Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następny
Chcę zostać maszynistą
Autor Wiadomość

Mariusz1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2016

PostWysłany: 27-03-2017, 22:46    Odpowiedz z cytatem

Ale UP sponsorował tylko koszty licencji a nie świadectwa. Świadectwo to już indywidualna sprawa pracodawcy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Licencjusz Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 19 Kwi 2017

PostWysłany: 20-04-2017, 12:08   Licencja I Co Dalej ??? Odpowiedz z cytatem

Nawiązując do tematu, w styczniu tego roku zdobyłem we Wrocławskim CS-ie licencje maszynisty.

Jak wszędzie już czytałem, mi i chłopakom z mojego kursu, również mówiono że o prace martwić się nie musimy... BAAA nawet będziemy przebierać w ofertach - Pomyślałem sobie "okey zobaczymy".

Czas kursu zleciał szybko, egzamin zaliczony pozytywnie przez wszystkich chłopaków, cieszyliśmy się jak dzieci, po egzaminie poświetowaliśmy i każdy "poszedł w swoją stronę"

Egzamin był w styczniu, a do tej pory nikt z nas nie znalazł pracy "na kolei"

Myślę że na tym forum są ludzie, którzy pracują na kolei, bądź są w temacie pracy na kolei, więc chciałbym zapytać czy może ktoś z tu obecnych doradzi "nam" (takim zwykłym świeżynką po licencji) u których pracodawców szukać pracy? Kogo odradzacie? Kto być może z pracodawców ma zamiar w niedługim czasie rozpocząć kurs na świadectwo?

Dodam tylko że CV poszło wszędzie ale odezwał się tylko Majkoltrans i POL-MIEDŹ TRANS - Co powiecie o tych firmach?

P.S: za jakiekolwiek błędy w zamieszczeniu postu przepraszam, pierwszy raz korzystam z forum internetowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszynista KUBA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2015

PostWysłany: 20-04-2017, 19:12    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to Koleje Dolnośląskie oferują pracę w tym charakterze , cv wysłać możesz na razie szkolą się tam obecnie na Maszynistę i jak na razie rekrutacja jest wstrzymana, może ruszy na jesieni. O tych przewoźnikach tą spoko, ale oni wymagają pełnych uprawnień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 21-04-2017, 11:10    Odpowiedz z cytatem

Przewoźnicy mają wątpliwości co do jakości licencji uzyskanych na własną rękę. PKP IC urządzało egzaminy i większość osób z licencją zewnętrzną się zwyczajnie kompromitowała. Obecnie KM-y rekrutują właśnie na licencję. Generalnie robienie licencji na własną rękę mija się z celem. Bardzo Wam współczuję, bo o pracę będzie niezwykle trudno.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszynista KUBA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2015

PostWysłany: 21-04-2017, 20:10    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:
Przewoźnicy mają wątpliwości co do jakości licencji uzyskanych na własną rękę. PKP IC urządzało egzaminy i większość osób z licencją zewnętrzną się zwyczajnie kompromitowała. Obecnie KM-y rekrutują właśnie na licencję. Generalnie robienie licencji na własną rękę mija się z celem. Bardzo Wam współczuję, bo o pracę będzie niezwykle trudno.


niekoniecznie. maszynistów zabraknie.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zarobki-maszynistow-kolej,79,0,2301775.html#utm_source=centrum-webmastera&utm_medium=referral&utm_campaign=cw-money
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 22-04-2017, 16:31    Odpowiedz z cytatem

To się niestety jeszcze okaże. Półki co przykładowo przewozy towarowe spadają, a po modernizacji szlaków pociągi pojadą szybciej. Czy aby na pewno będzie potrzebna taka osada jak obecnie? Chyba, że ruch wzrośnie, ale w to słabo jakoś wierzę.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jakubiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2012

PostWysłany: 22-04-2017, 17:56    Odpowiedz z cytatem

W tym artykule napisali, że nie będzie potrzebna taka obsada jak obecnie tylko o 1,5 tys większa w 2019 r, a przewozy towarowe raz wzrastają raz spadają jak to przewozy towarowe. Jak już to ja bardziej wieże co napisali na wp money niż pseudo znawcom forumowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 23-04-2017, 08:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przewoźnicy mają wątpliwości co do jakości licencji uzyskanych na własną rękę. PKP IC urządzało egzaminy i większość osób z licencją zewnętrzną się zwyczajnie kompromitowała.


Potwierdzam!!!

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszynista KUBA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2015

PostWysłany: 24-04-2017, 13:52    Odpowiedz z cytatem

jakubiec napisał/a:
W tym artykule napisali, że nie będzie potrzebna taka obsada jak obecnie tylko o 1,5 tys większa w 2019 r, a przewozy towarowe raz wzrastają raz spadają jak to przewozy towarowe. Jak już to ja bardziej wieże co napisali na wp money niż pseudo znawcom forumowym.



Tym bardziej że to są dane na podstawie Urzędu Transportu Kolejowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

acatus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2015

PostWysłany: 01-05-2017, 09:26    Odpowiedz z cytatem

Poziom licencji robionych prywatnie jest niski, ale nic nie szkodzi żeby po prostu douczać się na własną rękę. Ja tak robiłem i nie skompromitowałem się na egzaminie wstępnym do PKP IC. Dlatego zachęcam do robienia licencji. No ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Część osób po zrobieniu licencji czeka nawet kilka lat zanim dostaną się gdzieś na świadectwo. Można próbować załapać się na konduktora albo na warsztat, trochę porobić, a potem łatwiej na świadectwo z przesunięcia jak coś. Na kolei szykuje się ogromna luka w drużynach trakcyjnych, dlatego głowa do góry chłopaki i wbijajcie. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marian Szatko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2013

PostWysłany: 03-05-2017, 02:25    Odpowiedz z cytatem

Już sobie wyobrażam tę kompromitacje żadne nawet najgłupszy i najbardziej przyjazny instruktor nie przepuść wam sygnalizacji to się tyczy zarówno kandydatów starych maszynistów jak i wszystkich innych. Książeczkę Ie 1 musicie znać na wyrywki z opisami słowo w słowo i rozumieć co autor miał na myśli . Wymagane są też fragmenty instrukcji Ir 1 to po prostu elementarz. Nie da rady bez tego nawet jeśli pościągacie na egzaminie takim czy innym to wyjdzie szybko na jaw dlatego podejrzewam instruktorzy zaprotestowali przeciwko wpuszczaniu na lokomotywę ludzi całkowicie nie przygotowanych. I się nie dziwie ja też lubię spać spokojnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

macin.n Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 11 Lip 2017

PostWysłany: 11-07-2017, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Podpowiedzcie gdzie warto zrobić świadectwo? KD czy IC?
Ma to jakąś różnice gdzie robię świadectwo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

patrycjusz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2014

PostWysłany: 12-07-2017, 05:39    Odpowiedz z cytatem

W KD są lepsze warunki pracy, IC to obóz pracy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Venlo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2015

PostWysłany: 12-07-2017, 07:12    Odpowiedz z cytatem

A SKM Trójmiasto ? Jak przedstawiają się tam zarobki
i warunki pracy na tle innych przewoźników?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszynista KUBA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2015

PostWysłany: 14-08-2017, 19:14    Odpowiedz z cytatem

Witam, ktoś się orientuje jakie są wynagrodzenia maszynistów w kmł? bo się zastanawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 27 z 31 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl