Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Pociągi międzynarodowe - marnowana szansa
Autor Wiadomość

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 24-06-2015, 12:05    Odpowiedz z cytatem

sympatyk napisał/a:
Polsko-niemieckie rozmowy o kolejowej współpracy.

I tak gadaja i gadaja... a cale poludnie Polski nie ma *ani jednego* polaczenia z Niemcami. Ani Wroclaw, ani Krakow, ani nawet Zgorzelec.

Rece opadaja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 19-02-2016, 16:11    Odpowiedz z cytatem

Pociąg Wrocław – Praga najwcześniej za dwa lata.

PKP Intercity ma zamiar uruchomić połączenie międzynarodowe łączące Wrocław z Pragą, ale najwcześniej taki scenariusz może zostać zrealizowany w rozkładzie jazdy 2017/2018. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie widzi przeszkód, by połączenie mogło zostać uruchomione na zasadach komercyjnych.

Od kilku lat pojawiają się deklaracje o chęci uruchomienia pasażerskiego międzynarodowego połączenia kolejowego łączącego Wrocław z Pragą. Informacje pojawiały się zarówno ze strony PKP Intercity jak i z dawnego Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dzisiaj Dolny Śląsk pozbawiony jest pociągów międzynarodowych uruchamianych przez PKP Intercity. Przypomnijmy: w grudniu 2014 roku zawieszono kursowanie EuroCity „Wawel”, który po skróceniu relacji (pierwotnie Kraków – Wrocław – Hamburg), rozpoczynał i kończył bieg we Wrocławiu.

PKP Intercity wyraziło wolę uruchomienia pociągu z Wrocławia do Pragi. Aby dzisiaj przemieścić się koleją na tej trasie, konieczna jest co najmniej jedna przesiadka w Dreźnie (Dresden HBF), Pardubicach (Pardubice hl.n.) lub w miejscowości Uście nad Orlicą (Ústí nad Orlicí).

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pociag-wroclaw--praga-najwczesniej-za-dwa-lata-75477.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-02-2016, 22:34   

Cytat:
MIB nie widzi przeszkód dla uruchomienia takiego połączenia przez PKP Intercity SA jako działalności komercyjnej – powiedziała Elżbieta Kisil.

Dobroć ministra nie zna granic...
Powrót do góry

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 20-04-2016, 15:04    Odpowiedz z cytatem

MIB chce pociągów na Litwę.

Ministerstwo Infrastruktury negocjuje ze stroną litewską możliwość uruchomienia pociągów z Warszawy na Litwę przez Białystok i Suwałki. Na razie jednak Litwini nie są tym zainteresowani, w związku z czym uruchamiane są połączenia międzywojewódzkie do Suwałk.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/mib-chce-pociagow-na-litwe-76279.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-12-2016, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Wielka porażka ministra Adamczyka: Niemcy kasują nasz "Pociąg do Europy".

11 grudnia wraz ze zmianą kolejowych rozkładów jazdy w całej Europie zakończy kursowanie pociąg EuroNight Jan Kiepura, polskie kolejowe okno na Zachód. Po raz pierwszy od 1946 r. polskie wagony nie wyjadą za Berlin.

Likwidacja nastąpi z powodu kasowania nocnych pociągów przez koleje niemieckie Deutsche Bahn. Dzięki jednak aktywności innych kolei, które pierwotnie miały utracić nocne połączenia z Niemcami, udało się utrzymać połączenia z Austrii, Szwajcarii, Włoch, Czech, Słowacji i Węgier. Straci je praktycznie tylko Polska.

Więcej:
http://www.czt.org.pl/aktualnosci/kolej/przewozy-pasazerskie/polska/intercity/wielka-porazka-min-adamczyka-niemcy-kasuja-nasz-pociag-do-europy

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 04-12-2016, 15:03    Odpowiedz z cytatem

Likwidacja nastąpi z powodu kasowania nocnych pociągów przez koleje niemieckie Deutsche Bahn?

Ponowu bede jezdzic nocny Praha - Linz - Zurich/Munchen udiwujes mnie ze bez wagonow PKP.

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wlodek1956
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2016, 06:41   

Witam, kierunek Wrocław - Praga nie zapewni potoku podróżnych dla połączenia komercyjnego, jeszcze nie tak dawno kursowało reggio i generowało nie wielki ruch, ale wystarczy lektura rozkładu sieciowego z lat np 77 - 80 i mamy odpowiedź Gdynia - Praga , Warszawa - Praga i słynny Moskwa - Praga. No chyba, że uruchamiamy kierunek dla udowodnienia jego nie opłacalności ... a to powodzenie gwarantowane.
Powrót do góry

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2016, 09:06   

A kiedy w ogóle kursowało regio na całej linii z Wrocławia do Pragi?
Takie połączenie to nie tylko pasażerowie kursujący na całej trasie, ale i na poszczególnych odcinkach. Gdyby IC wspólnie z CD uruchomiło dofinansowane połączenie z przyzwoitą prędkością, poza Kłodzkiem zatrzymujące się w Bystrzycy i Międzylesiu, z wyjazdami z Wrocławia i Pragi koło 6:00 i 17:00, to pewnie z chęcią skorzystaliby z niego także turyści i mieszkańcy południowej części województwa. A o pasażerów po stronie czeskiej bym się nie martwił.
Powrót do góry

wlodek1956
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2016, 13:03   

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,13909815,Wroca_pociagi_Wroclaw___Praga__Jest_porozumienie_z.html

link z informacją kiedy odjechał ostatni pociąg przewozów regionalnych do Pragi ja nim wracałem z Kłodzka w 2009 roku, więc wiem o czym piszę.
Powrót do góry

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2016, 13:52   

To, że to był pociąg Przewozów Regionalnych nie oznacza, że był to pociąg regio (wówczas osobowy). "PeeRy" prowadziły pociągi pospieszne. I też wiem co piszę Smile
Powrót do góry

wlodek1956
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2016, 14:08   

dddbb napisał/a:
To, że to był pociąg Przewozów Regionalnych nie oznacza, że był to pociąg regio (wówczas osobowy). "PeeRy" prowadziły pociągi pospieszne. I też wiem co piszę Smile


pisząc reegio miałem na myśli przewozy regionalne , a co oznacza PeeRy nie wiem. Mr. Green
Powrót do góry

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2016, 14:30   

Co masz na myśli, to ciężko mi domniemywaćSmile Pociągi "regio" to dawne osobowe, a takich na trasie aż do Pragi nie było. PR / PeeRy - Przewozy Regionalne Smile
Powrót do góry

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 05-12-2016, 14:48    Odpowiedz z cytatem

Pospieszny "Anastazja Skopowska" z Pragi do Wrocławia kursował przez Hradec Kralove, Letohrad,Lichkov jako POSP a nie osobowy, było to jeden z dwóch z wielką pompą uruchamianych połączeń (po modernie i elektryfikacji odcinka Lichkov-Międzylesie). Były to jedyne pośpiechy które uchowały się w PRach po wrogim przejęciu ich przez PIC.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wlodek1956
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2016, 14:49   

dddbb napisał/a:
Co masz na myśli, to ciężko mi domniemywaćSmile Pociągi "regio" to dawne osobowe, a takich na trasie aż do Pragi nie było. PR / PeeRy - Przewozy Regionalne Smile


we wskazanym artykule redaktor wyraźnie pisze o ostatnim pociągu przewozów regionalnych do Pragi ani ja ani artykuł nie pisze o kategorii pociągu pozdrawiam Razz
Powrót do góry

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-12-2016, 09:06   

Nie do końca, pisałeś
Cytat:
kierunek Wrocław - Praga nie zapewni potoku podróżnych dla połączenia komercyjnego, jeszcze nie tak dawno kursowało reggio i generowało nie wielki ruch

A regio to pociągi osobowe i do tego, a nie do artykułu się odnosiłem.
A wracając do tematu: pospieszne Wrocław - Praga zlikwidowano 7 czy 8 lat temu, a to szmat czasu. Dużo się od tego czasu zmieniło, kolej zaczęła odzyskiwać pasażerów. Powinny wrócić dwie pary, fajnie jakby jedna z nich była nocna z Polski, przynajmniej w sezonie (Gdynia - Wrocław - Kudowa / Praga)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl