Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 369, 370, 371 ... 395, 396, 397  Następny
Rekrutacja na stanowisko maszynisty w PKP IC
Autor Wiadomość

maszynista KUBA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2015

PostWysłany: 26-03-2017, 13:07    Odpowiedz z cytatem

Lepiej zrobić prawo jazdy kat. c+e, prace dostaniesz od razu, zarobki są o niebo lepsze niż jako maszynista, kolega co zrobił właśnie licencje potem świadectwo mając prawo jazdy na Tiry, żałuje że poszedł na kolej, musi pracować bo ma lojalke na 3 lata, ale jak sam powiedział wróci na tiry bo pieniądz o wiele lepszy niż na kolei.
Do tego dochodzi że jeżdzi po całej europie Smile ma czas na zwiedzanie Very Happy , zarobki coś ok 6 tyś do 8 tyś, za te pieniądze kupił mieszkanie mój inny kolega douczył się języka niemieckiego i robi jako spedytor (po tirach) zarobia też nie małe pieniądze. pozdr.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ptrrk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2017

PostWysłany: 26-03-2017, 13:30    Odpowiedz z cytatem

maszynista KUBA napisał/a:
Lepiej zrobić prawo jazdy kat. c+e, prace dostaniesz od razu, zarobki są o niebo lepsze niż jako maszynista, kolega co zrobił właśnie licencje potem świadectwo mając prawo jazdy na Tiry, żałuje że poszedł na kolej, musi pracować bo ma lojalke na 3 lata, ale jak sam powiedział wróci na tiry bo pieniądz o wiele lepszy niż na kolei.
Do tego dochodzi że jeżdzi po całej europie Smile ma czas na zwiedzanie Very Happy , zarobki coś ok 6 tyś do 8 tyś, za te pieniądze kupił mieszkanie mój inny kolega douczył się języka niemieckiego i robi jako spedytor (po tirach) zarobia też nie małe pieniądze. pozdr.


Powiem tak.. U mnie zostaja wlasnie tiry albo autobusy jesli z koleja sie nie uda ale szczerze powiedziawszy to nie chce na autobusy (malo placa) a zwlaszcza na tiry Very Happy . Nie wiem gdzie uslyszales ze ma czas na zwiedzanie...Praca na tirach to wcale nie jest miod. Very Happy Ale co do pracy to tak przyznam wystarczy zrobic prawko i z praca nir ma najmniejszego problemu a kasa tez godziwa ale za ile godzin jazdy w miesiacu.. Mozna gadac o tym ale w osobnym temacie . Smile Tu o czym innym jest rozmowa. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sapi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2016

PostWysłany: 30-03-2017, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Ptrrk napisał/a:
A mnie nurtuje pytanie co jak przykladowo IC oglosi nabor na maszynistow ale od zera tj tych co nie maja licencji ? Co z ludzmi ktorzy ja juz maja ? Very Happy


To wtedy Ci co już mają licencję są be i biorą tylko tych bez licencji. Potwierdzone na 100%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Baniok35 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lut 2017
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 30-03-2017, 21:13    Odpowiedz z cytatem

A dlaczego tak się dzieje ,że IC woli przyjąć potencjalnego przyszłego majstra bez licencji niż z licencją?Przyczyna jest prosta.Forma szkoleń w prywatnych firmach na licencję stoi na żenująco niskim poziomie.Przykładów nie trzeba daleko szukać.IC się ceni i dla tych co porobili licencję prv zrobili testy wewnętrzne,oblało 60 % i zakończyli na tym etap rekrutacji.To chyba o czymś swiadczy panowie.Natomiast samo szkolenie w IC stoi na wysokim poziomie,gdzie przykładowo przyszły majster potrafi z pamięci wyrecytować choćby wszystkie przypadki rozkazu N słowo w słowo .Bywały i takie obkute jednostki,lepsi byli i są od instruktorów.Oczywiście wyrecytować z pamięci a rozumieć to dwie zupełnie inne sprawy ale już samo wyrecytowanie z instrukcji słowo w słowo o czyms świadczy oraz o tym na jak wysokim poziomie stoi poziom szkolenia na licencję prowadzoną bezpośrednio przez IC.Bo zapewniam was że tych 2-3 już obecnie mianowanych majstrów co recytowali z pamieci IR1 na egzaminie to również bardzo dobrze owe zagadnienia rozumieją.Oczywiście nikt nie wymaga recytowania lecz rozumienia ,jednak poziom rozumienia i różnica wiedzy po szkoleniu na licencję bezpośrednio w IC a gdzieś tam po zrobieniu licencji prv jest kolosalna.Tyle w temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ptrrk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2017

PostWysłany: 31-03-2017, 08:10    Odpowiedz z cytatem

To obstawiasz ze w tym roku bedzie nabor na szkolenia dla ludzi bez licencji czy z licencja ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

en57-2000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2011

PostWysłany: 31-03-2017, 10:00    Odpowiedz z cytatem

Bez, licencje to jedynie warto było robić do Cargo, teraz to już nie ma sensu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sapi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2016

PostWysłany: 31-03-2017, 20:34    Odpowiedz z cytatem

Baniok35 napisał/a:
Forma szkoleń w prywatnych firmach na licencję stoi na żenująco niskim poziomie.Przykładów nie trzeba daleko szukać.IC się ceni i dla tych co porobili licencję prv zrobili testy wewnętrzne,oblało 60 % i zakończyli na tym etap rekrutacji.To chyba o czymś swiadczy panowie[...].Natomiast samo szkolenie w IC stoi na wysokim poziomie,gdzie przykładowo przyszły majster potrafi z pamięci wyrecytować choćby wszystkie przypadki rozkazu N słowo w słowo. Oczywiście nikt nie wymaga recytowania lecz rozumienia ,jednak poziom rozumienia i różnica wiedzy po szkoleniu na licencję bezpośrednio w IC a gdzieś tam po zrobieniu licencji prv jest kolosalna.Tyle w temacie.


IC nie szkoli na licencję. Oni szkolą na świadectwo. Jeśli IC organizuje całość szkolenia to robi to wspólnie z CS. Ostatni nabór na licencję do IC był nawet na takiej zasadzie, że IC gwarantowało zatrudnienie a przyjęci mieli opłacić sami kurs lub zdobyć na to środki z PUP. Przyczyną, że IC woli przyjąć ludzi na licencję jest inna niż słaby poziom szkolenia w ośrodkach prywatnych, gdyż to można zweryfikować poprzez testy jakie robią na rekrutacjach na świadectwo. Krótko mówiąc chodzi o pieniądze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ptrrk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2017

PostWysłany: 01-04-2017, 04:10    Odpowiedz z cytatem

No wlasnie ja mialem zamiar robic ta licencje w CS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Amadeus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Paź 2016
Skąd: z Lasu

PostWysłany: 01-04-2017, 07:15    Odpowiedz z cytatem

Ktoś z tym całym naganianiem na kolej zarobił na naiwności i marzeniach Wink Róbcie róbcie do pracy u nas z sali zabierają mawiała pani w sekretariacie CS-u. Teraz co najwyżej z tą licencją można sobie po wąskotorówce drezyną jeździć Wink I najważniejsze jak się nie ma poparcia wewnątrz to musisz być po prostu wybitny żeby Cię zatrudnili sami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ptrrk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2017

PostWysłany: 01-04-2017, 08:13    Odpowiedz z cytatem

Haha to zjechales system . Smile Teraz przynajmniej wiem ze lepiej czekac na jakies nabory. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

en57-2000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2011

PostWysłany: 01-04-2017, 16:30    Odpowiedz z cytatem

Sapi napisał/a:
Baniok35 napisał/a:
Forma szkoleń w prywatnych firmach na licencję stoi na żenująco niskim poziomie.Przykładów nie trzeba daleko szukać.IC się ceni i dla tych co porobili licencję prv zrobili testy wewnętrzne,oblało 60 % i zakończyli na tym etap rekrutacji.To chyba o czymś swiadczy panowie[...].Natomiast samo szkolenie w IC stoi na wysokim poziomie,gdzie przykładowo przyszły majster potrafi z pamięci wyrecytować choćby wszystkie przypadki rozkazu N słowo w słowo. Oczywiście nikt nie wymaga recytowania lecz rozumienia ,jednak poziom rozumienia i różnica wiedzy po szkoleniu na licencję bezpośrednio w IC a gdzieś tam po zrobieniu licencji prv jest kolosalna.Tyle w temacie.


IC nie szkoli na licencję. Oni szkolą na świadectwo. Jeśli IC organizuje całość szkolenia to robi to wspólnie z CS. Ostatni nabór na licencję do IC był nawet na takiej zasadzie, że IC gwarantowało zatrudnienie a przyjęci mieli opłacić sami kurs lub zdobyć na to środki z PUP. Przyczyną, że IC woli przyjąć ludzi na licencję jest inna niż słaby poziom szkolenia w ośrodkach prywatnych, gdyż to można zweryfikować poprzez testy jakie robią na rekrutacjach na świadectwo. Krótko mówiąc chodzi o pieniądze.

IC szkoliło na licencje i może szkolić, także twierdzenie, że IC nie szkoli na licencje nie jest prawdziwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sapi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2016

PostWysłany: 01-04-2017, 21:23    Odpowiedz z cytatem

en57-2000 napisał/a:

IC szkoliło na licencje i może szkolić, także twierdzenie, że IC nie szkoli na licencje nie jest prawdziwe.


Nie napisałem że nie szkoliło tylko nie szkoli. Faktem jest, że już od jakiegoś czasu IC nie szkoliło samo tylko zawsze za pośrednictwem CS-u. Chyba, że przeoczyłem jakiś kurs. Ogólnie chodzi o to by napędzić jeszcze trochę CS bo już mało chętnych jest na robienie licencji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ptrrk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2017

PostWysłany: 02-04-2017, 11:49    Odpowiedz z cytatem

Sapi napisał/a:
en57-2000 napisał/a:

IC szkoliło na licencje i może szkolić, także twierdzenie, że IC nie szkoli na licencje nie jest prawdziwe.


Nie napisałem że nie szkoliło tylko nie szkoli. Faktem jest, że już od jakiegoś czasu IC nie szkoliło samo tylko zawsze za pośrednictwem CS-u. Chyba, że przeoczyłem jakiś kurs. Ogólnie chodzi o to by napędzić jeszcze trochę CS bo już mało chętnych jest na robienie licencji.


No wlasnie ale jesli CS jest wspierane przez IC to nie wiadomo czy czasem nie umysli im sie teraz w tym roku robic naboru dla ludzi z licencja. Mozna gdybac ale ryzyko jak dla mnie zbyt duze bo 6 tys to niemalo pieniedzy i jak cos nie styknie to 6 tys w bloto a mozna na inne rzeczy przeznaczyc taka sumke.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bobek1523 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2016

PostWysłany: 02-04-2017, 13:07    Odpowiedz z cytatem

Ja niedawno zrobiłem licencje w CS w Krakowie i łącznie z wyżywieniem, hotelem i dojazdami wyniosło mnie to ok. 8k. Oczywiście wiedziałem jaka jest sytuacja na kolei, że nie tak łatwo jest dostać się na świadectwo, mimo tego jestem zdeterminowany i jestem gotów poczekać bo kolej to moja pasja. Ale jeżeli ktoś przychodzi zrobić licencje w celu szybkiego zarobku to niech se da na wstrzymanie i poszuka innej roboty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sapi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2016

PostWysłany: 02-04-2017, 21:28    Odpowiedz z cytatem

No to zobaczymy ile masz szczęścia. Ja też robiłem w CS i czekam półtorej roku i praktycznie żadnego odzewu. Jak to ktoś wcześniej napisał mam za słabe wsparcie w spółkach do tego w mojej obecnej sytuacji życiowej nie ma szans na przeprowadzkę w inny region Polski a to by wiele pomogło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 370 z 397 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 369, 370, 371 ... 395, 396, 397  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl