Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Ulgi dla kolejarzy dawniej, dziś i w przyszłości
Autor Wiadomość

betonowykolejar Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 05 Mar 2017

PostWysłany: 05-03-2017, 14:43   Ulgi dla kolejarzy dawniej, dziś i w przyszłości Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

od kilku lat korzystam ze zniżki kolejowej i dochodzą do mnie słuchy, że możliwość korzystania z niej ma zostać ograniczona. Niektórym przewoźnikom, głównie PKP IC nie podoba się, że pracownicy kolejowi mogą jeździć do woli za 200 zł rocznie ich pociągami.

Pamiętam jak jeszcze do niedawna do biletu sieciowego w IC trzeba było kupować miejscówki, nawet po 25 zł. Obecnie bilet sieciowy roczny jest ponad dwa razy droższy niż wtedy, ale miejscówki są bezpłatne.

Ponąć dla kolejarzy w pociągach EIP ma zostać wprowadzona obowiązkowa dopłata 10 zł, a bilet sieciowy roczny na klasę II ma kosztować ponad 300 zł. Ciekawe czy to prawda?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 21-03-2017, 10:27    Odpowiedz z cytatem

Pewnie będzie tak jak w KD.
Legitymacja nie kosztuje 200 tylko 500 zł Smile jedyny plus tego taki że można na raty to rozłożyć.

A co do tego tematu to zawsze trzeszczeli Ci którym się nie podobało że ktoś ma tą zniżkę a on nie ma albo że kolega ma na 1 klasę a on jest za mały i jeździ dwójką.

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mat123 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 24 Lip 2017

PostWysłany: 24-07-2017, 11:17    Odpowiedz z cytatem

Ja mam szybkie pytanie. Czy zgodnie z ZUZP (§ 70 ust. 2) dla PKP PLK rodzinie pracownika zatrudnionego po 11.01.2005r. nie przysługuje żadna zniżka na przejazdy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robhad Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2008

PostWysłany: 30-07-2017, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Jadę sobie z moim synem (12 lat) pociągiem IC, mam wykupioną dla syna legitymację kolejową.
Konduktor żąda oprócz ww. legitymacji, jeszcze legitymację szkolną, której nie zabraliśmy, ale syn posiada przy sobie dowód osobisty.
Konduktor w końcu odpuścił, ale gdzie jest zapisany obowiązek posiadania leg. szkolnej? Przejrzałem regulamin i taryfę ic oraz porozumienie Pracodawców Kolejowych w sprawie ulg dla pracowników, nigdzie nie znalazłem.
Przy występowaniu o leg. dla dziecka jest obowiązek udokumentowania że się uczy.
A załóżmy, że moje dziecko wraz z matką mieszka i uczy się w Anglii, czy nie mam prawa do wykupienia legitymacji dla dziecka?

[ Dodano: 30-07-2017, 22:43 ]
mat123
Masz nieaktualny układ zbiorowy PLK, punkty o ulgach zostały wykreślone.
Tu znajdziesz aktualny http://zzdrpkp.org.pl/29,dokumenty.html
A tu porozumienia w sprawie ulg: http://zzdrpkp.org.pl/684,porozumienie-ws.-ulg-przejazdowych-na-rok-2014.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 06-08-2017, 09:55    Odpowiedz z cytatem

@ robhad:

Konduktor w pociągu jak najbardziej miał rację i postępował zgodnie z przepisami (dobrze, że jednak jeszcze są tacy pracownicy, co sprawdzają bilety i legitymacje jak należy).
Wykupując ulgę kolejową dla rodziny pracownika (80%) w przypadku dziecka obowiązuje w dniu składania wniosku o wykup tej ulgi NA DANY ROK KALENDARZOWY przedstawienie stosownej legitymacji (i chyba też zaświadczenia), że osoba ta się uczy (do 24 lat) lub studiuje (do 26 lat). Jako, że wykup ulgi jest - jak wcześniej wspomniałem - na PEŁNY ROK KALENDARZOWY, a rok szkolny kończy się do końca sierpnia danego roku (leg. szkolna ważna jest miesiąc dłużej do końca września), a studenckie legitymacje "aktualizuje się" nawet 2 razy w roku, to przy kontroli biletów obowiązuje pokazanie takowych (WAŻNYCH!) jako dowód, że np. nie przerwało się nauki w trakcie roku szkolnego/akademickiego, lub po ich zakończeniu nauka jest kontynuowana.

Zapis o ulgach transportowych dla pracowników kolejowych i ich rodzin oraz emerytów/rencistów kolejowych (ulgowa usługa transportowa UUT, ulga 80% i 70% dla pracowników tzw. "zaplecza technicznego") widnie w odrębnych przepisach i regulaminie (niedostępnych dla przeciętnego pracownika i na stronie przewoźników biorących udział w przewożeniu pasażerów z tymi ulgami) pod nazwą "Zasady odprawy osób uprawnionych do ulgowej usługi transportowej oraz do ulgi 70%"). To właśnie w nim jest mowa, jakie dokumenty przewozu i uprawniające do ulgi winien posiadać i okazywać przy kontroli w pociągu m.in. dziecko pracownika kolejowego (pkt. 24, ppkt. 2 na str. 16) oraz załącznik do tego (tabela nr 1: Wykaz dokumentów przy przejazdach dzieci pracowników) - lp. 2 w tejże tabeli (na str. 25).

@ mat123:

Jak najbardziej rodzinie pracownika zatrudnionego po tym okresie, o którym piszesz, przysługuje wykup UUT. I to nawet na 1 klasę, jeśli sobie życzysz (za dodatkową opłatą oczywiście).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl