Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Egzamin na manewrowego
Autor Wiadomość

adrian2301 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 11 Sie 2016

PostWysłany: 11-08-2016, 08:58   Egzamin na manewrowego Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem Adrian, we wrześniu mam egzamin na manewrowego. Z koleją nie mam nic wspólnego i prawdopodobnie nigdy mieć nie będę. Mój pracodawca wymaga tego kursu na moje stanowisko (maszynista podciągarki wagonów) co jest dla mnie abstrakcją, bo od roku pracy w tej firmie zdarzyło mi się może raz sprzęgać wagony. Osobną firmę mamy która wstawia wagony nam na wagę kolejową. Przygotowanie mnie do tego egzaminu jest całkowitą porażką, Wysłali mnie na tygodniowy kurs, zgodnie z prawem powinienem mieć miesiąc praktyk na stanowisku manewrowego, moje praktyki wyglądają tak, że jest wypełniony dzienniczek w którym pięknie napisane jest co danego dnia robiłem co jest oczywiście fikcją. Zależy mi na tej pracy i zdanym egzaminie. Czy mogę was koledzy prosić żeby ktoś wyjaśnił jak wygląda ten egzamin ze strony praktycznej, co trzeba umieć jak sobie z tym poradzić. Może jakiś materiały. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 05-09-2016, 19:46    Odpowiedz z cytatem

adrian2301, witam kolego Smile

ja zdawałem kiedyś egzamin na manewrowego w PKP Cargo a egzamin wyglądał w taki sposób że miałem trzy pytania do rozpisania i z tego co pamiętam to zadania miałem takie!
1- układanie drogi przebiegu dla manewru
2- w jaki sposób wykonuje się manewry czyli jak łączy się wagony, w jakiej kolejności to robisz, jakie sygnały podajesz itd
3- trzecie było typowo o zadaniach manewrowego i o tym jak powinien być wyposażony itd
Później był egzamin ustny gdzie pytali się o różne rzeczy i dużo pierdół się czepiali i bardziej ważny był właśnie ten ustny.
Dobrze będzie jak sobie przed egzaminem poświęcisz godzinkę na przeczytanie instrukcji o pracy manewrowej.

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl