Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Warszawa - Budapeszt
Autor Wiadomość

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 19-08-2017, 12:49    Odpowiedz z cytatem

Bezprzedziałówką z Budapesztu do Warszawy? To byłby istny horror. Bezprzedzialowe nie jeżdżą na takich długich trasach. W pytaniu chodzi o Varsovie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mezo23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2011

PostWysłany: 19-08-2017, 14:30    Odpowiedz z cytatem

Chodzi o nocny to bodajże Chopin a do granicy Polskiej jako en slovaka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-08-2017, 11:31   

Jedzie wagon przedziałowy, 6 miejsc w przedziale, komfort dość dobry, wystawiany przez IC
Powrót do góry

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20-08-2017, 17:26    Odpowiedz z cytatem

ambrosia napisał/a:
Bezprzedziałówką z Budapesztu do Warszawy? To byłby istny horror. Bezprzedzialowe nie jeżdżą na takich długich trasach. W pytaniu chodzi o Varsovie?


W wielu nocnych pociągach są wagony bezprzedziałowe. Horror to może być w przedziale, gdy przy zamkniętych drzwiach i oknach pasażerowie pościągają buty. Nie raz widziałem jak takie osobniki kładą później nogi po drugiej stronie obok innego pasażera.
Swoją drogą w Kiepurze zawsze był wagon bezprzedziałowy i raczej nikt nie narzekał.
W dodatku jazda w nocy w takim wagonie jest dużo bezpieczniejsza, niż na przykład samotna podróż w przedziale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009

PostWysłany: 20-08-2017, 22:50    Odpowiedz z cytatem

dddbb napisał/a:
Czy ktoś miał ostatnio okazję podróżować nocnym Warszawa - Budapeszt? Jak z punktualnością przyjazdu pociągu do Budapesztu? Mam pół godziny na przesiadkę, a muszę jeszcze wydrukować bilet w maszynie na dworcu...


Ja jechałem tydzień temu i miał półgodzinne opóźnienie. Niestety Chopin lubi się spóźniać i pół godziny na przesiadkę (np. na pociąg do Rumunii ok. 9) może być mało - generalnie to loteria, kiedyś znajomi jadący do Rumunii złapali poc. do Braszowa dosłownie na styk...

_________________
Tramwaj musi wrócić do Gliwic. Frankiewicz już odszedł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 21-08-2017, 15:00   Re: kontrol graniczna Odpowiedz z cytatem

mezo23 napisał/a:
kochani czy w pociągu nocnym z Budapesztu do Warszawy jest kontrol graniczna ??

Nie. Ale może zdarzyć się lotna na terenie każdego kraju przez który pociąg przejeżdża.
Przerobione na własnej skórze "na gruncie" Stroke
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-08-2017, 23:14   

kruczek napisał/a:
dddbb napisał/a:
Czy ktoś miał ostatnio okazję podróżować nocnym Warszawa - Budapeszt? Jak z punktualnością przyjazdu pociągu do Budapesztu? Mam pół godziny na przesiadkę, a muszę jeszcze wydrukować bilet w maszynie na dworcu...


Ja jechałem tydzień temu i miał półgodzinne opóźnienie. Niestety Chopin lubi się spóźniać i pół godziny na przesiadkę (np. na pociąg do Rumunii ok. 9) może być mało - generalnie to loteria, kiedyś znajomi jadący do Rumunii złapali poc. do Braszowa dosłownie na styk...

Dokładnie ten sam problem miałem. Pociąg z Polski dotarł o 9:03, a do Rumunii wyjazd 9:10. Czekała mnie więc szybka przebieżka do automatu, ale udało się.
Powrót do góry

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 24-08-2017, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Nie coś nie mogę cytować odpowiedzi.

mezo23

Do Zebrzydowice IC 407 do Breclav EN Chopin a potem EN Metropol

kruczek, dddbb

Wszystko zależy od innych składów i łączenia pociągów. Nawet jeśli Chopin jedzie punktualnie to nie wiesz czy Metropol nie jest opóźniony albo Silesia wcześniej. Ja w czerwcu jechałem do Wiednia. W Katowicach był już 60 minut opóźniony. Do Wiednia przyjechał o czasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-08-2017, 10:44   

Shinzon,
Oczywiście powodów opóźnienia może być sporo - w związku z długą trasą i łączeniami składów. Mój z Breclavia wyjechał jeszcze planowo, ale później na terenie Słowacji był na każdej stacji oglądany / opukiwany i to spowodowało spóźniony przyjazd do Budapesztu.
Powrót do góry

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 25-08-2017, 10:52    Odpowiedz z cytatem

dddbb napisał/a:
Shinzon,
Oczywiście powodów opóźnienia może być sporo - w związku z długą trasą i łączeniami składów. Mój z Breclavia wyjechał jeszcze planowo, ale później na terenie Słowacji był na każdej stacji oglądany / opukiwany i to spowodowało spóźniony przyjazd do Budapesztu.

Z Chopinem to nigdy nic nie wiadomo.

Za dwa tygodnie jade nim do Pragi. Naszczęście z Pragi mam odjazd popołudniu więc opóźnienie mi nie przeszkadza dłużej pośpię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 17-10-2017, 14:46    Odpowiedz z cytatem

Deutsche Bahn pokazuje że od grudnia "Polonia" zamiast przez Zebrzydowice/Petrovice u K. pojedzie przez Rybnik, Chałupki/Bohumin

https://reiseauskunft.bahn.de/bin/traininfo.exe/pn/870393/308344/956344/188041/81?ld=15058&country=POL&protocol=https:&seqnr=2&ident=bd.01982158.1508246839&rt=1&date=16.07.18&time=13:51&station_evaId=5400038&station_type=dep&rtMode=DB-HYBRID&
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 17-10-2017, 19:22    Odpowiedz z cytatem

I że niby na Nyugati przyjedzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lukasso Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 11 Mar 2013

PostWysłany: 18-10-2017, 12:21    Odpowiedz z cytatem

hmm ale to jest rozkład Varsovii nie Polonii...

_________________
Precz z komuną !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl