Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Miejscówki w Rumunii
Autor Wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 02-09-2007, 19:15   Miejscówki w Rumunii Odpowiedz z cytatem

Wlasnie podrozuje po Rumunii. Rezerwacja miejsc objete sa wszystkie pociagi od pospiesznego (accelerat) w zwyz. Do biletow FIP miejscowki sa bezplatne - w kasie trzeba okazac bilet, aby kasjerka mogla spisac jego numer.

Pozdrawiam z Braszowa!

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hryń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2006

PostWysłany: 03-09-2007, 23:39   Re: Miejscowki w Rumunii Odpowiedz z cytatem

Gwoli ścisłośći accelerat to nie jest pośpieszny a przyśpieszony. Pośpieszny to Rapid
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 05-09-2007, 08:22    Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze dodam że na pospieszne czyli Rapid nawet z biletem FIP normalnie płaci się za miejscówke 2,20 Lei czyli ok. 2,20 zł, natomiast do Accelerate można otrzymać miejscówkę choć jest nie wymagana i ta jest dla FIP bezpłatna. Niecały tydzień temu właśnie jeździłem troszkę po Rumunii wracając z Kapadocji którą bardzo POLECAM!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 13-09-2007, 22:48    Odpowiedz z cytatem

Fipowiec, nie masz racji. Bezpłatne miejscówki (po wcześniejszym oświeceniu kasjerki) miałem na wszystkie pociągi, tzn. na Accelerat jak i na Rapid, w tym na pospieszne międzynarodowe. Niestety nie mam skanera, więc muszisz mi wierzyć na słowo. Rozchodzi się o to, żeby rumuńska kasjerka wpisała odpowiedni kod (nazwę) oferty oraz nr biletu FIP, w przeciwnym wypadku faktycznie zapłaci się 2,20 lei.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 06-06-2009, 13:36    Odpowiedz z cytatem

W tym roku (maj) w Rumunii płaciłem po 2,4lei za miejscówki na pociągi Accelerat, Rapid - mówili mi, że już nie są darmowe. W kasie trzeba pokazać bilet, bo kasjerzy wpisują nr do komputera.

Dopłata do międzynarodowych to 3euro (IC, EuroNight na Węgry)

Zed, czy taki miałeś kod zniżki? Bo mi kasjerki zawsze to samo dawały.

Rumunia1.jpg
Miejscówka do FIP na Rumunię
Plik ściągnięto 142 raz(y) 51.61 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 31-07-2009, 11:46    Odpowiedz z cytatem

wlasnie wrocilem z Rumunii i nie zaplacilem ani zlotowki, wlasciwie to leja, za miesjcowke, a troche jezdzilem. Jedyny kod jaki pani potrzebowala to z biletu FIP i to w dodatku przepisala z pierwszego biletu nr. czyli w moim wypadku z DB AG, a jak jesj o tym powiedzialem to mowila tylko "its OK, OK". Ikotron - w porownaniu do biletu jakiego skan wrzuciles, jest tylko jedna roznica i dlatego pewnie placiles, otoz osoba ktora wydawala Ci miejscowke nie powinna wybierac w komputerze CIV-alteCV(na bilecie w miejscu motiv) a TARIFA INTERNACIONALE, wtedy jest za darmo Wink pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 16-01-2011, 09:49    Odpowiedz z cytatem

Ja się chciałem zapytać ile kosztuje miejscówka do FIP-a na pociąg EN "Ister" z Bukaresztu do Budapesztu w wagonie sypialnym ewentualnie kuszetce Bc-4.
Dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 16-01-2011, 11:06    Odpowiedz z cytatem

Stan na 16.01.2011 przy zakupie na PKP:
miejsce siedzące: 3 euro
kuszetka 6 os: 15 euro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 17-01-2011, 22:40    Odpowiedz z cytatem

Dzięki, a jak sprawa wygląda z kupnem w Rumunii i czy może być taniej idzie się dogadać i czy nie będę problemu z kupnem na BC-4 o 6 rano na pociąg - wyjeżdża on o 17:35 chodzi mi o ewentualny brak miejsc...?

[ Dodano: 22-01-2011, 15:04 ]
Czy w tym pociągu EN Ister jedzie w ogóle 4 miejscowa kuszetka ?
Bo jak patrzyłem na rumuńską stronę to pisało, że w ogóle do Budapesztu nie jedzie ani kuszetka ani sypialny...?
Ponawiam także moje poprzednie pytania Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 30-01-2011, 22:48    Odpowiedz z cytatem

matuh napisał/a:
wlasnie wrocilem z Rumunii i nie zaplacilem ani zlotowki, wlasciwie to leja, za miesjcowke, a troche jezdzilem. Jedyny kod jaki pani potrzebowala to z biletu FIP i to w dodatku przepisala z pierwszego biletu nr. czyli w moim wypadku z DB AG, a jak jesj o tym powiedzialem to mowila tylko "its OK, OK". Ikotron - w porownaniu do biletu jakiego skan wrzuciles, jest tylko jedna roznica i dlatego pewnie placiles, otoz osoba ktora wydawala Ci miejscowke nie powinna wybierac w komputerze CIV-alteCV(na bilecie w miejscu motiv) a TARIFA INTERNACIONALE, wtedy jest za darmo Wink pozdrawiam

Własnie wróciłem z Rumunii i niestety płaciłem.W Bukareszcie wypisano w miejscu motiv TARIFA INTERNACIONALE i dopłata była wymagana- 2,80 leja- na odcinki krajowe. Na odcinki międzynarodowe dopłata wynosiła 3 E w przeliczeniu na leje (1 E ok.4 leje).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

knur79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011

PostWysłany: 07-07-2011, 02:02   Timisoara Nord-Bucarest R 696 Odpowiedz z cytatem

Witam! Interesuję mnie cena kuszetki BC6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jasiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2010
Skąd: z betonu

PostWysłany: 26-08-2012, 17:03    Odpowiedz z cytatem

jeśli kogoś to interesuje, to kuszetka w EN "Ister" kosztuje 15 euro, dokładnie 68,40 RON w braszowskim "Wasteelsie". Chyba, że w kasach CFR jest inna cena, ale nie sądzęWink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 20-07-2016, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam dwa pytania. Pociąg numer 381 Vadul Siret UA - Bucuresti Nord RO. Będę mieć tylko FIP, czy na to połączenie jest wymagana miejscówka i czy dostanę ją w kasie w Vadul Siret lub w Czerniowicach? Chcę kupić bilet z Vadul Siret do Vicsani a dalej na FIP.

Pociąg numer 402 Bucuresti Nord - Kiszniew. Potrzebuje miejsce sypialne w tym pociągu ale znowu mam tylko FIP. Czy dostanę bilet na trasę Nicolina - Kiszniew i do tego miejsce sypialne Buzau - Kiszniew, łącząc FIP i bilet?

[ Dodano: 17-10-2016, 22:12 ]
Informacyjnie

Ja musiałem mieć miejscówkę do pociągu nr IR1831 Galtai - Kluż Napoka (3,90 Lei), natomiast w pociągu IR 1766 Timisoara Nord - Iasi - pani w kasie powiedziała że nie jest wymagana i nawet konduktor o nią nie poprosił. Sprawdzone 14.10.2016
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl