jak zwykle w regulaminie zfss.

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 21-06-2016, 22:36    Odpowiedz z cytatem

Do wynajmu, czy do najmu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EiderSeek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2016

PostWysłany: 22-06-2016, 16:09    Odpowiedz z cytatem

A jest jakaś szczególna różnica między tymi pojęciami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mietekzuqwertyl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Mar 2013

PostWysłany: 05-07-2016, 17:19    Odpowiedz z cytatem

Musisz mieć umowę na wynajem. Dopłącają chyba nawet do tysiąca zł o ile jesteś pracownikiem "niezbędnym" i pewnie większość osób w centrali taka jest Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EiderSeek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2016

PostWysłany: 05-07-2016, 17:38    Odpowiedz z cytatem

mietekzuqwertyl napisał/a:
Musisz mieć umowę na wynajem. Dopłącają chyba nawet do tysiąca zł o ile jesteś pracownikiem "niezbędnym" i pewnie większość osób w centrali taka jest Smile

Tak to wygląda. Rozumiem. A orientujesz się może czy dokumenty te, tj. skany umów są do wewnętrznej weryfikacji w samej spółce, czy "wędrują" gdzieś dalej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mietekzuqwertyl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Mar 2013

PostWysłany: 14-07-2016, 19:46    Odpowiedz z cytatem

W każdym biurze jest ograniczona ilość możliwych umów, około 3-6-10. Umowy są weryfikowane w firmie a czy US jest informowany to wątpię. Raczej jakby chcieli kogoś umoczyć to możliwe Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl