Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
FIP w Norwegii
Autor Wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 23-02-2013, 19:24   FIP w Norwegii Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie - czy był ktoś z was na FIP w Norwegii? Jeżeli tak to jakie tam obowiązują zasady- czy są jakieś ograniczenia, na jakie pociągi potrzeba miejscówki itp ?

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Adamq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2007

PostWysłany: 25-02-2013, 17:32   Re: FIP w Norwegii Odpowiedz z cytatem

rufio198 napisał/a:
Mam pytanie - czy był ktoś z was na FIP w Norwegii? Jeżeli tak to jakie tam obowiązują zasady- czy są jakieś ograniczenia, na jakie pociągi potrzeba miejscówki itp ?


Byłem w Norwegi... i na rezerwację miejsca musiałbym czekac 4-y tygonie... fakt, chciałem sie dostac jak najblizej Narwiku. Na odcinku Oslo - granica ze Szwecją bez problemu wykupiłem rezerwacje.

_________________
hmmmm...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 04-03-2013, 10:39    Odpowiedz z cytatem

witam

Ogólne zasady są takie, że na wszystkie pociągi dalekobieżne wymagana jest rezerwacja. W okresie zimy trudno dostać się do pociągów w relacji Oslo - Bergen szczególnie w weekendy, gdyż po drodze jest kilka ośrodków narciarskich.w kresie letnim większe problemy mogą być na linii Oslo - Trondheim - Bodo. byłem kilka razy w Norwegi, ale tylko raz w zimie nie wsiadłem do pociągu relacji Oslo Bergen. Miejscówki nie kupowałem w kasie zawsze w pociągu,i na 10 przejazdów może kupiłem 3, reszta obsługi nie kazała mi jej wykupić. to tak w skrócie. Bilet FIP nie obowiązuje na Flamsbana i na pociagi Oslo Gardemoen

pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 04-03-2013, 14:16    Odpowiedz z cytatem

Ja byłem w Norwegii na FIP chyba w 2010 r. Byłem w kwietniu. Od razu na stacji Oslo przedstawiłem kasjerce mój plan podróży i kupiłem wszystkie miejscówki na dane dni. Za każdą płaciłem 50 NOK. Oczywiście to tylko na nocne dalekobieżne pociągi. Trzeba pamiętać w planowaniu podróży że nocne pociagi dalekobiezne nie kursują z soboty na niedzielę, chyba że coś się zmieniło. Warto na stacji zaopatrzyć się w sieciowy rozkład pociągów na całą Norwegię. Jak wspomniano wczesniej FIP nie obowiązuje na trasie Oslo S.-Lotnisko Gardermoen - pociągi Flytoget. Ale na tej trasie kursują też "normalne" pociagi kolei NSB którymi można jechać z biletem FIP. Na Flamsbanę FIP nie działa ale warto go pokazać konduktorowi (ponieważ bilet kupuje się u konduktora na tej kolei) i zapytać o ewentualną zniżkę. Mnie się udało, konduktor dał mi 30% znizki tak jak na bilet Inter Rail Smile. Warto się przejechać tą koleją! Po drodze organizowany jest stop przy wodospadzie Kjosfosen. Pod wodospadem, muzyka, taniec tajemniczej kobiety w czerwonej sukni.... No ale to trzeba zobaczyć! Ja jechałem z Myrdal do Flam czyli w jedną stronę. W Flam kupiłem łączony bilet na statek+autobus. Statkiem z Flam do Gudvangen przez fjordy (wspaniała sprawa!) a z Gudvangen autobusem do Voss. Z Voss mamy już kolej np. do Oslo lub Bergen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

badworm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2011

PostWysłany: 06-03-2013, 16:56    Odpowiedz z cytatem

A nie udało Ci się kupić miejscówki łączonej? Ponoć coś takiego istnieje - w razie podróży z przesiadkami wystawiana jest jedna miejscówka na całą podróż i tym samym płaci się też tylko za jedną. Planuję jechać trasą Bergen-Oslo-Trondheim-Fauske i taka miejscówka by nieco zmniejszyła koszty podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 27-05-2013, 11:37    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy da się kupić miejscówkę łączoną. Jak by się dało to myślę że taki sposób wykupu by mi chyba zaproponowano w kasie. To może bardziej w sytuacji jak bym w jednym dniu jechał w danym kierunku np. dwoma pociągami z przesiadką a ja robiłem przerwy i zmieniałem kierunki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kajetan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2007

PostWysłany: 12-06-2013, 19:56    Odpowiedz z cytatem

Fipowiec napisał/a:
Nie wiem czy da się kupić miejscówkę łączoną. Jak by się dało to myślę że taki sposób wykupu by mi chyba zaproponowano w kasie. To może bardziej w sytuacji jak bym w jednym dniu jechał w danym kierunku np. dwoma pociągami z przesiadką a ja robiłem przerwy i zmieniałem kierunki.
Jeździłem po Norwegii w 2007 roku. Było dokładnie tak, jak się domyślasz. Gdy kupowałem bilet wymagający przesiadek (zniżka FIP 50 %) i pokazywałem bilet bezpłatny FIP dla drugiej osoby, od razu wydawano mi miejscówki łączone - na wszystkie pociągi w cenie jednej miejscówki. W przypadku dłuższych przerw w podróży pewnie byłoby inaczej, ale nie miałem przypadku, żeby robić przerwę w podróży w tym samym kierunku.
Pozdrawia Kajetan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sarionn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2015

PostWysłany: 21-11-2016, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Znalazlem informacje ze posiadacze Interraila 1 klasa na Norwegie miejscówki mają za darmo. Mnie interesuje FIP 1 klasa. Napisałem do NSB, potwierdzili. Rzecz w tym, że mało rozgarnięci pracownicy informacji to norma w całej europie i tyle bzdur jakich się nadowiadywałem w różnych krajach, nie pozwala mi bezkrytycznie przyjmować za pewnik żadnych informacji. Macie jakąś wiedzę w temacie?
Druga rzecz - wszędzie znajduje informacje że rezerwacje w Norwegii są obowiązkowe, Strony interrail (wiem że to nie to samo co FIP ale często zasady są identyczne) podają że obowiązkowa jest rezerwacja tylko na nocne pociągi. Ktoś coś wie jak to teraz jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 14-12-2016, 08:34    Odpowiedz z cytatem

Wróciłem w niedziele z Norwegii i od lat nic się nie zmienia, Niby obowiązkowa dopłata, ale nikt nic ode mnie nie chciał. ciągle to jest sprawa indywidualna kierownika, czy konduktora, ale w Skandynawii nadal życzliwie podchodzą do FIPowców. Jedynie w wysokim sezonie letnim bądź zimowym pociągi są przepełnione i dla własnej wygody lepiej mieć miejscówkę.

pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sarionn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2015

PostWysłany: 15-12-2016, 10:18    Odpowiedz z cytatem

Ja chce jechać w lutym więc obawiam się sporej frekwencji.
Co gorsza na linii Bergen - Oslo na piątkowe pociągi w środę kończą się wolne miejsca (sprawdzałem na stronie nsb). Najwyżej postoje. Zamówię miejscówkę tylko na nocny do Trondheim bo tu niechciałbym mieć nie miłej niespodzianki

sncf, skoro bywałeś w Norwegii, podpowiedz proszę. Linia Flam - Myrdal warta przejechania? Bilety drogie ale wygląda na ciekawą trasę. Do tego ciekawy jestem Flam nad fjordem. Jakieś opinie o Raumabanie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 15-12-2016, 11:51    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o linię Myrdal Flam warto, tylko problem jest taki, ze ja byłem w marcu, Ty jedziesz w lutym wiec leży tam śnieg i nie ma tego efektu, wodospad jest zamarznięty wiec zimą pociągi tam się nie zatrzymują na fotostop. Flam jest o tej porze sennym miasteczkiem a efekt będzie tylko wtedy gdy będzie słonecznie. Co do biletu to ja pokazałem FIP i jechałem gratis choć wiem, że nie jest on ważny. I jeszcze jedno jak byłem teraz zauważyłem, ze nie ma już typowych wagonów pierwszej klasy, teraz to się nazywa NSB Komfort, siedzenia są jak klasie drugiej tyle tylko, ze napoje gorące masz do woli gratis.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl