Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179  Następny
Pytania dotyczące połączeń dalekobieżnych
Autor Wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 01-06-2017, 15:27    Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy Smile

A co do osób które twierdzą, że jest inaczej - zapewne mówią to na podstawie własnych doświadczeń w praktyce. Biorąc pod uwagę reakcję znacznej części drużyn na wręczenie im 4 blankietów (bilet na 2 klasę w ofercie Wcześniej + dopłata do ceny bazowej + dopłata do 1 klasy + miejscówka) o czym pisałem to jestem w stanie uwierzyć bez przekonywania mnie, że większość drużyn nie ma pojęcia o tej dopłacie do ceny bazowej.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 02-06-2017, 08:11    Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw jak wyglądała by sytuacja kontrolno- mandatowa gdyby bilety sprawdzał ktoś kto jednak ma to pojęcie Very Happy Podróżny powie, że konduktor nie dał mu pozostałych dopłat- "a co mnie to interesuje?". Twoje informacje mogą być przydatne gdyby ktoś sugerował się wcześniejszymi postami i w taki sposób planował swoje podróże. Dlatego ja zawsze wolę kupić tak jak należy i mieć święty spokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 02-06-2017, 13:41    Odpowiedz z cytatem

Ale bzdury piszecie, że większość drużyn nie ma pojęcia o dopłacie do 1 klasy .... ile razy siedziałem w 1 klasie z biletem na 2 klasę to podczas kontroli biletów konduktor powiedział, że: "to jest 1 klasa czy mam wypisać panu dopłatę?" i było bez problemów.
Dopłata do 1 klasy jest 100% ceny bazowej, nie ma zniżek w dopłacie, ktoś źle mnie zrozumiał.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 02-06-2017, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Dodam że będe jechał Kormoranem z Bielska białej do Działdowa pamiętam jak ostatnio nim jechałem jakos 3 lata temu w 1kl. to całą drogę jechałem sam w przedziale co prawda 2kl. byla zawalona po brzegi mam nadzieje że będzie podobnie teraz

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 02-06-2017, 18:55    Odpowiedz z cytatem

mkfilmykolejowe napisał/a:

Dopłata do 1 klasy jest 100% ceny bazowej, nie ma zniżek w dopłacie, ktoś źle mnie zrozumiał.


Bardzo przepraszam ale w tym wątku wpadło pytanie o to czy są jakieś zniżki na 1kl. Ktoś odpisał, że nie a potem Ty napisałeś, że można kupić 2kl. 30% taniej i zrobić dopłatę do 1kl. No to po co tak cudować skoro nic z się na tym nie zyska? To są Twoje słowa. Z sufitu sobie tego nie wziąłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02-06-2017, 20:28    Odpowiedz z cytatem

mkfilmykolejowe, wiele drużyn nie ma pojęcia o dopłacie do ceny bazowej 2 klasy która jest wymagana w przypadku chęci przejścia do 1 klasy z biletem wg oferty "Wcześniej", a nie samej dopłacie do 1 klasy, czytaj Kolego ze zrozumieniem Smile to są 2 oddzielne blankiety, a przynajmniej zawsze tak było gdy ja jechałem.

Wszystko co miałem do powiedzenia w tym temacie to powiedziałem, podam jeszcze tylko przykład: jeśli bilet normalny w cenie bazowej kosztuje na 2 klasę 100zł a na 1 klasę 150zł, Ty posiadasz bilet w ofercie Wcześniej za 70zł to aby jechać 1 klasą musisz dopłacić łącznie 80zł (150 - 70) a nie 50.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 02-06-2017, 22:08    Odpowiedz z cytatem

I to chyba zamyka temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wlodek1956
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-06-2017, 10:56   TLk Łebsko

Witam Very Happy kolejny rok zaplanowałem wyjazd do Łeby , czyli nic ciekawego ...ależ nie są ciekawostki w roku ubiegłym skład pod zmienioną nazwą Astra zestawiony z ok. 9 wagonów w Lęborku dzielił się na część Helską i Łebską ( fajnie brzmi ) w tym 2 wagony sypialne na Hel i do Łeby, może myśli ktoś , że było o.k. co to to nie ..... w tym roku 4 wagoniki z Wrocławia bez sypialnego z podobno doczepianymi 2 wagonami z Katowic ( choć w rozkładzie cisza info od pani kasjerki ) udaje się na wspaniałą wycieczkę krajoznawczą .... czyli przez Zieloną Górę , Szczecin, Kołobrzeg, co daje nam wspaniały wynik 720 KM ! Nie wiem czy to początek wmawiania Wrocławianom, że frekwencja nie dopisała i się nie opłaca utrzymanie tego pociągu ... a jak patrzę na 3 wagony sypialne Kraków - Kołobrzeg , czy 2 Warszawa- Wrocław to mnie diabli biorą. Dziękuję za cierpliwość i do zobaczenia kolejnych ciekawych szlakach.
P.S. strach rezerwować w Łebie hotel na przyszły rok bo co nam PKP IC wymyśli boję się myśleć .
No i mamy składy ... z tymi Katowicami to P. kasjerka coś zmyśliła a kuszetka jest ale ...uwaga tylko na specjalne zarządznie brawo pkp ic .... szkoda nerwów Hmm Evil or Very Mad
Powrót do góry

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 10-06-2017, 07:39    Odpowiedz z cytatem

Niestety ale z kuszetami i sypialnymi jest po prostu tragedia. Na niektóre połączenia nie ma szans żeby kupić bilet nawet z 30 dniowym wyprzedzeniem. Na 9 lipca wczoraj o 10 rano bilety jeszcze były a o 14 już nie. Mam w związku z tym małe pytanie. O której godzinie wchodzi do sprzedaży pula biletów na konkretny dzień? Czy jeżeli 16 czerwca o godzinie 00:01 pójdę do kasy całodobowej to bilety na 16 lipca będą już dostępne czy też wchodzi to jakoś rano (np. o 6:00)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 10-06-2017, 10:26    Odpowiedz z cytatem

po północy ztym że różnie bywa

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 13-06-2017, 07:35    Odpowiedz z cytatem

adrian033 napisał/a:
po północy ztym że różnie bywa

Mogę zapytać skąd to wiesz? W lokalnej kasie PR mówią tak jak Ty piszesz, że o 00:00... ale na infolinii IC twierdzą, że pula jest przydzielana o 1:00 Very Happy Polowałeś kiedyś na jakiś mocno obłożony pociąg i kupowałeś tuż po północy? Chyba zrobię tak, że pojadę około północy do kasy całodobowej IC i najwyżej przekoczuję tą godzinkę gdyby jednak bilety wchodziły o 1:00 bo jak zwykle na kolei nikt nic dokładnie nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pulpecja Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 02 Lip 2017

PostWysłany: 02-07-2017, 20:33    Odpowiedz z cytatem

cześć Smile
rozważam wyjazd z Krakowa do Budapesztu i zastanawiam się nad najlepszą opcją. znalazłam informację o przejazdach w dwie strony za 39 euro, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji ile kosztowałaby do tego najtańsza kuszetka. ktoś coś może wie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-07-2017, 07:53   

https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/przepisy-i-taryfy/przepisy-miedzynarodowe/scic-nt.html
Może stąd uda Ci się wyłuskać info
Powrót do góry

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 10-07-2017, 09:12    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich te zamknięcie CMKi dotyczy wszystkich pociągów? pytam ponieważ 17stego będę jechał EIP z Katowic o 5:56 jak jego trasa się przedstawią jedie normalnie czy jest przetrasowany na Częstochowe?

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-07-2017, 15:52   

adrian033, tak wszystkie pociągi pojadą objazdem przez Częstochowę bez postojów handlowych między Zawierciem a Warszawą.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 175 z 179 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl