Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
[KW] Konduktor wyrzucił dziecko z pociągu
Autor Wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 10-10-2017, 20:00   [KW] Konduktor wyrzucił dziecko z pociągu Odpowiedz z cytatem

Konduktor wyrzucił chłopca z pociągu. Za brak pieczątki, której nie ma szkoła.

12-latek jechał pociągiem. Miał bilet miesięczny, ale nie miał pieczątki na legitymacji. W zamian miał zaświadczenie ze szkoły. To nie wystarczyło. Nadgorliwy konduktor wyrzucił go z pociągu. Chłopiec musiał przejść 5 kilometrów do domu. Przewoźnik przeprasza i zapewnia, że podobna sytuacja się nie powtórzy.

Więcej:
https://www.tvn24.pl/12-latek-wyproszony-z-pociagu-za-brak-pieczatki-musial-isc-pieszo-5-km,780164,s.html
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 11-10-2017, 06:03    Odpowiedz z cytatem

Trzeba być kompletnym debilem, żeby wyrzucić dziecko z pociągu daleko od domu! Kierownik pociągu jako osobnik nieużywający mózgu kwalifikuje się do zwolnienia z pracy. Brawo Koleje Wielkopolskie! Gdyby to na moje dziecko trafiło już mielibyście prokuraturę na karku i pozew cywilny o wysokie zadośćuczynienie. Beton zbrojony prętem stalowym!

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-10-2017, 08:33   

Noema, absolutnie się z Tobą zgadzam. Ten nieodpowiedzialny idiota z dyscyplinarką w zębach powinien opuszczać siedzibę KW od zaraz. Jeśli by nawet uznał że legitymacja jest nieważna, to mógł po prostu wypisać mandat za brak ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. Przecież posiadał dokument w którym były wszystkie dane osobowe chłopaka. To by było podstawą do reklamacji, która zapewne byłaby uwzględniona. Wyrzucając dziecko na pastwę losu 5 km od domu, naraził je na skrajne niebezpieczeństwo, a na to są chyba jakieś paragrafy.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że przewoźnik tą sytuacje traktuje jako drobny incydent. Wczoraj oglądałem wypowiedź rzeczniczki KW, która ze stoickim spokojem ograniczyła się jedynie do stwierdzenia że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, nie używając nawet przy tym słowa "przepraszam".
Powrót do góry

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 11-10-2017, 09:09    Odpowiedz z cytatem

Tutaj niestety, myślę, że zabrakło zwykłej empatii ze strony tego konduktora.
Nie powinien tak się zachować, bo po pierwsze, to było tylko dziecko, a po drugie, brak pieczątki na legitymacji to drobnostka i na pewno nie zaszkodziłoby to przewoźnikowi.
Dziwi mnie takie zachowanie pracownika spółki kolejowej, czyli konduktora, a to dziecko musiało pięć kilometrów zasuwać do domu, kiedy wcale nie musiało. Przecież, jak na dziecko to jest sporo kilometrów do przejścia.
Gdyby jego tak wyrzucić z pociągu i on musiałby przejść z 5 kilometrów do domu, ciekawe, czy byłoby jemu przyjemnie?
Zachował się bardzo nie w porządku wobec dziecka, ale są niektórzy konduktorzy bezduszni, bez współczucia i zachowują się, jakby byli najważniejsi w pociągach.

Cwaniactwo i głupota!

Takich ludzi bardzo nie lubię, którzy są cwaniakami i innych traktują gorzej.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 11-10-2017, 09:12    Odpowiedz z cytatem

Rozkładowiec napisał/a:
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że przewoźnik tą sytuacje traktuje jako drobny incydent. Wczoraj oglądałem wypowiedź rzeczniczki KW, która ze stoickim spokojem ograniczyła się jedynie do stwierdzenia że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, nie używając nawet przy tym słowa "przepraszam".

Dziwisz się praktykom KW rodem z PKP? Bo ja wcale. Przecież cała wierchuszka KW ma rodowód PKP PR i podejrzewam, że gros drużyn konduktorskich również.

Prezes (Wilkanowicz) to b. dyrektor PR Poznań. Wiceprezes (Nitkowski) to b. wiceprezes PKP PR i PKP IC. Jeden dyrektor (Pawicki) to b. dyrektor PR Wrocław i IC Poznań. Drugi dyrektor (Ryfa) także pracował w PKP PR i PKP IC. Nagromadzenie betonu PKP w KW przekroczyło stan alarmowy! Skutki widać... Cierpią Bogu ducha winne dzieci korzystające z usług KW. To ta mityczna poznańska solidność?

http://koleje-wielkopolskie.com.pl/kontakt/

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-10-2017, 09:34   

Noema, z KW praktycznie nic mnie nie łączy, nigdy nie wnikałem w ich struktury, ani nawet nie miałem okazji jechać ich pociągiem, więc wierzę Ci na słowo. Jednak z tego co piszesz, jest to namacalny dowód na to, dlaczego spółki samorządowe takie jak KD, czy KMŁ bronią się jak mogą przed przyjmowaniem pracowników z PR.
Powrót do góry

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 11-10-2017, 12:46    Odpowiedz z cytatem

Widzę że jeszcze 20 lat wszystko będzie przypisywane PR , moi drodzy do KD , KŚ i wszelkiej maści samorządowych spółek przeskoczyło pełno pracowników PR i to z administracji . to nie ma związku , wasze brednie i przerzucanie winy na PR to gruba przesada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 11-10-2017, 12:54    Odpowiedz z cytatem

Ja tutaj, w tej kwestii się nie wypowiem, bo nie wiem, jak jest.
Nie mam zdania.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 11-10-2017, 13:01    Odpowiedz z cytatem

właśnie pojawiły się nowe informację :Postępowanie wyjaśniające względem naszego pracownika zawiera informacje, że owy pracownik nie użył słów nakazujących opuszczenie pojazdu, a jedynie pouczył ucznia o konieczności posiadania aktualnego dokumentu - informują Koleje Wielkopolskie.

[ Dodano: 11-10-2017, 15:23 ]
jest filmik z monitoringu , pouczył i odstąpił , co niektórzy powinni Embarassed

[ Dodano: 11-10-2017, 15:30 ]
do rozkładowca : dawny beton wziął odprawy i poszedł na emerytury . A dla twojej wiadomości pracownicy PR nie garną się do pseudo spółek samorządowych .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-10-2017, 16:06   

andrej napisał/a:
jest filmik z monitoringu , pouczył i odstąpił , co niektórzy powinni Embarassed

Z tego filmiku nic nie wynika. Nie mając dźwięku, nie jest się w stanie stwierdzić co powiedział temu chłopakowi. Równie dobrze mógł mu powiedzieć że na najbliższej stacji ma wysiąść, a to tylko dziecko, wystraszyło się i wysiadło.
andrej napisał/a:
do rozkładowca : dawny beton wziął odprawy i poszedł na emerytury . A dla twojej wiadomości pracownicy PR nie garną się do pseudo spółek samorządowych

Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Wystarczy prześledzić ile szumu narobili związkowcy z PR w Małopolsce i na Dolnym Śląsku, że są przejmowane kolejne linie przez spółki samorządowe bez pracowników. Popatrz na KŚ, gdzie większość drużyn to byli pracownicy ŚZPR, przez co standard obsługi w ich pociągach sięga dna.
Powrót do góry

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 11-10-2017, 16:39    Odpowiedz z cytatem

Robili szum , podburzali ludzi , a sami załatwili sobie posady w KS , czy w innych spółkach .pamiętam jak było . A standard PR był taki , na jaki go rządzący skazali . W KS jest pełno ludzi młodych przyjętych przez pośredników . To oni kształtują wizerunek firmy , starych PR -owców to tam na palcach można policzyć . Często tam jestem i widzę.
Co do filmu , widzę że pouczył i odszedł , jakby chciał wysadzić pilnował by go raczej . A Judasze pisali pierwsze posty wyrzucił , potem wyprosił , teraz że nie widać i nie są pewni . Język Tylko jak by nie monitoring , to dziś by było że użył siły fizycznej w stosunku do chłopca .

[ Dodano: 11-10-2017, 17:47 ]
Od początku twierdziłem że jeśli wyrzucił to źle zrobił , tylko nie mogłem to ogarnąć , bo wiem że od lat wałkowane jest na szkoleniach że nie można . Wyciągnąć z pociągu to może policja poszukiwanego lub agresywnego nietrzeźwego . O tym każdy wie .

[ Dodano: 11-10-2017, 17:52 ]
I nie jestem zwolennikiem KŚ , ale pierwsze słyszę że tam taki niski standard, a miało być tak cudownie . Tylko nie da się kupić na raz tyle nowych składów , a to głównie wpływa na poczucie zadowolenia .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-10-2017, 17:57    Odpowiedz z cytatem

andrej, przestań pierdzielić! Mamy tutaj dwie strony konfliktu: 12-letnie dziecko i Koleje Wielkopolskie ze starymi wyjadaczami z PKP, które bronią się jak mogą przed skandalem. Słowo przeciwko słowu. Ja wierzę dziecku. Kolejarzom nie ufam za grosz.

Cytuję za TVN24.pl: "Pokazałem mu legitymację, powiedział, że nie ma pieczątki i że mnie wyrzuci z pociągu. Pokazałem mu zaświadczenie, ale powiedział, że go to nie interesuje. Musi być podbitka - mówi 12-latek". I co, dziecko kłamie?

5 km to ok. godzina marszu dorosłego człowieka. Dziecku zajmie to dłużej. Jeśli chłopiec szedł do domu poboczem ruchliwej drogi to KW naraziły go na dodatkowy stres i niebezpieczeństwo na drodze. Tak jak mówi Noema: prokuratura i pozew cywilny. Nie ma zmiłuj!

A propos monitoringu, nic z niego nie wynika. W dupę mogą wsadzić sobie to nagranie:
https://www.facebook.com/kolejewielkopolskie/videos/1472201469525139/

Beton KW zamiast kombinować jak koń pod górkę, żeby się wybielić powinien przyznać się do karygodnej wpadki, posypać głowę popiołem, przeprosić rodziców dziecka, a chłopcu kupić jakiś wypasiony prezent i ufundować mu co najmniej roczny bilet sieciowy. KW nic by to nie kosztowało, a poprawiłoby wizerunek firmy. Zamiast tego wolą głupio się tłumaczyć i narażać na uzasadniony hejt. Beton do sześcianu!

PS
Przepraszam za język, ale poniosło mnie. Jestem matką.

oswiadczenie.jpg
Plik ściągnięto 60 raz(y) 233.47 KB


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-10-2017, 18:51   

Minister infrastruktury i budownictwa oczekuje wyjaśnień w sprawie wyproszenia ucznia z pociągu Kolei Wielkopolskich W związku z bulwersującymi doniesieniami mediów, dotyczącymi wyproszenia ucznia z pociągu Kolei Wielkopolskich, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wystąpił niezwłocznie do marszałka województwa wielkopolskiego, sprawującego nadzór nad Kolejami Wielkopolskimi oraz do prezesa Urzędu Transportu Kolejowego z prośbą o interwencję. Minister wystosował również pismo do prezesów spółek kolejowych oraz władz samorządowych, sprawujących nad nimi nadzór.

Szczegóły: InfoTram

Moim zdaniem słuszna decyzja ministerstwa. Może w końcu niektórzy kolejarze zrozumieją że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. No i oczywiście obiema rękami podpisuję się pod tym, co napisała powyżej @Victoria.

P.S.
andrej napisał/a:
W KS jest pełno ludzi młodych przyjętych przez pośredników . To oni kształtują wizerunek firmy , starych PR -owców to tam na palcach można policzyć . Często tam jestem i widzę.

Jesteś mało doinformowany. Na palcach jednej ręki to można tam policzyć ludzi młodych. Większość drużyn, to starsi panowie po PR-ach, dla których pasażer to balast. Nie raz miałem przeboje z tego typu panami. Jeden to mi odmówił zgłoszenia skomunikowania z opóźnionego pociągu, twierdząc ironicznie że sobie mogę pojechać następnym za... 3 godziny. Młodzi pouciekali do KMŁ, gdzie mają dużo lepsze warunki i płacowe i socjalne. Przejedź się poranną Karolinką do Krakowa, to zobaczysz że 40% wszystkich podróżnych, to osoby w mundurach KMŁ.

andrej napisał/a:
I nie jestem zwolennikiem KŚ , ale pierwsze słyszę że tam taki niski standard, a miało być tak cudownie . Tylko nie da się kupić na raz tyle nowych składów , a to głównie wpływa na poczucie zadowolenia .

Tak to jest jak się przejmuje wszystkie linie w województwie, nie mając czym tego obsługiwać. Pan marszałek się na PR-y obraził, a zaraz potem skomlał o dzierżawę taboru, za którą trzeba słono płacić z publicznych pieniędzy.
Powrót do góry

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 11-10-2017, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Ja też się cieszę że Pan Minister się zainteresował . Może zmienią prawo w Polsce i wystarczy wiek do ulgi , tak jak w niektórych krajach i jak sugerują internauci . Można wiele rzeczy uprościć . Ile dzieci w wieku szkolnym w Polsce nie uczęszcza do szkoły , poza cygańskimi. Zmienić prawo , po co legitymacja , wiadomo że chodzi do szkoły . zaoszczędzimy na pieczątkach , zdjęciach , papierze .

[ Dodano: 11-10-2017, 20:39 ]
No i wyszło szydło z worka , przechodzą gdzie mają lepsze warunki . Oczywiście że tak , młodzi taką pracę traktują tylko , jako dorobienie kasy .nie wiążą się z firmą , bo nie ma z kim .Tylko jak to mówiłem pięć lat temu , to oszołomy psy na mnie wieszali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-10-2017, 19:44    Odpowiedz z cytatem

Konduktor zachował się nieodpowiedzialnie! Wprawdzie nie wyrzucił chłopca z pociągu używając siły fizycznej, ale mógł mu to nieopatrznie zasugerować, że musi opuścić pociąg na najbliższej stacji. Dzieci w tym wieku są bardzo podatne na sugestie dorosłych. Chłopiec zestresował się niezrozumiałą dla niego sytuacją, wysłuchał marudzenia służbisty w mundurze, wystraszył się, że będzie wyrzucony z pociągu no i mamy kolejną aferę na szynach.

Przez jakiś czas pracowałem jako kierowca autobusu i woziłem również dzieci do szkoły. Sprzedawałem bilety. Wielokrotnie miałem przypadki, gdy dziecko nie miało legitymacji, zgubiło bilet miesięczny, albo brakowało mu paru groszy do biletu. NIGDY nie stwarzałem żadnych problemów! Wszystkie dzieci bez względu na wypadki losowe dowiozłem do i ze szkoły, bez zbędnego marudzenia i tupania nogą, jak ten konduktor KW. To są tylko dzieci, bezbronne wobec dorosłych. Trzeba wykazać się empatią i odrobiną zrozumienia. Zwłaszcza, że w omawianym tutaj przypadku wina dziecka była żadna. Zawinili dorośli, zawinił nieudolny system.

Konduktor KW dał d... Bo pieczątka najważniejsza. Bez bumagi ani rusz. Typowe podejście sowieckiego człowieka. Klapki na oczach i sztywne przepisy oderwane od życia. Żenada!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl