Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56
Kolej połączy Wieliczkę, Kraków i Oświęcim
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-03-2017, 20:37   

Przyspieszą pociągi z Oświęcimia do Trzebini
PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują odcinek linii kolejowej nr 93 między Trzebinią a Oświęcimiem. Zmodernizowane będą także dwie stacje i trzy przystanki kolejowe na tym szlaku.
Trasa ta jest intensywnie wykorzystywana w ruchu pociągów regionalnych z Oświecimia do Krakowa. Kursują tu także pociągi pasażerskie dalekobieżne i towarowe. Zarządca infrastruktury ogłosił przetarg w formule "zaprojektuj i buduj" na modernizację tego odcinka linii. Docelowa prędkość maksymalna dla pociągów pasażerskich ma wynieść 120 km/h. Obecnie na linii występują liczne ograniczenia prędkości wprowadzone głównie w związku ze zużyciem eksploatacyjnym torów, a także brakiem nowoczesnego systemu łączności i nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/29742/przyspiesza-pociagi-z-oswiecimia-do-trzebinii.html
Przejdź na dół

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 01-05-2017, 09:49    Odpowiedz z cytatem

Czy budowana właśnie hala peronowa na Zabłociu docelowo przykryje pociągi dalekobieżne, bo lokalne pojadą po budowanych z obu stron torach aglomeracyjnych?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ludek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lis 2017

PostWysłany: 21-11-2017, 17:04    Odpowiedz z cytatem

hej
czy wiecie może kiedy zakończy się remont na trasie Kraków-Chrzanów ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-11-2017, 17:07   

ludek, całkowite zakończenie remontu linii E30 między Krakowem a Katowicami jest przewidziane na rok 2020.
Powrót do góry

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-11-2017, 08:01   

Dlaczego od zmiany rozkładu zaprzestaje się obsługi stacji Kraków Bonarka? Planowany jest jakiś remont?
Powrót do góry

ludek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lis 2017

PostWysłany: 11-12-2017, 11:56    Odpowiedz z cytatem

Rozkładowiec napisał/a:
ludek, całkowite zakończenie remontu linii E30 między Krakowem a Katowicami jest przewidziane na rok 2020.


Hej
dzięki za odpowiedz,dopiero odczytałem wiadomość.Właśnie jechałem na tej trasie,udało mi się przejechać bez przesiadki w autobus.Niestety przeraził mnie skład jakim jechałem...stara osobówka Sad i tu pojawia się moje pytanie,czy wiesz może czy na tej trasie Kraków-Oświęcim jezdzą tylko stare osobówki regio czy może jezdzą też nowsze składy ? Może mam pecha ale trafiam tylko na stare składy (twarde siedziska i zimno) a od nowego roku czeka mnie codzienne dojeżdzanie do pracy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-12-2017, 13:06   

Kraków - Oświęcim: tu raczej nie można liczyć na lepsze składy, w lepszym stanie (nowsze) powinny jeździć na Kraków - Katowice
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 56 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl