Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet PR
Autor Wiadomość

Mateusz91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2012
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: 31-07-2016, 08:30   Bilet PR Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytania. Czy w przewozach regionalnych jest jakaś zniżka do 26 lat? Na tam i powrót? Lub jakas weekendowa?

Czy kupując bilet tam i powrót moge jeździć na tym bilecie dowolną ilość razy cały dzien?

_________________
...Śląski Charakter....
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 31-07-2016, 09:51   

2 x nie
Powrót do góry

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 31-07-2016, 12:43   Re: Bilet PR Odpowiedz z cytatem

Mateusz91 napisał/a:
Czy kupując bilet tam i powrót moge jeździć na tym bilecie dowolną ilość razy cały dzien?
jeśli konduktor biletu nie skasuje....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 16-01-2017, 18:27    Odpowiedz z cytatem

Sytuacja z dzisiaj.
Dzwonię na infolinię PR ( 703 20 20 20 ) z zapytaniem czy możliwy będzie zakup biletu w kasie i przejazd pociągiem w taryfie PR z Gorzowa do Opalenicy z przesiadką w Zbąszynku na KW. Pan stwierdza, że muszę kupić dwa osobne bilety:
Gorzów - Zbąszynek ( możliwość kupna przez internet, u konduktora lub w kasie );
Zbąszynek - Opalenica ( jak wyżej z tymże na ten odcinek, nie kupię biletu w Gorzowie ).
Podziękowałem za informacje i zakończyliśmy rozmowę.
Coś mnie jednak tknęło i wszedłem na stronę www.przewozyregionalne.pl a tam taka informacja:

Ponadto w pociagach Kolei Wielkopolskich są honorowane następujące bilety wydane na pociągi PR:

jednorazowe wydane w relacjach: częściowo obsługiwanych wyłącznie pociągami REGIO i częściowo wyłącznie pociągami osobowymi KW lub odwrotnie; obsługiwanych wspólnie pociągami REGIO i osobowymi KW; częściowo obsługiwanych wyłącznie pociągami REGIO i częściowo obsługiwanych wspólnie pociągami REGIO i osobowymi KW lub odwrotnie; tranzytem przez odcinek obsługiwany wyłącznie pociągami osobowymi KW albo tranzytem przez odcinek obsługiwany wyłącznie pociągami REGIO:

wg taryfy normalnej
z ulgami ustawowymi (33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93% 95%, 100%)
wg taryfy RAZEM w ofercie TY i raz, dwa, trzy
wg taryfy RAZEM dla posiadaczy REGIOkarty
Pytanie pierwsze, po co ta informacja, skoro ludzie tam pracujący wprowadzają klientów/pasażerów w błąd?
Pytanie drugie, jeśli Pan nie był pewien, dlaczego tego nie sprawdził?
Nie chcę bić piany bo rozumiem, że tych regulaminów i taryf jest od groma ale jednak chciałoby się wierzyć, że ludzie pracujący na takich infoliniach są kompetentni i udzielają rzetelnych informacji.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 16-01-2017, 20:18    Odpowiedz z cytatem

do Mateusza , każda spółka ma swoje oferty , podajesz ofertę z IC . W Polregio masz inne oferty z których możesz skorzystać np. mini regio karnet , ty raz dwa trzy , turystyczny . Trzeba wybrać coś dla siebie . Jeśli się uczysz masz legitymację szkolną lub studencką tu masz do 24 lub 26 lat . Jedna kolej były jedne oferty , niestety podział kolei przyniósł też wiele minusów. Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ciapaty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2017

PostWysłany: 16-01-2017, 20:50    Odpowiedz z cytatem

robertrush napisał/a:
w pociagach Kolei Wielkopolskich są honorowane następujące bilety wydane na pociągi PR:

jednorazowe wydane w relacjach: częściowo obsługiwanych wyłącznie pociągami REGIO i częściowo wyłącznie pociągami osobowymi KW lub odwrotnie; obsługiwanych wspólnie pociągami REGIO i osobowymi KW; częściowo obsługiwanych wyłącznie pociągami REGIO i częściowo obsługiwanych wspólnie pociągami REGIO i osobowymi KW lub odwrotnie; tranzytem przez odcinek obsługiwany wyłącznie pociągami osobowymi KW albo tranzytem przez odcinek obsługiwany wyłącznie pociągami REGIO
Ta informacja wprost poraża swoją prostotą, przejrzystością i łatwością stosowania. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 16-01-2017, 21:51    Odpowiedz z cytatem

ciapaty,
co nie zmienia faktu, że Pan powinien ją znać lub chociaż próbować sprawdzić Język
Mimo wszystko muszę się z Tobą zgodzić, że w większości przypadków ( myślę o tych regulaminach, taryfach, ofertach ) można byłoby napisać/wyjaśnić w bardziej dostępnych i zrozumiałych dla pasażerach słowach Happy

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ciapaty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2017

PostWysłany: 17-01-2017, 13:57    Odpowiedz z cytatem

robertrush napisał/a:
w większości przypadków ( myślę o tych regulaminach, taryfach, ofertach ) można byłoby napisać/wyjaśnić w bardziej dostępnych i zrozumiałych dla pasażerach słowach
Amen....
A oprócz tego po co wprowadzać skomplikowane reguły, tak jak tutaj: żeby kupić bilet jednej spółki trzeba sprawdzać rozkład drugiej.... Wyobrażasz sobie rozwiązywanie tej łamigłówki przez kasjera/kasjerke gdy stoi długa kolejka ludzi chcących kupić bilet na pociąg odjeżdżający za powiedzmy 10-15 minut?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 17-01-2017, 14:48    Odpowiedz z cytatem

ciapaty,
mam nadzieję, że przeczytałeś mój post ze zrozumieniem Mr. Green
Właśnie aby oszczędzić sobie oraz obsłudze na dworcu w Gorzowie niepotrzebnego stresu, zadzwoniłem na infolinię aby uzyskać, mogłoby się wydawać od osoby która "zna się" potrzebne informacje. Zostałem wprowadzony w błąd.
Kasjerki/kasjerzy, ludzie pracujący na infolinii powinni być bardziej douczeni, powinni zainteresować się co sprzedają, gdzie, za ile, o której odjeżdża pociąg....

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szy_mat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2015

PostWysłany: 19-01-2017, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście jadąc jakąkolwiek spółką samorządową poza KM kupuję bilet w taryfie REGIO. Wszędzie jest ważny. Być może w taryfie danego przewoźnika kupisz taniej, ale z biletem na REGIO wszędzie poza KM pojedziesz. Prościej się nie da.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 20-01-2017, 19:29    Odpowiedz z cytatem

szy_mat,
tak też będę robił. Zresztą z tego co wyczytałem to na bilecie w taryfie PR można jeździć prawie wszystkimi spółkami.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-01-2017, 12:40   

Próbujemy kupić bilet na przejazd pociągiem Polregio
Zaczynamy w mieście całkiem sporym. W każdym razie w Trójmieście. Kasa opatrzona logo Przewozów Regionalnych, a zatem trafiamy dobrze. Czy jednak na pewno?

Czytaj więcej: http://inforail.pl/probujemy-kupic-bilet-na-przejazd-pociagiem-polregio_more_91356.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl