Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 27, 28, 29  Następny
Bilet PKP IC przez Internet
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-03-2017, 13:56   

PKP Intercity: Nareszcie bilety online z różnymi zniżkami w jednej transakcji.

PKP Intercity wprowadziło do internetowego systemu sprzedaży kolejne udogodnienie. Pasażerowie mogą kupić online bilety z różnymi zniżkami w jednej transakcji. Z oferty można skorzystać na stronie intercity.pl.
Dzięki wprowadzeniu nowego udogodnienia, zakup biletu jest jeszcze prostszy. W jednej transakcji jest możliwy wybór biletów z różnymi zniżkami (do 3). Dodatkowo podróżny może wybrać „Bilet Rodzinny” czy skorzystać z oferty „Duża Rodzina”.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pkp-intercity-nareszcie-bilety-online-z-roznymi-znizkami-w-jednej-transakcji-80591.html
Przejdź na dół

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 06-06-2017, 14:09    Odpowiedz z cytatem

MIB: Dwa lata na przebudowę sprzedaży internetowej w PKP Intercity.

W odpowiedzi na interpelację jednego z posłów Kukiz 15’ Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podsumowało zmiany, jakie udało się wprowadzić państwowemu przewoźnikowi kolejowemu w zakresie internetowej sprzedaży biletów. Wiadomo też, co jeszcze chce zaproponować pasażerom PKP Intercity.

Ministerstwo przypomina, że system internetowej sprzedaży biletów PKP Intercity istnieje od roku 2007 i jest wciąż rozwijany. W ostatnim czasie spółka PKP Intercity wprowadziła na przykład możliwości zakupu biletu przez urządzenia mobilne, wraz z dostosowaniem widoku do wielkości ekranu, oraz uwzględniła możliwość zakupu biletów z wieloma zniżkami w jednej transakcji.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/mib-dwa-lata-na-przebudowe-sprzedazy-internetowej-w-pkp-intercity-82056.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 27-06-2017, 08:51    Odpowiedz z cytatem

Zna ktoś powody dla których jest blokowana sprzedaż na niektóre pociągi? Chciałem kupić z 30 dniowym wyprzedzeniem ale oczywiście jest blokada. Informują jakoś z wyprzedzeniem o zdjęciu blokady czy trzeba 24h na dobę 7 dni w tygodniu siedzieć na ich stronie i czekać aby zdążyć kupić interesujący bilet?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pacy Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lip 2011
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 27-06-2017, 11:45    Odpowiedz z cytatem

https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/komunikaty/

Tutaj pojawiają się komunikaty o zablokowaniu i odblokowaniu sprzedaży ale z jakim wyprzedzeniem/opóźnieniem podają nie mam pojęcia.

_________________
2016 - 15995 km, 2017 - 12197 km, 2018 - 9460 km, 2019 - 8278 km, 2020 - 9476 km,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 27-06-2017, 13:44    Odpowiedz z cytatem

A właśnie to mnie najbardziej ciekawi. Czułem, że tak będzie z tymi biletami. Chcę sobie coś na spokojnie zaplanować i o 1:00 miesiąc przed wyjazdem stać już przy kasie a tu uj bo sprzedaż wstrzymana. A ktoś inny wstanie sobie rano dnia następnego i bilet dostanie bo akurat ma szczęście i odblokowali sprzedaż. Ja pójdę po pracy do kasy a tam biletów brak bo wyprzedane:D

PS Spotkaliście się kiedyś z sytuacją, że na sypialne sprzedali to samo miejsce 2 różnym osobom tak jak to się nierzadko dzieje przy miejscach siedzących i internetowej sprzedaży?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 27-06-2017, 16:40    Odpowiedz z cytatem

A co mają powiedzieć ludzie jadący za granicę , zablokowania sprzedaż .Tak źle to jeszcze nie było. Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 27-06-2017, 17:06    Odpowiedz z cytatem

A co za różnica czy za granicę czy nie? Ma to jakieś znaczenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

podjazdy
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-06-2017, 22:36   

Za granicę może mieć znaczenie, jeśli chcesz na przykład jechać z rowerem. Nie kupisz biletu bo zablokowana sprzedaż, a pociąg ma 6 wieszaków. Nie wiesz kiedy sprzedaż odblokują i możesz nie zdążyć kupić bo wyprzedadzą wszystkie 6 miejsc na rower. Wystarczy jedna rodzinka, niewielka grupa znajomych itp. i cały pociąg zajęty. O ile w krajowych połączeniach to jeszcze jakoś idzie przejechać w większej liczbie rowerów niż planowana bo miejsca zwykle jest więcej, o tyle w EC jest naprawdę na styk. A obsługa może nie być tak życzliwa. Oczywiście brak tego jednego biletu powoduje, że cały plan wyprawy w Alpy czy gdziekolwiek dalej leci w diabły, bo jest za mało pociągów jadących przez granicę. Wiem, można "złożyć" rower ale to nadal jest wielki klamot mało wygodny dla innych podróżnych. Po co ludziom utrudniać życie, skoro można by tak po prostu kupić bilet i powiesić na haku?
Powrót do góry

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 27-06-2017, 23:43    Odpowiedz z cytatem

Bardzo przepraszam ale czy niezablokowana sprzedaż gwarantuje Ci, że jakaś "rodzinka" nie będzie szybsza od Ciebie i nie wykupi tych miejsc dla rowerów tak czy inaczej? Ja chciałem sobie zapewnić wygodny przejazd w sypialnym bo jadę w pojedynkę a nie wiem na kogo trafię w siedzącym. Z nikim nie będę mógł się wzajemnie pilnować i tak samo czeka mnie loteria z zakupem biletu bo o 9 rano zawsze były miejsca a o 10-11 już nie i dlatego chciałem jechać w nocy do.kasy. Ja tak samo nie wiem kiedy sprzedaż odblokują obojętnie czy jadę z rowerem w Alpy czy sam w Tatry. W ostateczności pojadę samochodem i tak samo w te Alpy można się dostać. Swoją drogą jakoś nie dziwi mnie ten argument rowerowy bo ostatnimi laty to rowerzyści chcą mieć wszędzie pierwszeństwo. Tylko.czekać aż w samolotach rowery będą miały być traktowane jako bagaż podręczny. Tak czy inaczej w Twoim przykładzie tych wieszaków i tak będzie 6 i ktoś pokrzywdzony zawsze się znajdzie. Tak samo u mnie. Różnica jest taka, że Ty "polujesz" na wieszak dla roweru a ja na wagon sypialny. Na jedno wychodzi. Ja o 1 w nocy nie dostanę biletu bo te są zablokowane a ktoś kto temat olewał i sobie z partyzanta przyjdzie do kasy tydzień później akurat trafi na odblokowanie sprzedaży i bilet kupi. Ot taka loteria. Gdyby ktoś kupił bilet wcześniej o 1:00 a ja przyszedłbym o 1:20 i nie byłoby miejsc to.co innego. Ktoś.był szybszy i tyle. Ale loteryjne w czasie odblokowywanie sprzedaży to jakaś porażka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukaszJ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2017

PostWysłany: 28-06-2017, 08:48    Odpowiedz z cytatem

No właśnie, o co chodzi z tymi blokowaniem sprzedaży biletów na e-IC ? I czy taki bilet można wtedy kupić normalnie w kasie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 28-06-2017, 09:03    Odpowiedz z cytatem

Właśnie nie można i w tym jest problem. Na pytanie skierowane do IC otrzymałem odpowiedź w stylu "bo jest blokada" i tyle. Ale o powodach blokady ani słowa. Sam się zastanawiam z czego to wynika. Gdyby rozkład się zmieniał albo coś to by był powód ale ot tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukaszJ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2017

PostWysłany: 28-06-2017, 09:16    Odpowiedz z cytatem

Czyli co? Teraz albo trzeba czatować na moment, kiedy daną blokadę łaskawie zdejmą i mieć nadzieję, że się uda bilet kupić albo też skorzystać z usług innego przewoźnika, no bo jak tu cokolwiek zaplanować ???
Jak dla mnie żenada. Niepoważne zachowanie ze strony IC. Pewnie dobrze wiedzą, ze bilety na niektóre połączenia mogą się rozejść w przeciągu kilku dni i to dlatego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 28-06-2017, 11:50    Odpowiedz z cytatem

Te bilety i tak się rozejdą i tak obojętnie czy to odblokują dziś, jutro czy za tydzień. Mi jak się nie uda kupić sypialki to pojadę autobusem i tyle. A dla IC to i tak nie ma znaczenia bo jak nie ja to kto inny pojedzie i dlatego jak zwykle mają wszystko w doopie.
Tak jak piszesz, trzeba czekać na ten moment i albo masz szczęści albo nie. Jakiekolwiek planowanie w przypadku podróży IC nie ma żadnego sensu. Na przyszłość będę planował podróż innymi środkami transportu mimo mojego sentymentu dla pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukaszJ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2017

PostWysłany: 28-06-2017, 17:16    Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie jest to żenujące zachowanie ze strony IC. Ja niestety muszę pewnie kwestie związane z wakacjami zaplanować wcześniej. Nie mogę sobie pozwolić na to, żeby czekać, kiedy i czy w ogolę, będę mógł kupić bilet, albo czy mój pociąg będzie kursował w danym dniu.
Poczekam jeszcze chwilę, ale jeśli na dwa tygodnie przed wyjazdem nadal nie będę mógł zakupić biletu to pojadę PKS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 28-06-2017, 19:00    Odpowiedz z cytatem

2 tygodnie? Jak chcesz sypialkę albo kuszetkę to już idź na PKS:D Sprzedaż tych miejsc trwa przeważnie kilka godzin a potem wszystko zajęte. Dlatego chciałem być pierwszy przy kasie:) Ale widzę pewną regułę w czasie na który są blokowane sprzedaże więc jeszcze nie skreśliłem IC z listy środków transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl