Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 172, 173, 174  Następny
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 25-11-2017, 12:11    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wracając wieczorem z Leszna zauważyłem na Mikołajowie (20:45) pociąg relacji Wrocław Wojnów - Wrocław Główny na SA135 - frekwencja 0, ani jednego pasażera.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-11-2017, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłam z Cieplic. Raport z frekwencji:

Pociąg ze Szklarskiej Poręby do Wrocławia (odjazd z Cieplic 15:13) - w pociągu kilkanaście osób (Impuls 3-członowy). W Jeleniej Górze parę osób wysiadło, ok. 10 wsiadło. Frekwencja w stronę Wałbrzycha na poziomie max 10 proc. Jest gorzej niż myślałam.

Potwierdza się to o czym wielokrotnie na forum mówiłam:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=372302#372302

Przed dworcem widziałam autobus KD do Lwówka - na pokładzie ok. 10 osób. Całkiem sporo. Myślałam, że będzie tylko kierowca i konduktor. To pewnie pokłosie cięć jakich dokonał jeleniogórski PKS.

Pociąg z Jeleniej Góry do Görlitz o 15:53 - frekwencja ok. 30 proc. w małym szynobusie. Do Zgorzelca dojechało kilka osób. Niemców, którzy wg jeleniogórskich mikoli masowo jeżdżą w polskie Karkonosze, nie stwierdzono. Szkoda pchać te muchowozy do Görlitz.

Tyle wrażeń z Jeleniej Góry. Dworzec ładny, perony ładne, pociągów dużo, tylko pasażerów mało...

Na koniec mityczne tłumy w pociągu Jelenia Góra - Görlitz.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

janox79 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 17 Lut 2007
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-11-2017, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Noema mogę jeszcze ja? Tłumy Niemców w pociągu Görlitz - Jelenia Góra z dnia 24.02.2017 r. (w piątek!):

https://www.youtube.com/watch?v=HoYH6sgP3M4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 26-11-2017, 12:08    Odpowiedz z cytatem

Uruchamianie pociągów do Gorlitz jest nieporozumieniem. Lepiej wydłużyć cztery wrocławskie impulsy Wrocław Lubań do Jeleniej Góry a w kierunku na Zgorzelec uruchomić 4 pary JG Zielona Góra. Co do połączeń z Wrocławiem to akurat ten kurs po 15 w weekendy jest najsłabszy. W tygodniu nuż wygląda dobrze bo zasilają go uczniowie. Generalnie nie ma co porównywać ruchu regionalnego ze zgorzelecką z kilku powodów. Po pierwsze w ruchu regionalnym najważniejszą rolę odgrywa czas przejazdu a tutaj mimo bardzo dużego skrócenia nigdy nie będzie on tak atrakcyjny jak na linii do zgorzelca.Po drugie 4 godziny spędzone w pociągu codziennie dla osób pracujących w stolicy dolnego śląska to sporo. Co do Wałbrzycha wynosi on już tylko 2 h z kawałkiem. Podobnie z Bolesławcem więc bez porównania. Linia 274 od dawna była linią strikte ukierunkowaną na połączenia dalekobierzne. Co oferty KD powinna ona zostać do JG na takim samym poziomie przy uruchamianiu 3 maks w sezonach 4 członowych impulsów. Najnowsze powinny iść na zgorzelecką.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 26-11-2017, 17:05    Odpowiedz z cytatem

Noema akurat trafiłaś na sobotę i na godzinę ok. 15 gdzie ruch jest bardzo niski . Dla powracających z wycieczek za wcześnie . Uczniów nie ma. Często jestem na stacji w Jeleniej Górze lub jadę pociągiem Szklarska-Wrocław i nieraz jest ciężko w Jeleniej Górze o znalezienie miejsca w 3-4 członowym Impulsie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ufoludek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 27-11-2017, 09:07    Odpowiedz z cytatem

Specyfika Szklarskiej jest taka, że w sobotę do południa są tłumy na górę, w niedzielę popołudniu są tłumy w dół. W innych godzinach dużo gorzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 27-11-2017, 10:28    Odpowiedz z cytatem

Wczorajszy pociąg Lubań (odj. 17:08) - Wrocław (przyj. 19:31). Podwójny Impuls 45WE (w sumie aż 10 członów). Frekwencja od Bolesławca ok. 80-90%, od Legnicy ponad 100%.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-11-2017, 18:00    Odpowiedz z cytatem

ufoludek napisał/a:
Specyfika Szklarskiej jest taka, że w sobotę do południa są tłumy na górę, w niedzielę popołudniu są tłumy w dół. W innych godzinach dużo gorzej.

W innych godzinach i w inne dni tygodnia nie ma reguły. Bywa, że jest maksymalnie kilkanaście osób na skład, a bywa że w dzień roboczy jadą jakieś szkolne wycieczki i jedzie blisko setka ludzi (tak było na przykład 18 października, czyli w środę).

Ogólnie frekwencja na liniach 274/311 jest mocno nieregularna i zależy od wielu czynników. W tym roku jechałem kilkanaście razy tą linią i bywało, że był ścisk w 31WE, ale i zdarzały się miejsca leżące w 36WE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 05-12-2017, 08:09    Odpowiedz z cytatem

Poranny pociąg rel. Legnica - Wrocław Gł (przyj. 6.28) z frekwencją w Miękini na poziomie ok. 90%, można było jeszcze spokojnie znaleźć miejsca siedzące. Skład to 36WE. Pociąg miał ok. 10 min. opóźnienia (im bliżej końca tym opóźnienie rosło), przez co w Leśnicy wyprzedzał go DART rel. Węgliniec-Białystok. Frekwencja w DARCIE niewielka, po parę osób rozrzuconych po całym składzie, myślę że ok. 25 osób. W Leśnicy nikt nie wsiadał/wysiadał.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 05-12-2017, 08:23    Odpowiedz z cytatem

Frekwencja w Darcie jak była przeciętna tak jest nadal a oni puszczają na tej samej linii kolejnego Darta i to w tym samym kierunku. Halo, gdzie logika? Puściliby coś na Rzeszów, Przemyśl p. Katowice, Kraków z frekwencją pewnie byłoby wiele lepiej. Ale ok, kończę offtopic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 05-12-2017, 09:38    Odpowiedz z cytatem

krzysztoff, nocny Dart do Warszawy będzie miał przyzwoitą frekwencję - o to jestem spokojna. Natomiast ten poranny powinien jechać do Krakowa/Przemyśla, ponieważ kierunek południowy jest jednak bardziej pożądany. Pamiętam dawny IR "Łużyce" Bolesławiec - Przemyśl, który miał wysoką frekwencję i takiego połączenia bardzo brakuje.

Wracając do tematu, w niedzielę odprowadzałam rodzinę na pociąg Lubań - Wrocław (odjazd z Legnicy 18:36). Skład złożony z dwóch 5-członowych Impulsów - frekwencja w Legnicy ponad 100%.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

JaMi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2017

PostWysłany: 10-12-2017, 20:25    Odpowiedz z cytatem

Pozdrowienia z TRZY Członowego Impulsa którym właśnie jadę relacji Wrocław - Jelenia Góra. Ludzie pozostawali we Wrocławiu i na przystankach... Walka ze zbyt dużym zainteresowaniem koleją trwa. Za tak skandaliczną decyzje powinien ktoś odpowiedzieć chociażby premią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 10-12-2017, 20:57    Odpowiedz z cytatem

@JaMi trzeba robić zdjęcia jakieś z ukrycia i wstawiać na różne portale i wysyłać do odpowiedzialnych za ten bałagan... Inaczej się nie da, trzeba zrobić szum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 16-12-2017, 14:36    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy pociąg Wrocław (odj. 11:54) - Bolesławiec (przyj. 13:22). Impuls 5-członowy. Frekwencja na starcie ok. 80%, do Bolesławca dojechało ok. 40 osób.

O godz. 11:47 z tego samego peronu odjechał pociąg PR do Kędzierzyna-Koźla. Impuls 3-członowy, frekwencja ok. 90%.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Papero Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2008
Skąd: Łużyce Górne

PostWysłany: 17-12-2017, 09:49    Odpowiedz z cytatem

Sobota, 9 XII

Wieczorny Dresden - Wrocław (22:00), 2x Desiro, do Zgorzelca wjechał z zapełnieniem 110%, głównie studenci wracający z Niemiec; brak miejsc siedzących

Czy ten kurs zawsze w soboty ma takie obłożenie czy akurat tak trafiłem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 147 z 174 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 172, 173, 174  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl