Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka ulga dla niepełnosprawnego dziecka?
Autor Wiadomość

erni1111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2017

PostWysłany: 25-05-2017, 13:59   Jaka ulga dla niepełnosprawnego dziecka? Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś się orientuje, kto w PKP Intercity może mi odpowiedzieć ostatecznie i jednoznacznie jaką ulgę mogę zastosować w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 04-O plus oznaczenie w orzeczeniu, że wymaga opieki drugiej osoby.
Wiem, że normalnie dla dziecka niepełnosprawnego i jego opiekuna jest 78% - jeśli jadą do lekarza, szkoły itd.
Ale jest też ulga, dla osób z niepełnosprawnością 04-O - 50% dla takiej osoby i 95% dla opiekuna bez względu na to gdzie jadą. Nie jestem pewien czy dotyczy to też dzieci, czy tylko niepełnosprawnych dorosłych. Zwykle jeżdżę faktycznie z nim do lekarzy, ale bardzo rzadko mam potwierdzenie, że tam jadę bo wizyty ustala się telefonicznie, nie mam na to papierka - co innego w powrotnej drodze, mogę wziąć zaświadczenie, że tam byłem.
Powiem szczerze, że jeździłem już kilka razy na tej uldze dla 04-O, ale nie jestem jej pewny, konduktorzy nigdy się nie czepiali chociaż zdarzało się, że się zastanawiali. Kasjerki bardzo często mają kłopot - każda mówi co innego, więc zdarza się, że kupuje po prostu rodzinny. Na infolinii powiedzieli mi, że to dotyczy osób które mają określoną I grupę inwalidzką - dzieci nie mają określonych grup, więc ich ta ulga nie obejmuje. Nigdy nie trafiłem na rewizorów jadąc na tej uldze. Najlepiej odpowiedział mi jeden konduktor - to Pan odpowiada za to czy na bilecie ma pan prawidłową ulgę, nie kasjer.
Gdzie ostatecznie i niepodważalnie to wyjaśnić?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl