Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Następny
Rozkład jazdy 2017/2018
Autor Wiadomość

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 19-03-2017, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Nocny IC na Darcie z Białegostoku do Jeleniej Góry. Pociąg będzie się nazywał Karkonosze kursowania codziennego co ciekawe.

A drugi to IC Pogoria na Flircie w relacji Katowice - Gdynia. Skrócona o odcinek Bielsko Biała - Katowice. Nie wróżę sukcesu takim pociągom zestawianym z EZT, czyżby wagoników brakowało? A 1200 sztuk odstawionych wagonów po całej Polsce to nie łaskaw w PKP IC wyremontować i puścić w trasy tylko katować ludzi tymi tramwajami nie dość, że za dnia, to teraz jeszcze w nocy!? Nie wiem co tam palą w tym IC, ale chyba jest skuteczne!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 19-03-2017, 23:06    Odpowiedz z cytatem

A jaka jest planowana trasa przejazdu? Łódź i Ostrów? Boże, nie do wiary, nocny tramwaj PKP Intercity Mr. Green

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 19-03-2017, 23:19    Odpowiedz z cytatem

A do Szklarskiej Poręby w takim razie co? Drugi pociąg przez Poznań czy ten Dart ma do SPG jeździć? Surprised i co w takim układzie z grupą wagonów Jelenia Góra - Gdynia?

Wiem, że do wejścia w życie nowego rozkładu to jest zmian będzie tyle, że z obecnego projektu prawie nic nie zostanie, ale już takie propozycje same w sobie są absurdalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 20-03-2017, 13:00    Odpowiedz z cytatem

IC Moravia wróży sukces, bardzo dobre połączenie z Wiedniem na cały dzień idealnie by zwiedzić sporą część. Świetny pomysł.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-03-2017, 20:25    Odpowiedz z cytatem

Jack Daniel's napisał/a:
Nocny IC na Darcie z Białegostoku do Jeleniej Góry.

Rozum ich opuścił?! Młot

Kiedyś jechałam nocnym pociągiem w wagonie bezprzedziałowym przez całą Francję (z hiszpańskiego Port Bou do Strasburga). I choć fotele w 1 klasie były rozkładane, a światło przyciemnione to taka podróż nie należała do wygodnych. Ludzie w śpiworach rozkładali się na podłodze. Ja też wolałam spać na podłodze.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 21-03-2017, 11:22    Odpowiedz z cytatem

empek napisał/a:
A jaka jest planowana trasa przejazdu? Łódź i Ostrów? Boże, nie do wiary, nocny tramwaj PKP Intercity Mr. Green


Tak, IC Karkonosze na Darcie z Białegostoku do Jeleniej Góry przez Warszawę, Łódź i Ostrów Wielkopolski.

krzychu12231 napisał/a:
Wiem, że do wejścia w życie nowego rozkładu to jest zmian będzie tyle, że z obecnego projektu prawie nic nie zostanie, ale już takie propozycje same w sobie są absurdalne.


Obawiam się, że w tym roku z tego projektu rozkładu jazdy może zostać bardzo dużo, albo i nawet większość. Pamiętam zeszłoroczny projekt rozkładu w marcu, to był istny kosmodrom nierealny do wprowadzenia w życie chociażby z tego względu, że był na prawdę bardzo dobrym projektem z dużą ilością połączeń, tak samo było dwa lata temu. W tym roku jest przeciwnie, projekt rozkładu jazdy w telegraficznym skrócie to jest obecny rozkład jazdy z naniesionymi delikatnymi poprawkami, nie mającymi większego wpływu na ilość uruchamianych połączeń. Jest to projekt dość realny, nie żaden kosmodrom. Aczkolwiek nie można też wykluczyć tego, że do grudnia niektóre rzeczy mogą się w nim zmienić, ale powtarzam, zasadniczo jestem zdania, że można się na tym projekcie opierać. Moim subiektywnym zdaniem jeżeli coś się będzie miało zmienić, to na pewno te chore pomysły z tramwajami na nocnych połączeniach.

mkfilmykolejowe napisał/a:
IC Moravia wróży sukces, bardzo dobre połączenie z Wiedniem na cały dzień idealnie by zwiedzić sporą część. Świetny pomysł.


Czy pociąg międzynarodowy startujący w Katowicach może być sukcesem? Nie wiem, mam mieszane uczucia, jestem zdania, że pociągi międzynarodowe, które nie zahaczają o Warszawę mają nikłe szanse na powodzenie, ale może się mylę. Poza tym godzina odjazdu z Katowic trochę słaba, 5:24 to zbyt wcześnie, gdyby godzinę później wyjeżdżał to więcej ludzi zdecydowałoby się chociażby na przesiadkę od strony Częstochowy, a tak... No nic, zobaczymy.

krzychu12231 napisał/a:
A do Szklarskiej Poręby w takim razie co?


1. IC Karkonosze z Białegostoku do SPG
2. TLK Rozewie z Trójmiasta do SPG
3. IC Szklarka z Poznania do JG
4. IC Asnyk z Warszawy do JG
5. EIC Śnieżka z Warszawy do SPG (w 6 i 7)
6. IC Matejko z grupą wagonów z Przemyśla do JG
7. IC Słowacki z Warszawy do JG
8. EIP z Warszawy do JG

Z innych ciekawostek, na węglówce pojawi się sezonowy pociąg... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 21-03-2017, 11:36    Odpowiedz z cytatem

A jaki to sezonowiec powróci na weglowke? Przez Tarnowskie Góry, Zdunska Wole Karsznice?

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 21-03-2017, 11:38    Odpowiedz z cytatem

Nocna TLK z Krakowa do Kołobrzegu i Ustki od Tarnowskich Gór pojedzie przez Zduńską Wolę KARSZNICE (z postojem!), Inowrocław, Bydgoszcz i Piłę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pacy Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lip 2011
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 21-03-2017, 12:25    Odpowiedz z cytatem

A dla Gorzowa Wlkp. jakie " niespodzianki " szykują na przyszły rok? Czy może będzie jakaś stabilizacja i rozkład podobny do obecnego??

_________________
2016 - 15995 km, 2017 - 12197 km, 2018 - 9460 km, 2019 - 8278 km, 2020 - 9476 km,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xshopper Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2016

PostWysłany: 21-03-2017, 13:58    Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei mam pytanie odnośnie odcinka Szczecin - Gdynia - Szczecin. Czy nadal będzie 5 par pociągów? Czy może jakieś skrócenia czasu przejazdów chociaż o 10 minut no i ostatnie pytanie - czy na tej trasie w końcu: Gryf, Żuławy, Rybak lub Albatros zamienią się na IC? Chociaż jeden z nich, to już będzie coś...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 21-03-2017, 14:34    Odpowiedz z cytatem

Dalej 5 par, wszystkie bez zmian jako TLK, w sezonie dojdzie nocny TLK Posejdon z Białegostoku i Łodzi do Szczecina.

Mam prośbę, aby nie zasypywać mojej skrzynki wiadomościami z pytaniami "jaki będzie rozkład w mieście X, ile będzie pociągów na linii Y" itd., bo po pierwsze nie mam czasu na studiowanie każdej tabeli z rozkładem, a po drugie nie znam obecnego rozkładu jazdy na pamięć, żeby z marszu bez dłuższej analizy porównywać co się zmieni względem obecnego RJ. W miarę upływu czasu będą się tutaj pojawiać kolejne informacje dotyczące tego, co jest zaprojektowane na grudzień, rozumiem że każdego zżera ciekawość, ale proszę troszke cierpliwości, jest dopiero marzec, nie jest jeszcze pewny rozkład jazdy sezonowych na ten rok, a co dopiero dyskusje o tym co będzie w przyszłym sezonie letnim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ziken Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 21-03-2017, 14:56    Odpowiedz z cytatem

To jak była Jelenia Góra to prosił bym o Zieloną Górę jak by to nie był problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pionier27 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009

PostWysłany: 21-03-2017, 21:55    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mi może wyjaśnić co to za zjawisko w nowym RJ jak IC SAMBOR z Gdyni do Zielonej Góry?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atakan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2009

PostWysłany: 21-03-2017, 23:04    Odpowiedz z cytatem

Pionier27 Żadne zjawisko.Kiedyś Zielona Góra miała 2 połączenia bezpośrednie z Gdynią . Były to Mieszko i Bachus. Obecnie Mieszko jeżdzi do Wrocławia także jest to powrót dobrych starych czasów.

[ Dodano: 21-03-2017, 23:31 ]
Pionier27, https://www.youtube.com/watch?v=Gex5Vc1gTuQ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 22-03-2017, 07:07    Odpowiedz z cytatem

Obecnie teoretycznie też są 2 - Bachus i Stoczniowiec (teoretycznie, bo godziny tego drugiego są raczej kosmiczne). Jeśli chodzi o Sambora to moim zdaniem projekt upadnie, jeśli do ZG nadal będzie kursować Warta, która od czerwca będzie zapewniać dość dobre skomunikowanie w Poznaniu rano z IC Mieszko, a wieczorem z IC Bałtyk. Pierwotnie Warty do ZG w nowym rozkładzie miało nie być, ale miało nie być jej również od czerwca br. Ponieważ na ten rok koncepcja się zmieniła to obstawiam, że w nowym rozkładzie będzie tak samo, niezależnie od tego, co jest w aktualnym projekcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 64 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl