Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
[KW] Konduktor wyrzucił dziecko z pociągu
Autor Wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 12-10-2017, 13:59    Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie jedna rzecz, dlaczego żadna ze stron nie dotarła jeszcze do świadków zdarzenia. Było ich co najmniej dwóch.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 12-10-2017, 14:07    Odpowiedz z cytatem

To prawda byli świadkowie , może nie są zainteresowani . Niestety często się z tym spotykałem , jak przyszła policja to nikt nic nie widział .

[ Dodano: 12-10-2017, 15:11 ]
Do Noema : ja nie znam afery na kolei która była do końca rozliczona , no tak małe płotki były skazywane , ale tym co pociągali za sznurki nic się nie stało . Dlatego czas na zmiany , sami to przyznajecie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 12-10-2017, 14:37    Odpowiedz z cytatem

Wyrzucił czy nie wyrzucił 12-latka z pociągu? Koleje pokazują monitoring.

Koleje Wielkopolskie pokazują fragmenty nagrań z wagonu i twierdzą, że konduktor nie wyrzucił chłopca z pociągu. Chodzi o 12-latka, który poskarżył się, że został zmuszony do wyjścia ze składu, bo nie miał ważnej pieczątki na legitymacji szkolnej. Rodzice chłopca powiadomili o sprawie policję.

Wszystko miało miejsce w zeszłą środę w pociągu Kolei Wielkopolskich. Z relacji chłopca wynikało, że konduktor miał go wyrzucić z wagonu.

Więcej:
https://www.tvn24.pl/sprawa-wyrzucenia-12-latka-z-pociagu-koleje-pokazuja-monitoring,780703,s.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 12-10-2017, 15:04    Odpowiedz z cytatem

I co do tego ma policja , co mu zrobią nawet gdyby wyrzucił , ale nie wyrzucił . Gdyby fizycznie wyrzucił to tak naruszenie nietykalności fizycznej , ale widać że chłopaka nie dotknął . Pan Minister też już widać wydał wyrok . No to ja tym razem cieszę się że KW mają jaja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-10-2017, 15:13    Odpowiedz z cytatem

andrej, widziałam już kilku wyrzuconych z pociągu pasażerów, bez użycia siły fizycznej. Bo wyproszenie z pociągu to też wyrzucenie. Nierzadko konduktorzy wygrażają się, że wezwą policję – wtedy pasażer sam opuszcza pociąg, ale to też jest wyrzucenie. Z ust konduktora nieopatrznie mogły paść słowa inkryminujące uczniowi jazdę na gapę i chłopiec się przestraszył. Dla świętego spokoju wysiadł na najbliższej stacji.

Buractwa na kolei nie brakuje. Jakiś czas temu byłam świadkiem jak doświadczona stażem konduktorka KD niezbyt kulturalnie rozstawiała dzieciaki po przysłowiowych kątach. A to krzywo siedziały, a to nogi źle trzymały, a to za głośno rozmawiały... Wszystko jej przeszkadzało. Zachowała się jak zwykła prostaczka. Krzykliwa i niesympatyczna baba. Zresztą ostatnio w pociągach KD widzę coraz więcej konduktorów z PR, w wieku przedemerytalnym. Prezesie Rachwalski, nie idźcie tą drogą! Bo będzie jak w KW, albo gorzej. Stawiajcie na młodzież nieskażoną pekapizmem!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 12-10-2017, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Jeśli nogi na siedzeniach trzymali , to miała rację . Potem siądzie inny pasażer i pretensje bo zabrudził spodnie .
Tak słownie można wyrzucić , ale za to policja nic mu nie zrobi . Ja też czasami jadę KD i naprawdę przestańcie bajki opowiadać .
Widzę że używka działa , to jest pokarm dla siania zamętu . Brawo .
Nawet jeśli jest parę ludzi przed emeryturą , to co trzeba ich zwolnić tylko dlatego , przepracowali całe życie naprawdę w trudnych warunkach , wiemy jakie były kiedyś pociągi , kible na które tak narzekacie . Każdy z nas będzie stary .

[ Dodano: 12-10-2017, 16:59 ]
TVN sieje zamęt , tylko to potrafią . Jeszcze przed zapoznaniem się dokładnym ze sprawą KW przeprosiło , z góry .
Nie mają dowodu winy pracownika , co mają zrobić . Większość co krzyczy , nigdy nie pracowała .Siedzą na garnuszku bogatych rodziców i wykrzykują . Evil or Very Mad

[ Dodano: 12-10-2017, 17:04 ]
Buractwa na kolei nie brakuje , no nie tylko na kolei . ja widzę że buractwa wszędzie pełno , w sklepach , autobusach , na forach .Takim jesteśmy społeczeństwem , te buraki twoim zdaniem to z jakiej planety. Śmiech

[ Dodano: 12-10-2017, 17:15 ]
Napisałem kilka postów na forum TVN -24 , bardzo delikatnie . Ani jednego nie widać , to dopiero buractwo .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 12-10-2017, 16:20    Odpowiedz z cytatem

No to ja powiem coś na temat niektórych konduktorów, a byłem świadkiem jednej sytuacji w pociągu, jadącym na Hel z Władysławowa, bo akurat wtedy byłem na dwu tygodniowym wypoczynku we Władysławowie i było to w czerwcu tego roku.
Postanowiłem się wybrać na kilka godzin na Hel, bo jeszcze nigdy tam nie byłem. Akurat w pociągu trafiła się niezbyt przyjemna, starsza Pani - konduktorka, która czepiała się kilku podróżnych o jakieś drobnostki.
Widać było po niej, że to taka, cwaniara była, ale nie znałem jej, więc za bardzo oceniać nie chce.
Była sytuacja w zapchanym pociągu na Hel, jak gość wiózł ze sobą psa, ale bez kagańca i oczywiście, konduktorka zwróciła uwagę, że pies musi mieć w pociągu założony kaganiec, bo mógłby kogoś zaatakować w pociągu i gość jeszcze musiał zapłacić za przewóz psa, bo nie zrobił tego wcześniej.
I tutaj być może konduktorka miała rację z tym kagańcem, ale też z tego, co wiem, nie każda rasa psa musi mieć założony kaganiec w miejscach publicznych.
To raczej dotyczy ras agresywnych psów, ale nie znam się na tym i nie zwróciłem uwagi, jaki był to pies wtedy, w pociągu.
Ta konduktorka, przynajmniej takie było moje wrażenie, miała do tych pasażerów takie "czepiające się" podejście.

Niby nic takiego złego nie było, ale właśnie innych ludzi takie podejście może drażnić.

A jak sprawdzała bilety, to niech by tylko ktoś jechał bez biletu, od razu byłaby afera z jej strony.
Tak sobie myślałem. Zresztą nawet było to widać, jak sprawdzała każdemu bilety.
Także, spotyka się w podróży takich ludzi, pracujących w PKP.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 12-10-2017, 16:36    Odpowiedz z cytatem

No to już Ci odpowiadam , wsiadł mi do pociągu gościu z Labradorem . Wiadomo jaka to rasa , nie zwróciłem mu uwagi . Jak tylko wysiadł pasażerka naskoczyła na mnie , ją nie interesuje że to łagodna rasa . Nie powiem jak krzyczała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 12-10-2017, 21:49    Odpowiedz z cytatem

Wyrzucanie dzieci z pociągu to nie nowość na polskiej kolei:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=13669

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-10-2017, 22:22    Odpowiedz z cytatem

- Jestem zbulwersowany sprawą wyrzucenia 12-latka z pociągu. Wzywam marszałka województwa wielkopolskiego do stanowczej reakcji, by do takich sytuacji nigdy już nie doszło - mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i rozwoju.


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 13-10-2017, 06:11    Odpowiedz z cytatem

Pan minister został wprowadzony w błąd przez TVN i tak zareagował , swoją drogą to Pan minister może zadziałać , aby zmienić przepis by ulga była na wiek . Wtedy trolle nie będą miały tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-10-2017, 09:36   

Pan minister pewnie nie byłby sobą, gdyby do całej tej sytuacji wplątał walki politycznej. Nie wiem co ma wspólnego opozycja, czy nawet partia rządząca, że w spółce znalazł się konduktor burak wyrzucający dziecko z pociągu. Rozśmieszył mnie też stwierdzeniem, co by to ministerstwo nie zrobiło, gdyby sytuacja się zdarzyła w pociągu PKP IC, czy PR. To niech sobie przypomni co się działo podczas huraganu Xawery, gdzie podróżni kwitnęli w pociągach, albo nawet zostawali wysadzani na stacjach na pastwę losu, bez najmniejszej informacji kiedy i czym będą mogli kontynuować podróż. Rekord w tej materii to już pobiły PR-y, które tak się zajęły promocją biletów za złotówkę na różaniec bez granic, że informacja o utrudnieniach podczas Xawerego była praktycznie zerowa. Jak widać tymi stwierdzeniami Pan minister się ośmieszył.
Powrót do góry

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 13-10-2017, 10:25    Odpowiedz z cytatem

Dziś obowiązujące przepisy są jeszcze z PRL , a mentalnie zabór rosyjski. Europa nam ucieka , a u nas dalej papierki , pieczęcie itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-10-2017, 11:50   

andrej, to fakt, jednak potrzeba czasami trochę zdrowego rozsądku i elastyczności. U tego konduktora najwyraźniej tego zabrakło.
Powrót do góry

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 13-10-2017, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Ja w tej sprawie nie jestem pewny kto jest winny , ale wiem że wystarczy zmienić zasady , ulga na wiek i nie będzie problemów . A tak co roku to samo . Sypią się wezwania , rewizorzy polują , jak konduktor przepuści , to dziecko dostaje wezwanie , rewizor ma haka na konduktora , ten idzie bez premii . A ten ostatni zarabia na tym niezłe pieniądze .Dlatego drużyny muszą się pilnować i nie mogą być dobrymi wujkami . O wypraszaniu nie ma mowy , nie słyszałem o takim przypadku . Tym bardziej że drużyny wiedzą jak mają pracować . Woła się policję jak już i tyle .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl