Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 171, 172, 173 ... 177, 178, 179  Następny
Pytania dotyczące połączeń dalekobieżnych
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-08-2016, 12:40   

Wagon bezprzedziałowy kursuje na odcinku Wrocław - Przemyśl. Zatem trzeba wykupić bilet Wrocław - Zamość i osobno pobrać miejscówki Wrocław - Rzeszów i Rzeszów - Zamość.
Gamy mają problemy odkąd zaczęły jeździć, więc nadzieja, że nagle w październiku będą jeździć jak z nut, raczej płonna:)
Przejdź na dół

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 29-08-2016, 12:48    Odpowiedz z cytatem

dddbb napisał/a:
Wagon bezprzedziałowy kursuje na odcinku Wrocław - Przemyśl


Dziękuję za tę informację. Z tymi wagonami bezprzedziałowymi to różnie jest, a osobiście uważam, że bezpieczniej jest nocą jeździć właśnie nimi. Tylko, że zdarzają się też opinie, że w przedziałowym można spać, a w bezprzedziałowym nie. Podróżowałem już IC Orion do Świnoujścia i w jego składzie poza wakacjami miał być 111Ainw, a poza 170A w jego miejsce, więc chciałem się upewnić, czy w IC Antares, który jest, podobnie jak IC Orion, nocnym pociągiem, ten bezprzedziałowy jest. O ile wiem, to ma być 111Arow, co mi wielkiej różnicy nie robi. Ważne, że bezprzedziałowy Smile

Mam nadzieję, że, mimo wszystko, jakoś problem z Gamami zostanie rozwiązany (Stonki na trasie Rzeszów-Zamość?), bo ten problem jednak robi z Roztocza i okolic kolejowy dalekobieżny skansen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-08-2016, 13:36   

Bazuję na aktualnych zestawieniach pociągów - od weekendu zmiana rozkładu i co za tym idzie, także zestawienie może się zmienić. A jak będziesz jechał w drugiej połowie października, to załapiesz się na jeszcze jedną zmianę...
Kwestia bezpieczeństwa w pociągach nocnych to mity. Od kilkunastu lat nic niemiłego nocą w pociągu mi się nie zdarzyło, podobne odczucia mają moi znajomi. A kwestia snu nie zależy od rodzaju wagonu, a od człowieka i stopnia zmęczenia Smile
Powrót do góry

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 29-08-2016, 13:46    Odpowiedz z cytatem

Racja. Jeszcze nieraz pojawią się zmiany zanim wejdzie w życie rozkład na przyszły sezon. Było już chociażby podpięcie wagonów pod IC Wyspiański, zamiast IC Siemiradzki, jak na początku obowiązywania nowego RJ. Dla Wrocławia to chyba dobra sytuacja, bo wcześniej by się też było w Zamościu. Najważniejsze, żeby choć jeden wagon bezprzedziałowy na trasie Wrocław-Rzeszów się zachował. Zresztą one chyba są przypisane do tego odcinka, tak jak wagony chociażby z IC Czcibór/Bryza czy IC Chełmoński. Dla "niepoznaki" pewnie odcinek Rzeszów-Zamość pociąg pokonuje jako TLK Wink

Mam nadzieję, że utrzymane zostaną te dwa połączenia Wrocławia z Zamościem co najmniej do grudnia. Słyszałem jednak, że ma wrócić Hetman i wyjeżdżać po południu z Wrocławia/Poznania do Zamościa. Natomiast powrót planowany jest bardzo wcześnie, chyba ok. 4:30. Były też przecieki mówiące o wydłużeniu IC Antares do Hrubieszowa, tak więc ja jeszcze jestem optymistą Smile

Niemniej jednak wycięcie bezpośrednich wagonów IC Wyspiański i IC Antares nie rozwiązałoby przecież problemu z brakiem odpowiednich lokomotyw, a z tego co słyszałem to te wagony do Zamościa wcale puste nie jeździły, przynajmniej gdy Gamy funkcjonowały jak należy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 29-08-2016, 15:33    Odpowiedz z cytatem

Przecież od września bus między Rzeszowem a Zamościem ma jeździć rozkładowo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-08-2016, 16:19   

Skąd taka informacja? Portal Pasażera wykazuje pociąg...
Powrót do góry

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 29-08-2016, 17:16    Odpowiedz z cytatem

http://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/utrudnienia/komunikacja-zastepcza-na-odcinku-zamo%C5%9Bc-rzeszow.html Dopiero dzisiaj pojawił się komunikat na stronie PIC o wprowadzeniu komunikacji zastępczej. Czyżby to właśnie miało oznaczać, że została ona wprowadzona na czas nieokreślony (tzn. zapewne do końca obowiązywania rozkładu jazdy 2015/2016)? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-08-2016, 23:32   

Wg mnie komunikat mówi, że została wprowadzona w poniedziałek 29.08, we wtorek już nie... Co nie wyklucza pojawienia się niedługo nowego komunikatu
Powrót do góry

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 30-08-2016, 08:43    Odpowiedz z cytatem

Też tak uważam, co jest dziwne, bo chyba PIC nie zamierza codziennie wydawać identycznych komunikatów. Może czekają do września, żeby jakoś nabyć lokomotywy, jak już będzie obowiązywał powakacyjny RJ. Liczę właśnie na to, raczej bardziej niż na naprawę Gam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-08-2016, 09:31   

A tak w ogóle to kiedy planujesz jechać tym pociągiem dokładnie? Bo wygląda mi na to, że kursować będzie tylko w pierwszy i ostatni weekend października...
Powrót do góry

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 30-08-2016, 11:20    Odpowiedz z cytatem

dddbb napisał/a:
A tak w ogóle to kiedy planujesz jechać tym pociągiem dokładnie? Bo wygląda mi na to, że kursować będzie tylko w pierwszy i ostatni weekend października...


Planuję jechać z Wrocławia właśnie 28 października w piątek. Generalnie chodzi mi o nocne połączenie z Zamojszczyzną, żeby rano 29 października być w okolicach Zamościa (Krasnegostawu). Może być połączenie przez Rzeszów, może być przez Lublin, tyle, że wiem, że ma być remont linii Warszawa-Lublin, poza tym IC Konopnicka nie jest nocnym pociągiem, a TLK Sztygar i TLK Bolko jadą wręcz w środku dnia lub na wieczór. Podobnie zresztą IC Wyspiański do Zamościa. Dlatego wybrałem IC Antares z tą kombinacją z wagonem bezprzedziałowym do Rzeszowa i przesiadką do części zamojskiej lub autobusu. Wolałbym, rzecz jasna, przesiadkę do wagonu do Zamościa.


Dzisiejszy komunikat PIC na temat połączenia Rzeszów-Zamość brzmi z kolei następująco:

"Uwaga! We wtorek, 30 sierpnia 2016 roku w zamian za pociągi nr 32204 i 32104 w relacji Rzeszów-Zamość oraz 23104 i 23204 w relacji Zamość-Rzeszów kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. Dokładamy wszelkich starań, aby Podróżni mogli dotrzeć do wybranego celu z zachowaniem płynności podróży. Za utrudnienia przepraszamy."

http://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/utrudnienia/komunikacja-zastepcza-na-odcinku-zamo%C5%9Bc-rzeszow.html

Jest jeszcze ciekawy artykuł: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/to-se-nie-jedz-pkp-intercity-wyjasni-zachowanie-konduktora-77936.html, który ukazuje chyba dobrze jak wygląda ta sytuacja z komunikacją zastępczą. Szkoda, że to tak jest... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stiwek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2016
Skąd: Opole (Zawadzkie)

PostWysłany: 30-08-2016, 14:55    Odpowiedz z cytatem

Witam, szukałem na forum ale nie potrafiłem natrafić na taką informację.
Iż chciałem się zapytać czy jest wiadomo czy kiedyś w przyszłości pendolino będzie kursować przez Wrocław -> Poznania -> Szczecin?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 30-08-2016, 16:29    Odpowiedz z cytatem

Stiwek napisał/a:
Witam, szukałem na forum ale nie potrafiłem natrafić na taką informację.
Iż chciałem się zapytać czy jest wiadomo czy kiedyś w przyszłości pendolino będzie kursować przez Wrocław -> Poznania -> Szczecin?


Czytałem kiedyś artykuł na temat Pendolino w Szczecinie. Pisano w nim, że za około 10 lat być może będzie to realne. Jest to spowodowane różnymi ustaleniami z UE, które obowiązują przez pewien czas. Stąd kursowanie Pendolino po torach, które nie są zapisane w umowie groziłoby pewnymi sankcjami. Z drugiej strony wydaje się, że na trasie Szczecin-Wrocław-Przemyśl tymczasową "alternatywą" do czasu pojawienia się Pendolino w przyszłości jest obecność zmodernizowanych wagonów m.in. 170A. Już od co najmniej dwóch lat nowoczesne wagony pojawiają się na trasie Szczecin-Wrocław i Wrocław-Przemyśl. Mam na myśli m.in. TLK Szkuner czy TLK Orkan z sezonu 2013/2014, czy z obecnych: IC Świętopełk, IC Barnim, IC Koziołki, IC Czcibór/Bryza, IC Orion (Przemyśl-Wrocław-Szczecin). Wszystkie te pociągi, o ile mi wiadomo, są zestawiane z puli zmodernizowanych wagonów przeznaczonych na trasę Wrocław-Szczecin. Taki zabieg raczej wyklucza pojawienie się Pendolino na tej trasie w najbliższej przyszłości, ale kto wie, jak to będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sewer Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 07 Kwi 2017

PostWysłany: 07-04-2017, 11:49   dojazd do gizycka Odpowiedz z cytatem

Witam,czy ktoś może orientuje się jak do jechać do giżycka z krakowa,katowic badż bielska?
Po likwidacji tlk pojezierze nic niemoge znależć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 07-04-2017, 13:17    Odpowiedz z cytatem

Oto jedno z wielu połączeń_
TLK Bielsko Biała_Olsztyn ,Bielsko B. odj.12.54,Katowice odj 13.47 Olsztyn p.20.32 przesiadka na Regio Olsztyn odj.20.39 Giżycko p.22.32

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 172 z 179 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 171, 172, 173 ... 177, 178, 179  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl