Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zimno w mieszkaniach kolejowych
Autor Wiadomość

craszan1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2017

PostWysłany: 07-10-2017, 22:22   Zimno w mieszkaniach kolejowych Odpowiedz z cytatem

Czy może ktoś wie o co chodzi. Sezon grzewczy już dawno rozpoczęty, ale nie na PKP. W wielu mieszkaniach w których administruje PKP, jest ciągle zimno. Kotłownie nie działają a mieszkańcy którzy płacą duże pieniądze za ogrzewanie marzną w swoich mieszkaniach. Na domiar złego, jest totalna blokada informacji. Pierwszy raz się spotkałem, z tak brzydkim potraktowaniem petenta, przez pracownicę Biura zamówień i przetargów w Centrali PKP, gdy zapytałem się kiedy rozpocznie się okres grzewczy, zostałem zrugany i nie otrzymałem żadnej informacji.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 09-10-2017, 12:51    Odpowiedz z cytatem

Najwidoczniej należy tą sprawę załatwić w PKP, ponieważ nie może być sytuacji, w której w mieszkaniach, należących do PKP nie ma jeszcze ogrzewania w porze chłodnej i zimnej.
Być może jest to niekompetencja zarządcy PKP, który nie zadbał o ogrzewanie w mieszkaniach, ale nie znam sytuacji, więc nie wiem.

Poleciłbym sprawdzenie tej sprawy w PKP.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

craszan1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2017

PostWysłany: 09-10-2017, 19:47    Odpowiedz z cytatem

Z tego co słyszałem, nie jest to problem tylko jednego budynku, ale kilkudziesięciu budynków (jeżeli nie kilkuset w całej Polsce), gdzie PKP nie wyrobiło się z przetargami na obsługę kotłowni kolejowych. Niestety polskie prawo nie reguluje zakresu dat od kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy,ani kiedy się kończy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 10-10-2017, 11:47    Odpowiedz z cytatem

W normalnych, komunalnych mieszkaniach, sezon grzewczy się zaczyna, gdzieś od 15 października, ale np. w moim mieście i pewnie nie tylko, już w połowie września rozpoczęto ogrzewanie mieszkań z uwagi na zimne noce.

I to jest prawidłowe dbanie o lokatorów, bo od tego są zarządcy komunalni, ale również dotyczy to wspólnot mieszkaniowych.
Nie wiem jaka panuje sytuacja w PKP.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl