Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
PKP Informatyce grozi strajk
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-11-2015, 18:18   PKP Informatyce grozi strajk Odpowiedz z cytatem

Strajk w PKP Informatyce? Precedens w firmie IT.

Coraz trudniejsza sytuacja w spółce PKP Informatyka. Rynek Kolejowy dotarł do pisma, w którym związkowcy żądają odstąpienia od dzielenia spółki i zapowiadają protesty w tej sprawie. Otrzymaliśmy stanowisko zarządu spółki w tej sprawie.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/60078/pkp_informatyce_grozi_strajk.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-11-2015, 22:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Strajk w PKP Informatyce? Precedens w firmie IT.

Zgadza się. To byłby ewenement na skalę światową. Ale czego można się spodziewać po PKP... Dać kolejarzom w zarząd Saharę, a w ciągu roku piasku im zabraknie i będą go sprowadzać z Australii.

Jakieś 10 lat temu, po studiach informatycznych, udałem się w sprawie pracy, bardziej z ciekawości niż z poważnym zamiarem, do wrocławskiego oddziału PKP Informatyki, który mieści się nieopodal dworca w tzw. Pentagonie, na parterze. Gdy zobaczyłem jaki kolejowy beton tym zawiaduje, jak tam się pracuje, zrobiłem w tył zwrot i zamknąłem za sobą drzwi. Wrażenia bardzo negatywne!

Dziwię się, że coś takiego jak PKP Informatyka, spółka w pełni państwowa, przetrwała tyle lat na rynku IT. Ratuje ich tylko kroplówka ze siostrzanych spółek Grupy PKP. Bo na wolnym rynku usług informatycznych taki twór jak PKP Informatyka nie przetrwałby kwartału... Beton dyrektorski, beton związkowy, negatywna selekcja, olewanie kontrahentów (patrz: system sprzedaży dla KD) - to nie ma racji bytu!

Rzecz jasna strajk w PKP Informatyce w pełni popieram! Sami się wykończą. Im szybciej, tym lepiej.

Polecam stary, prześmiewczy wpis dot. PKP Informatyki:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=5730

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.


Ostatnio zmieniony przez Pirat dnia 05-11-2015, 22:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 05-11-2015, 22:26    Odpowiedz z cytatem

I wcale nie dziwie sie. Nawet prostej strony nie zrobia bez wywalania komunikatu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jjPKP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2015

PostWysłany: 06-11-2015, 07:10    Odpowiedz z cytatem

Według mnie PKP Informatyka w obecnej formie nie może przetrwać. Świadczy o tym chociażby i fakt zarzucenia prywatyzacji przez bankomaty, które gdyby mogły na pewno by ją zrobiły. Nikt widocznie nie chce kupić takiego bałaganu. Stąd po rozmyślaniach doszedłem do wniosku, że jedynym rozwiązaniem pozostaje podział tej spółki na kilka oddziałów i wcielenie każdego z nich do tej spółki z Grupy PKP, która z niego korzysta. Inaczej dalej pozostanie bałagan o DSS już nie mówiąc.

_________________
TAK dla ograniczenia ilości spółek kolejowych do PKP Cargo i PKP (pasażerskie). Tak dla agencji PLK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-11-2015, 17:56    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
Jakieś 10 lat temu, po studiach informatycznych, udałem się w sprawie pracy, bardziej z ciekawości niż z poważnym zamiarem, do wrocławskiego oddziału PKP Informatyki, który mieści się nieopodal dworca w tzw. Pentagonie, na parterze. Gdy zobaczyłem jaki kolejowy beton tym zawiaduje, jak tam się pracuje, zrobiłem w tył zwrot i zamknąłem za sobą drzwi. Wrażenia bardzo negatywne!

Razem tam byliśmy. I zamiast wysługiwać się betonom PKP postanowiliśmy wtedy założyć własny biznes. Na coś się jednak ta PKP Informatyka przydała. Wink

Pamiętam ich ówczesną firmową stronę internetową. Poziom gimbazy to mało powiedziane. Śmiech

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 22-07-2016, 14:28    Odpowiedz z cytatem

Związki zawodowe porozumiały się z PKP Informatyką.

Zarząd PKP Informatyki i funkcjonujące w spółce związki zawodowe podpisały porozumienie dotyczące określenia warunków zakończenia sporu zbiorowego.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/zwiazki-zawodowe-porozumialy-sie-z-pkp-informatyka-77467.html

---

PKP Informatyka - chyba jedyna na świecie firma z branży IT, której pracownicy grożą strajkiem. Podczas gdy branża IT kwitnie, a informatycy są poszukiwani i bardzo dobrze wynagradzani, kolejowi informatycy (plus zwykły kolejarski beton, który na programowaniu zna się jak baran na gwiazdach)... ech, szkoda klawiatury.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl