Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 105, 106, 107  Następny
Rozkład jazdy 2016/2017
Autor Wiadomość

anas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: kalisz

PostWysłany: 17-12-2016, 16:50    Odpowiedz z cytatem

Dziś w nocy pierwszy przejazd pociągu Talgo do Berlina Kolejarz Kolejarz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-12-2016, 18:45    Odpowiedz z cytatem

Połączenie IC+ Przemyśl – Kijów rusza 23 grudnia

Koleje Ukraińskie dotrzymują słowa. Pierwszy rozkładowy pociąg dzienny z Kijowa dotrze do Przemyśla jeszcze w tym tygodniu. Jedna para kursów obsługiwana będzie codziennie. Informacje te potwierdziło już PKP Intercity.

Znamy już jednak podstawowe założenia grafiku. Pociąg wyjedzie z Kijowa o 6:45 czasu ukraińskiego. O 12:05 dotrze do Lwowa, a o 13:15 – na graniczną stację Mostyska II. Przyjazd do Medyki zaplanowano na 12:37 (czasu polskiego), a do Przemyśla – na 13:25. Po nieco ponad godzinie postoju, o 14:26, skład wyruszy w drogę powrotną.

Czytaj więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/ic-przemysl--kijow-wyruszy-juz-w-piatek-79539.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 19-12-2016, 23:07    Odpowiedz z cytatem

Istne cyrki z TLK-ami do Gorzowa.Nie dość że Kociewie od początku rozkładu jeszcze normalnie nie odjechało to na dodatek "Nurki" ulegają awarii (3 raz w przeciągu 4 dni) i za "Noteć" jest komunikacja zastępcza do Piły a za "Uznama" do Krzyża.Nic tylko podróżować... A tak na "Gamy" narzekaliście...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-12-2016, 15:29   

Ralny napisał/a:
Połączenie IC+ Przemyśl – Kijów rusza 23 grudnia

Koleje Ukraińskie dotrzymują słowa. Pierwszy rozkładowy pociąg dzienny z Kijowa dotrze do Przemyśla jeszcze w tym tygodniu. Jedna para kursów obsługiwana będzie codziennie. Informacje te potwierdziło już PKP Intercity.

Znamy już jednak podstawowe założenia grafiku. Pociąg wyjedzie z Kijowa o 6:45 czasu ukraińskiego. O 12:05 dotrze do Lwowa, a o 13:15 – na graniczną stację Mostyska II. Przyjazd do Medyki zaplanowano na 12:37 (czasu polskiego), a do Przemyśla – na 13:25. Po nieco ponad godzinie postoju, o 14:26, skład wyruszy w drogę powrotną.

Czytaj więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/ic-przemysl--kijow-wyruszy-juz-w-piatek-79539.html


Moim skromnym zdaniem, nie sądzę żeby to połączenie cieszyło się większą popularnością, bo jest ono praktycznie dla nikogo (chyba że dla przemytników Śmiech ). Myślę że lepszym rozwiązaniem byłyby dwie weekendowe pary (poranna i wieczorna) w relacji Lwów - Przemyśl - Lwów. Gdyby poranny kurs z Przemyśla i wieczorny z Lwowa był w Przemyślu dobrze skomunikowany z TLK "Karpaty", to chętnych na jedno- lub dwudniową wycieczkę do Lwowa by nie brakowało, zwłaszcza że cena 5 EURO jest niebywale atrakcyjna, jak na międzynarodowe połączenie. Dla osób chcących podróżować dalej, myślę że skomunikowanie z pociągiem do Kijowa we Lwowie by się znalazło.
Powrót do góry

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 20-12-2016, 23:36    Odpowiedz z cytatem

http://www.szklarskaporeba.pl/wydarzenia/archiwum-wydarzen/informacje-ogolne/3524-z-pendolino-do-szklarskiej-poreby.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-12-2016, 09:25   

Rozkładowiec,
Nie zgodzę się z Tobą. Gdyby takie połączenie było w zeszłym roku, z pewnością bym z niego skorzystał w obie strony. Jest to dobre rozwiązanie dla osób podróżujących "z Polski", skomunikowane w dwie strony z IC Wyspiański
Powrót do góry

WTK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2015

PostWysłany: 21-12-2016, 11:39    Odpowiedz z cytatem

Pożyjemy zobaczymy. Długa trasa i wysoka kategoria pociągu, powiedzmy, "gwarantuje" brak nieokreślonego czasu postoju na granicy. To może przyciągać pasażerów. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce. Co do przemytników, to mogą próbować liczyć na mniej dokładną kontrolę (dość krótki, określony czas), ale z drugiej strony krótki pobyt składu w Przemyślu utrudnia użycie pociągu jako narzędzia przemytu. Jak już napisałem, zobaczymy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 21-12-2016, 11:42    Odpowiedz z cytatem

Czy jest znana cena za przejazd tym pociągiem?

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-12-2016, 13:20   

REGIOchłopak, z Przemyśla do Lwowa 5 Euro, do Kijowa niestety nie znam ceny.
Powrót do góry

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 21-12-2016, 21:39    Odpowiedz z cytatem

dddbb napisał/a:
Rozkładowiec,
Nie zgodzę się z Tobą. Gdyby takie połączenie było w zeszłym roku, z pewnością bym z niego skorzystał w obie strony. Jest to dobre rozwiązanie dla osób podróżujących "z Polski", skomunikowane w dwie strony z IC Wyspiański


dodajmy,że z wiecznie opóźnionym "Wyspiańskim" Razz

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

barciur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Paź 2014

PostWysłany: 22-12-2016, 00:00    Odpowiedz z cytatem

REGIOchłopak napisał/a:
Czy jest znana cena za przejazd tym pociągiem?

Rzuciłem w innym temacie info, ale jest tutaj:



Cytat:
Za bilet z Przemyśla do Kijowa w drugiej klasie zapłaciły 406 hrywien (ok. 65 zł), w klasie pierwszej – 574 hrywny (ok. 91 zł). Ze Lwowa do Przemyśla bilet w drugiej klasie kosztować będzie 172 hrywny (ok. 27 zł), w pierwszej – 235 (ok. 37,50). UZ zaznaczają, że cena biletu będzie zależała od stosunku hrywny do euro na dzień zakupu biletu. Bilety na przejazd po stronie ukraińskiej są już w sprzedaży.


Po obecnym kursie kolejowym hrywny wychodzi, że Przemyśl - Lwów jest za €6,25, natomiast Przemyśl - Kijów ok. €20-€21 w drugiej klasie. Zobaczymy, co będzie na PKP.

Ukraińcy piszą, że będzie można kupić bilet przez internet na ich stronie, ale to jeszcze zobaczymy. Póki co, PKP absolutnie milczy ws. tego połączenia - jedyne co, to wpisali w sitkola, ale żadnych informacji o cenach, sposobie sprzedaży itp. nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 22-12-2016, 08:46    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moim skromnym zdaniem, nie sądzę żeby to połączenie cieszyło się większą popularnością, bo jest ono praktycznie dla nikogo (chyba że dla przemytników ).


Masz pojęcie Very Happy. Masa osób przekracza granicę choćby pieszo i udaje się dalej w kierunku Lwowa maszrutkami. Ta cena może być dla nich bardzo atrakcyjna. Poza tym pociągami nie jeżdżą głównie mrówki (Gdzie Ty zyjesz Very Happy?), masz masę studentów i Ukraińców studiujących w Polsce i Polaków, którzy na Ukrainę udają się na liczne wydarzenia naukowe.


Cytat:
Myślę że lepszym rozwiązaniem byłyby dwie weekendowe pary (poranna i wieczorna) w relacji Lwów - Przemyśl - Lwów.


Polacy jadą dalej niż tylko do Lwowa.


Cytat:
Ukraińcy piszą, że będzie można kupić bilet przez internet na ich stronie, ale to jeszcze zobaczymy.


Jak w PKP IC będzie za drogo kupi się u Ukraińców Smile.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-12-2016, 09:40   

sheva17 napisał/a:
Cytat:
Moim skromnym zdaniem, nie sądzę żeby to połączenie cieszyło się większą popularnością, bo jest ono praktycznie dla nikogo (chyba że dla przemytników ).


Masz pojęcie Very Happy. Masa osób przekracza granicę choćby pieszo i udaje się dalej w kierunku Lwowa maszrutkami. Ta cena może być dla nich bardzo atrakcyjna.

Nie neguję tego, jednak kombinacje z jazdą autobusem/busem do Medyki, tam przekraczanie granicy pieszo i dalej pociągiem do Lwowa są uciążliwe i zajmuje dużo czasu.
sheva17 napisał/a:
Poza tym pociągami nie jeżdżą głównie mrówki (Gdzie Ty żyjesz Very Happy?), masz masę studentów i Ukraińców studiujących w Polsce i Polaków, którzy na Ukrainę udają się na liczne wydarzenia naukowe.

A gdzie ja napisałem że pociągiem jeżdżą tylko przemytnicy? Proszę, nie łap mnie za słówka.

sheva17 napisał/a:
Cytat:
Myślę że lepszym rozwiązaniem byłyby dwie weekendowe pary (poranna i wieczorna) w relacji Lwów - Przemyśl - Lwów.


Polacy jadą dalej niż tylko do Lwowa.

Tego także nie neguję, ale głównym celem turystycznym w tej części Ukrainy jest jednak Lwów. Dla osób chcących jechać dalej, z Lwowa są dogodne połączenia nie tylko do Kijowa, ale także w inne rejony Ukrainy.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 22-12-2016, 09:53    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie neguję tego, jednak kombinacje z jazdą autobusem/busem do Medyki, tam przekraczanie granicy pieszo i dalej pociągiem do Lwowa są uciążliwe i zajmuje dużo czasu.


Dlatego to połączenie to bardzo sensowna alternatywa. Sam chętnie skorzystam.


Cytat:
A gdzie ja napisałem że pociągiem jeżdżą tylko przemytnicy? Proszę, nie łap mnie za słówka.


Moim zdaniem to pociąg głównie dla studentów i turystów. Sprawdzi się, jestem przekonany o tym na 100%.


Cytat:
Tego także nie neguję, ale głównym celem turystycznym w tej części Ukrainy jest jednak Lwów. Dla osób chcących jechać dalej, z Lwowa są dogodne połączenia nie tylko do Kijowa, ale także w inne rejony Ukrainy.


Jeżeli nawet to i tak świetnie, że jest opcja by pojechać dalej. Pamiętaj, że to Przemyśl jest w tym połączeniu niejako na doczepkę, ale jak z tego co obserwuję Polacy na pewno nie ograniczają swoich wypadów tylko do Lwowa.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-12-2016, 10:02   

sheva17, jeśli znasz dobrze potrzeby tego regionu to nie będę polemizował, bo ja ich nie znam, a to co napisałem to tylko moje prywatne zdanie. Mimo wszystko, szkoda że Ukraińcy ograniczyli się do tego jednego połączenia, zwłaszcza że ich tabor nie wymaga homologacji na wjazd do Przemyśla.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 78 z 107 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 105, 106, 107  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl