Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
    
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ
Tablety


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następny
Pociągiem do Trutnova
Autor Wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-06-2017, 12:30    Odpowiedz z cytatem

KrzysiekkG napisał/a:
Pomysł może i dobry, ale kompletnie nierealny.

To że nierealny, to ja wiem. Ale tak to powinno docelowo wyglądać.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-06-2017, 15:11   

Nie wiem na ile jest to możliwe i realne, ale myślę że fajną sprawą by było, jakby nowe połączenie z Czechami przez Mieroszów skierować do Hradec Kralove, oczywiście ze skomunikowaniem w Teplicach nad Metui z czeskim motorakiem do Trutnova. Czechom takie skomunikowanie by nie sprawiało problemu (bo u nich to chleb powszedni), natomiast połączenie ze sobą Wrocławia i Wałbrzycha z Hradcem mogłoby się przyjąć.
Powrót do góry

KrzysiekkG Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Paź 2008
Skąd: Kamienna Góra

PostWysłany: 26-06-2017, 21:01    Odpowiedz z cytatem

dddbb napisał/a:
Z jednej strony walczy się o remont torów i przedłużenie pociągów do Bielawy, z drugiej strony pomija się Kamienną Górę i Lubawkę, traktując te miejscowości tylko jako atrakcje turystyczne - działanie cokolwiek dziwne...
Co do powyższej propozycji - jest większe ciążenie mieszkańców K.G i Lubawki do Jeleniej Góry czy jednak Wałbrzycha? Wydaje mi się, że połączenie z Wałbrzychem nie byłoby złym rozwiązaniem. Raz, że pomijamy zmianę kierunku, dwa - obsługujemy dodatkowo Boguszów Gorce. I jest jeszcze "trzy" (chociaż trochę naciągane): przy odpowiednim zobiegowaniu, można przyoszczędzić na szynobusie, wydłużając te jadące od Kłodzka:)


Ciążenie jest nieco większe do Wałbrzycha, ale obecnie ciężko byłoby konkurować z PKS-em i busami na tej trasie z kilku powodów. Po pierwsze komunikacja samochodowa podczas jazdy z Kamiennej Góry do Wałbrzycha oprócz dworca zbiera pasażerów z centrum Kamiennej Góry oraz z przystanku przy Osiedlu Krzeszowskim. Ponadto lokalizacja dworców w Wałbrzychu nie jest idealna pod codzienne dojazdy np. do PWSZ, czy też "Energetyka". Sytuacje może zmienić budowa przystanku Wałbrzych Śródmieście, który być może zrewolucjonizuje sytuacje kolei w codziennych dojazdach do Wałbrzycha. Połączenie relacji (obiegów) z Kłodzkiem odpada już na starcie, ponieważ de facto omijamy Wałbrzych. Zresztą takie rzeczy miały już miejsce w 2003 roku, kiedy to poranny pociąg Lubawka - Wałbrzych Główny po przyjeździe do stacji końcowej przechodził po około godzinie na pociąg osobowy do Kłodzka.
Z powyższych względów do 2001 roku kiedy to była czynna łącznica podg. Krużyn - podg. Marciszów Górny główne potoki w pociągach z Lubawki i Kamiennej Góry były w kierunku JG i Wrocławia. Obecnie mam wrażenie, że kierunek Wrocławia wzrósł jeszcze bardziej na znaczeniu. Po zamknięciu przez Zakład Infrastruktury Kolejowej w Wałbrzychu (stara nazwa IZ Wałbrzych) wspomnianej łącznicy pociągi Lubawka-Marciszów/JG przetrasowano na relacje na Lubawka - Wałbrzych Główny. Początkowo frekwencja była jak w relacjach do Marciszowa przy czym pociąg w Sędzisławiu się wyludniał i tam ludzie przesiadali się na JG i Wrocław. Niestety DZPR pierwszy poranny pociąg z Lubawki skomunikował z pociągiem Warszawa - JG (Szklarska), który notorycznie był opóźniony nawet godzinę co skutecznie zniechęciło chętnych na przesiadki do JG. Na Wrocław potoki spadały, bo brak bieżącego utrzymania z roku na rok wydłużał czas jazdy pociągiem na linii 274...

_________________
www.kolkry.eu - Kolej na Śląsku Kamiennogórskim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 27-06-2017, 08:42    Odpowiedz z cytatem

Taki pociąg Lubawka - Wałbrzych Główny - Kłodzko mógłby być skomunikowany w Wałbrzychu z pociągami stamtąd startującymi na Wrocław, trochę ich w szczycie jest. Na pewno wymagałoby to wszystko mądrego poukładania, ale na tą chwilę i tak rozmawiamy o gruszkach na wierzbie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KrzysiekkG Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Paź 2008
Skąd: Kamienna Góra

PostWysłany: 01-07-2017, 10:34    Odpowiedz z cytatem

W najnowszym numerze Regionalnego Tygodnika Informacyjnego ( z 29 czerwca b.r.) ukazał się artykuł pt. "Miasto nie chce pociągów", który poruszył tematykę wykreślenia odcinka Kowary - Kamienna Góra z listy linii rekomendowanych do rewitalizacji przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Sprawa jest związana ze spotkaniem w tej sprawie samorządowców w Jeleniej Górze o czym można przeczytać na stronie:
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,69325

W artykule z RTI pojawiła się informacja, że na wniosek zastępcy burmistrza Kamiennej Góry Pana Kazimierza Kawy został wykreślony odcinek do Kamiennej Góry. Jak sugeruje radny Karpacza Andrzej Olszewski ma to związek z prowadzoną m.in. przez niego akcją obrony linii kolejowej Kamienna Góra - Krzeszów przed jej fizyczną likwidacją i przebudową na ścieżkę rowerową. W ten sposób samorządowcy "mszczą" się na organizacjach prokolejowych, tylko pytanie brzmi komu oni tak naprawdę robią na złość? Co ciekawe pytany przez redaktora zastępca burmistrza Kamiennej Góry wykręcał się w swoich wypowiedziach, jednakże inni świadkowie (m.in. burmistrz Kowar) potwierdzali, że to z jego inicjatywy wykreślono ten odcinek.

W Kamiennej Górze mamy obecnie kuriozalną sytuację, gdzie przy stosunkowo dobrych parametrach infrastruktury kolejowej (jak na linię lokalną) antykolejowe nastawienie samorządów niestety pogarsza sytuacje zarówno pociągów sezonowych (brak promocji z ich strony i zaangażowania we współpracy z KD) jak ii nie pomaga przy działaniach dla przywrócenia połączeń całorocznych. W innych regionach kraju samorządowcy walczą o remonty linii kolejowych, aby umożliwić choćby powrót pociągów towarowych, a tutaj jest niestety odwrotnie.
Fragment artykułu jest dostępny na stronie:
http://rti24.pl/aktualnosci/miasto-nie-chce-pociagow/12501

W tym numerze RTI ukazał się również drugi artykuł pośrednio związany z koleją, który dotyczył kopalni kruszywa w Okrzeszynie. W publikacji pt. "Miliony strat kopalni" można się dowiedzieć, że spółka, która w nią zainwestowała ponosi rocznie około 1 mln złotych kosztów jej utrzymania, a ze względu na brak infrastruktury drogowej, który umożliwiłaby wywóz urobku nie może prowadzić działalności. Tak więc mamy do czynienia z kolejnym absurdem, który po raz kolejny potwierdza, że warto jest zachowywać infrastrukturę kolejową, nawet jeśli obecnie nie jest ona wykorzystywana. Gdyby kopalnia pracowała ludzie mieliby pracę, a samorządy wpływy z podatków.

_________________
www.kolkry.eu - Kolej na Śląsku Kamiennogórskim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tomek_no Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2013

PostWysłany: 09-07-2017, 14:47   Nocne oświetlenie semaforów kształtowych - St. Kamienna Góra Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia wykonano 08.07.2017. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji prezentującej nocne oświetlenie poddanych modernizacji semaforów kształtowych na stacji Kamienna Góra.

Kamienna Góra 7.JPG
Pełnia w "pełni"
Plik ściągnięto 22 raz(y) 198.73 KB

Kamienna Góra 6.JPG
W kadrze załapały się Góry Lisie w wieczornej scenerii
Plik ściągnięto 29 raz(y) 251.25 KB

Kamienna Góra 5.JPG
Plik ściągnięto 24 raz(y) 213.58 KB

Kamienna Góra 3.jpg
Plik ściągnięto 27 raz(y) 277.5 KB

Kamienna Góra 2.jpg
Wyremontowana nastawnia wykonawcza KG1
Plik ściągnięto 56 raz(y) 341.7 KB

Kamienna Góra 1.JPG
Zregenerowane semafory kształtowe z oświetleniem nocnym. Widok w stronę Lubawki
Plik ściągnięto 33 raz(y) 253.92 KB


_________________
www.liniekolejowekg.blogspot.com - Linie kolejowe w Powiecie Kamiennogórskim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KrzysiekkG Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Paź 2008
Skąd: Kamienna Góra

PostWysłany: 19-07-2017, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Ciąg dalszy remontów w Kamiennej Górze. Obecnie prowadzona jest wymiana podkładów w torze stacyjnym nr 2 na odcinku pomiędzy rozjazdami nr 19 oraz 8, jak również na fragmencie tego toru za przejazdem zlokalizowanym w km 0,665 km linii 298 w kierunku Sędzisławia. Remont spowodował, że w ubiegły weekend mieliśmy do czynienia z ciekawą i bardzo rzadką sytuacją, w której pociągi z kierunku Lubawki były przyjmowane w Kamiennej Górze na tor stacyjny nr 1 (przy peronie II). O pracach wspomniał także Regionalny Tygodnik Informacyjny.

http://rti24.pl/aktualnosci/nie-przestaja-inwestowac/12594

Niestety znacznie pogorszył się stan przejazdu kolejowego w Lubawce (skrzyżowanie z DK5), o czym napisał lokalny portal:

http://powiatowa.info/wiadomosci/aktualnosci/15821-uszkodzony-przejazd

KG.jpg
Pociąg z Trutnova do Jeleniej Góry przy peronie II stacji Kamienna Góra
Plik ściągnięto 70 raz(y) 153.32 KB

tor_nr2.jpg
Tor stacyjny nr 2 w Kamiennej Górze
Plik ściągnięto 24 raz(y) 189.66 KB

remont.jpg
Prace remontowe w Kamiennej Górze
Plik ściągnięto 38 raz(y) 249.91 KB


_________________
www.kolkry.eu - Kolej na Śląsku Kamiennogórskim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tomek_no Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2013

PostWysłany: 26-07-2017, 20:50    Odpowiedz z cytatem

W tym tygodniu rozpoczęto remont toru 4 na stacji w Sędzisławiu. Może to zapowiedź całorocznych kursów do KG, kto wie?

20170726_182132.jpg
Remont toru 4 w Sędzisławiu
Plik ściągnięto 68 raz(y) 344.65 KB


_________________
www.liniekolejowekg.blogspot.com - Linie kolejowe w Powiecie Kamiennogórskim


Ostatnio zmieniony przez tomek_no dnia 26-07-2017, 21:39, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KrzysiekkG Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Paź 2008
Skąd: Kamienna Góra

PostWysłany: 26-07-2017, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze niedawno wisiało na stronie PLK ogłoszenie o udzieleniu zamówienia na "Naprawa krawędzi peronowej peronu nr 1 zlokalizowanego przy torze nr 4 w km od 98,900 do 99,000 linii kolejowej nr 274 stacji PKP Sędzisław"
Wartość zamówienia oscylowała w granicach 100 tysięcy złotych.

[ Dodano: 06-08-2017, 08:56 ]
Jeszcze dwa wczorajsze zdjęcia (z telefonu) z Sędzisławia przedstawiające remont krawędzi peronowej przy torze nr 4.

Sedzisław1.jpg
Sędzisław - naprawa krawędzi peronu przy torze nr 4
Plik ściągnięto 26 raz(y) 147.76 KB

Sedzisław.jpg
Sędzisław - naprawa krawędzi peronu przy torze nr 4
Plik ściągnięto 22 raz(y) 213.12 KB


_________________
www.kolkry.eu - Kolej na Śląsku Kamiennogórskim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tomek_no Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2013

PostWysłany: 12-08-2017, 21:51   Remont krawędzi peronowej w Sędzisławiu Odpowiedz z cytatem

Aktualnie w Sędzisławiu prowadzone są prace polegające na odbudowie krawędzi peronowej przy torze nr 4 (tor w kierunku Kamiennej Góry i Lubawki). W pracach są wykorzystywane materiały staroużyteczne. Nawierzchnia peronu jest odtwarzana ze starej kostki brukowej.

Sedzislaw 2.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 113.81 KB

Sedzislaw_1.jpg
Plik ściągnięto 50 raz(y) 162.95 KB

Sedzislaw 3_.jpg
Plik ściągnięto 48 raz(y) 144.57 KB


_________________
www.liniekolejowekg.blogspot.com - Linie kolejowe w Powiecie Kamiennogórskim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KrzysiekkG Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Paź 2008
Skąd: Kamienna Góra

PostWysłany: 15-08-2017, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Bardzo pechowy był ten długi weekend dla pociągów Jelenia Góra - Trutnov. Najpierw w sobotę z powodu nawałnic i drzew leżących na czeskim odcinku pierwszy kurs dojechał tylko do Kralovca, a na odcinku Kralovec - Trutnov - Kralovec uruchomiono komunikacje zastępczą. Spowodowało to opóźnienia wtórne pociągów do 40 minut. Natomiast dziś ostatni pociąg do Trutnova miał kolizje na przejeździe w Czechach i za ostani pociąg Trutnov - Jelenia Góra również uruchomiono KKA. W takich sytuacjach mści się likwidacja (z 2004 roku) instalacji rozgłoszeniowej (megafony) w Kamiennej Górze, ponieważ pasażerowie kompletnie nie wiedzą co się dzieje i po (20-30) minutach rezygnują z przejazdu, zrażając się do kolei...

W Sędzisławiu natomiast nadal trwają pracę na peronie nr 1 przy torze nr 4.

[ Dodano: 19-08-2017, 18:32 ]
Jeszcze link z czeskiej strony odnośnie kolizji z 15 sierpnia.
https://trutnovinky.cz/zpravy/krimi/2017/srpen/auto-se-rozjelo-k-zeleznicni-trati-a-narazilo-do-projizdejiciho-vlaku/

Sędzislaw_tor4.jpg
Remont krawędzi przy torze nr 4 - Sędzisław
Plik ściągnięto 19 raz(y) 235.72 KB

remontowana_krawedz.jpg
Remont fragmentu peronu nr 1 - Sędzisław
Plik ściągnięto 19 raz(y) 239.65 KB


_________________
www.kolkry.eu - Kolej na Śląsku Kamiennogórskim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Flanker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Cze 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-09-2017, 20:54    Odpowiedz z cytatem

Na stronie SZDC został zaktualizowany projekt nowego rozkładu jazdy Kolei Czeskich na rok 2017/2018. Dość duże i poważne zmiany zaszły na połączeniach sezonowych do Trutnova, ponieważ zmieni się ich obsługa ( tabor), relacja, oraz będą 4 zamiast dotychczasowych 3 par połączeń. Będą one funkcjonować w skróconej relacji Trutnov - Sędzisław - Trutnov. W linku poniżej można znaleźć cały RJ dla Kraju Kralovohradeckiego, gdzie na stronie 34 można zapoznać się z tabelą nr 043 dotyczącą połączeń sezonowych do Trutnova:

http://www.szdc.cz/soubory/navrh-jr-2018/kralovehradecky.pdf

043.jpg
043
Plik ściągnięto 153 raz(y) 157.26 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-09-2017, 02:48   

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w Sędzisławiu będą te pociągi skomunikowane tak z Jelenią Górą, jak i Wrocławiem. Skoro Czesi przejmują te połączenia swoim taborem, to aż się prosi żeby, po pierwsze przerobić je na całoroczne, a po drugie wydłużyć do Svobody n. Upou.
Powrót do góry

dddbb Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 04-09-2017, 08:12    Odpowiedz z cytatem

Dobrze widzę? Jeden kurs będzie jeździł w ... poniedziałki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 04-09-2017, 10:14    Odpowiedz z cytatem

W kierunku codziennych połączeń Trutnov- Sędzisław toczą się rozmowy z czechami. Pociągi będą skomunikowane z tymi do JG i Wrocławia w Sędzisławiu.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 37 z 41 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRegulaminRejestracjaAdministracjaUżytkownicyStatystykiAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2018 infokolej.pl