Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
[IC] Czekali 1,5h na przesiadkę dla dwóch osób
Autor Wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-01-2017, 20:51   [IC] Czekali 1,5h na przesiadkę dla dwóch osób Odpowiedz z cytatem

W połowie stycznia w Poznaniu pasażerowie TLK Stoczniowiec zmuszeni byli czekać aż półtorej godziny na opóźniony pociąg z Berlina. Dla dwóch osób była to bowiem jedyna możliwa przesiadka. Przepisy nie regulują, jak długo przewoźnik powinien wstrzymywać pociąg, by zapewnić skomunikowanie.

Czytelnik „Rynku Kolejowego” napisał do nas, informując o nietypowej sytuacji, która wywołała niedawno zdenerwowanie pasażerów. Otóż TLK Stoczniowiec do Gdyni czekał półtorej godziny na stacji Poznań Główny na ostatni pociąg Berlin – Warszawa. Problem w tym, że przesiadły się tylko dwie osoby, tymczasem według relacji ok. 200 osób musiało przez to czekać na stacji w Poznaniu. Niestety, nie podano od razu informacji skali opóźnienia, więc podróżni nie mogli wybrać połączeń alternatywnych, choćby przesiadki na pociąg PR do Gniezna.

Czytaj więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/czekali-poltorej-godziny-na-przesiadke-dla-dwoch-osob-80003.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 27-01-2017, 03:30    Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze, że czekali. Tak zawsze powinno być, niezależnie od rozmiaru opóźnienia, jeśli nie ma możliwości przejazdu przesiadających się pasażerów z opóźnionego pociągu innym połączeniem (ostatni pociąg w dobie). Natomiast rzeczywiście błędem było niepoinformowanie pasażerów o przewidywanym z góry opóźnieniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-01-2017, 08:25    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231,
No nie do końca. Ktoś musi się zastanowić czy trzymać jeden pociąg dla dwóch osób, wiadomo najłatwiejsza opcja. Czy może jednak się postarać i załatwić taksówkę. I to by było najłatwiejsze, a przede wszystkim najbardziej sprawiedliwe i logiczne. Ale do tego trzeba się postarać, a nie olać sprawę. Dla mnie osobiście jest to nieporozumienie, bo mam około 300 osób które gdzieś jadą, i co więcej ich pociąg nie był opóźniony. I ta grupa musi czekać na dwie osoby, które TEŻ MUSZĄ DOJECHAĆ, i ja to też rozumiem. Natomiast niedopuszczalne według mnie jest trzymanie pociągu, a nie zorganizowanie innej formy transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-01-2017, 08:48   

Teraz wszystkich czekających 200 osób, jak jeden mąż, powinno napisać reklamację do przewoźnika z żądaniem odszkodowania. Może ktoś w Intercity sięgnie po kalkulator i wyliczy co się bardziej opłaca na przyszłość.
Powrót do góry

ciapaty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2017

PostWysłany: 27-01-2017, 12:00    Odpowiedz z cytatem

Ktoś już sięgnął....
Z cytowanego artykułu w Rynku Kolejowym:

Jak mówi Jakub Majewski, prezes fundacji ProKolej i były wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego, kwestia skomunikowań rzeczywiście nie jest jednoznacznie uregulowana. To dobrze, że PKP Intercity zauważyło problem pasażerów podróżujących do Gdańska. Ale wybrało nieefektywne rozwiązanie – uważa ekspert. Jego zdaniem, strata wizerunkowa oraz finansowa – wynikająca ze zwrotu połowy ceny biletów – będzie znacznie większa niż koszt organizacji alternatywnego transportu, albo noclegu przy dworcu w Poznaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-01-2017, 12:06    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
I bardzo dobrze, że czekali. Tak zawsze powinno być, niezależnie od rozmiaru opóźnienia, jeśli nie ma możliwości przejazdu przesiadających się pasażerów z opóźnionego pociągu innym połączeniem (ostatni pociąg w dobie).

Nie zapominaj, że pasażerowie pociągu który czeka też mają zaplanowane przesiadki na innych stacjach. Trzeba więc rozważyć interes większości pasażerów. W tym konkretnym przypadku PKP Intercity powinno zamówić taksówkę dla tych dwóch osób lub opłacić im hotel. Wstrzymywanie na tak długi czas pociągu z 200 pasażerami na pokładzie jest karygodne i świadczy o nieudolności przewoźnika.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

TM_railfan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2010
Skąd: Tomaszów Maz.

PostWysłany: 28-01-2017, 20:14    Odpowiedz z cytatem

To jest banalnie prosta sprawa, wystarczy zrobić analogicznie jak jest w przewozach lotniczych. Samolot nigdy nie czeka na pasażerów z opóźnionych rejsów. Linie lotnicze mają obowiązek przebookować pasażera na następny możliwy lot, a jak wychodzi ileś tam godzin oczekiwania, to również załatwić hotel i pożywienie.
Problem leży w przepisach, które na kolei chyba nie regulują takich spraw (zgadza się?). Tak więc wszystko jest zależne od dobrej woli przewoźnika. A może wypadałoby zmienić te przepisy dla dobra pasażerów, tak żeby w takich przypadkach nikt nie zostawał na lodzie, a ich los nie był zależny tylko od dobrej woli przewoźnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 29-01-2017, 14:37    Odpowiedz z cytatem

Wracałem kiedyś Górnikiem z Warszawy do Wrocławia. Trwał właśnie remont na CMK przez co złapaliśmy ogromne opóźnienie. We Wrocławiu chciałem przesiąść się w kierunku Legnicy. Po zgłoszeniu konduktorowi i odczekaniu kilkunastu minut otrzymałem informacje, że pociąg na mnie nie zaczeka (40 minut) a w zamian zostanie mi zamówiona taksówka. I tak rzeczywiście było. Tym sposobem zostałem odwieziony bezpośrednio pod drzwi bloku w którym mieszkam.

I tak powinno być!

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 29-01-2017, 15:21    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, a ja we Wrocławiu sama sobie załatwiam skomunikowania. W razie potrzeby dzwonię bezpośrednio do dyspozytora i osobiście gadam z kim trzeba. I tak razu pewnego wracałam expressem z Warszawy. To był szczytowy okres wachowskiego betonizmu i niedasizmu w PKP, ze szczególnym uwzględnieniem PKP PR (tego betona, którego PO wywaliła z zarządu PKP SA po pamiętnym zimowym chaosie na kolei, Prawy i Sprawiedliwy minister Adamczyk nagrodził posadą w radzie nadzorczej PKP Cargo za 7 tys. zł miesięcznie). Rozkład był wtedy tak głupio ułożony, że we Wrocławiu miałam planowo jedną minutę na przesiadkę na pospieszny do Zgorzelca. A że express po drodze złapał 10 minut opóźnienia, było oczywiste, że na ostatni pociąg do Zgorzelca nie zdążę i czeka mnie koczowanie z bezdomnymi na dworcu. Konduktor PKP IC olał zagadnienie skomunikowania pociągów, więc sama zadzwoniłam do dyspozytora PR Wrocław i powiedziałam mu, żeby wstrzymał pospieszny do Zgorzelca, bo z opóźnionego expressu przesiada się kilkanaście osób. Jakież było zdziwienie obsługi pospiesznego, gdy zobaczyli, że na peron wbiegam tylko ja. Okazało się, że za mną biegła jeszcze jedna pani, która też się przesiadała i jechała do Bolesławca. Ostatecznie pospieszny odjechał z 15-minutowym opóźnieniem. Jaki z tego morał? Trzeba umieć sobie samemu radzić, zwłaszcza na dzikiej polskiej kolei. Wink

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-01-2017, 18:02    Odpowiedz z cytatem

Noema, to wtedy co byłaś u mnie i przez korki na mieście "Wrocławianin" uciekł Ci sprzed nosa, który potem łapałaś we Wrocławiu?

Kwestię skomunikowań należy uregulować systemowo (ustawowo). Obecnie mamy "wolną amerykankę". Wszystko zależy od widzimisię dyspozytorów i ich przełożonych.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 29-01-2017, 18:41    Odpowiedz z cytatem

Noema, I trzeba znać numery do dyspozytorów, bo takie numery to raczej nie są publicznie udostępniane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-01-2017, 21:24   

Noema, Jak pisze przedmówca - daj numery do dyspozytorów, to też każdy sobie będzie załatwiał to sam.
Powrót do góry

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-01-2017, 08:41    Odpowiedz z cytatem

Victoria,
Dokładnie, tak naprawdę, mityczne skomunikowania itd. Zasada powinna być prosta: jest w wyszukiwarce PLK [PKP] to automatycznie skomunikowanie ma być zachowane, szczególnie w przypadku długiego ewentualnego oczekiwania; ostatniego pociągu w dobie itd. Wiadomo, że jeżeli kolejny pociąg jest za 45 minut to już można się zastanowić na temat trzymania skomunikowania.
Natomiast w przypadkach awaryjnych, kiedy wiadomo, że jest problem z trzymaniem pociągu, to należy automatycznie szukać rozwiązań w stylu taksówka, autobus itd.
Inna sprawa, że w aktualnej sytuacji podziału spółek [skrajny przypadek: pociąg KŚ spóźnił się, przez zdefektowany Cargo, na przesiadkę na PKP Intercity] w sumie nie ma procedur i zdrowego rozsądku w przypadku awaryjnych, nadzwyzczajnych sytuacji. I jeżeli akurat się trafi na "nie da się" to jest problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 30-01-2017, 13:30    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Kwestię skomunikowań należy uregulować systemowo (ustawowo). Obecnie mamy "wolną amerykankę". Wszystko zależy od widzimisię dyspozytorów i ich przełożonych.

Oczekujesz cudu na szynach. Takiej rewolucji polska kolej nie przeżyje! Przecież teraz pociągi tej samej spółki nie są ze sobą skomunikowane, czego wielokrotnie doświadczyli pasażerowie KD, gdy w Węglińcu pociąg do Zgorzelca nie czekał na opóźniony pociąg z Wrocławia i vice versa. Takie sytuacje były na forum opisywane. Bądźmy realistami. Nawet jeśli tę kwestię ureguluje się systemowo to nieudolny kolejowy beton i tak sobie z tym nie poradzi. Nie da się.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

d-t-x Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lip 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 01-02-2017, 19:23    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
I bardzo dobrze, że czekali. Tak zawsze powinno być, niezależnie od rozmiaru opóźnienia, jeśli nie ma możliwości przejazdu przesiadających się pasażerów z opóźnionego pociągu innym połączeniem (ostatni pociąg w dobie). Natomiast rzeczywiście błędem było niepoinformowanie pasażerów o przewidywanym z góry opóźnieniu.

Gdybyś jechał tym pociągiem na lotnisko, twierdziłbyś inaczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl