Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Koleje Serbii i Czarnogóry
Autor Wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 13-09-2007, 22:13   Koleje Serbii i Czarnogóry Odpowiedz z cytatem

Na kolejach Serbii (ŽS) oraz Czarnogóry (ŽCG) nie ma pociągów z obowiązkową rezerwacją miejsc. Nawet na pociągi IC wystarczy sam bilet FIP.

Wszystkie pociągi pospieszne mają rezerwację fakultatywną - koszt miejscówki to ok. 2-3 zł. Miejscówkę warto wykupić w nocnych pociągach na trasie Belgrad - Bar.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 08-10-2007, 00:14    Odpowiedz z cytatem

Rezerwacji nie ma,ale opóźnienia są notoryczne,nawet IC.No chyba że ja miałem takie szczęście,co pociąg to opóźniony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marq Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 26 Mar 2009

PostWysłany: 26-03-2009, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Jestem nowym użytkownikiem, z pewnością kiedyś się wszystkiego dowiem o zasadach korzystania z FIP karty i biletów;
Tabelka dopłat nic nie mówi o Serbii, kraj który ze wzgędu na kierunek moich studiów mnie najbardziej interesuje. Są dopłaty czy nie, jeśli to jak wysokie. czy opóźnienia, o któych tyle się tu naczytałem są rzeczywiste i czy nic się nie zmieniło...

mam nadzieje, że ktoś już tam był na FiP bilecie i będzie mi mógł o wszystkim co istotne powiedzieć Śmiech

Pozdrawiam wszystkich i życzę owocnej współpracy na tym obiecującym FoRuM Wink)

Marek

P.S. Jak już pojadę, zwiedzę i dowiem się wszystkiego o Serbskich Kolejach...
obiecuję, że opowiem o wszystkim dosłownie Wink Przewidywalnie jadę w Czerwcu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 29-03-2009, 00:56    Odpowiedz z cytatem

Ja miałem takie ,,szczęście" że co pociąg to opóźniony ( od kilkunastu minut do dwóch godzin ).Niestety pociąg po załapaniu opóźnienia nie nadrabiał go tylko zazwyczaj zwiększał.
Jeśli chodzi o dopłaty to w zeszłym roku nie było ( chyba że sypialny albo kuszetka-w samej Serbii nie ma jednak krajowych pociągów nocnych-nawet te do Baru w Czarnogórze to obecnie zagranica).Miałem okazje jechać sypialnym serbskim z Istambułu do Sofii - 8 euro.Z Sofii do Belgradu -8 euro.Cały odcinek Istambuł-Belgrad 15 euro z tym że odcinek Sofia-Belgrad-Sofia jazda w dzień, a więc można się przesiąść do normalnego wagonu ( chyba że jedziesz nocnym Belgrad-Sofia-Belgrad).Problemów ani obaw o bezpieczeństwo nie miałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 25-04-2009, 22:10    Odpowiedz z cytatem

No niestety Serbia ma fatalny stan dróg kolejowych i stąd częste opóźnienia również i tabor jest bardzo wysłużony i w nienajlepszym stanie. Nawet pociąg EC jadący z Wiednia i Budapesztu do Belgradu po przekroczeniu węgiersko-serbskiej granicy zamienia się w "żółwia". Na terenie Serbii i Czarnogóry są tanie kuszetki kosztują ok.5-6 euro (np. w pociągach do Baru). W zeszłym roku podróżowałem kolejami Serbii oraz Czarnogóry jadąc do Baru oraz Istambułu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 01-11-2010, 18:38    Odpowiedz z cytatem

Jestem synem pracownika i planuje jechać do Brna pociągiem i tam się przesiąść na IC Alava, która prowadzi wagon sypialny do Baru ile kosztuje miejscówka w tym sypialnym na odcinku Brno - Bar w wagonie double 2- miejscowym czy są tam takie wagony...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 02-11-2010, 15:34    Odpowiedz z cytatem

O ile sie oriemtuje to wagony z Pragi do Baru kursują tylko w sezonie letnim. Poza sezonem można dojechać z Belgradu, Nowego Sadu i Suboticy. Dopłata na kuszetke 6-miejscową - 6 E, 4-miejscową - 9 E, sypialny 3 osoby - 15 E, 2 osoby - 20 E, singiel - 45 E. Poza sezonem w wagonach z miejscami do siedzenia też raczej pusto. Przy ustalaniu trasy przejazdu uwzględnij notoryczne opóźnienia pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 03-11-2010, 15:03    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo czyli ta dopłata w przypadku Brno/Praga - Bar to tylko 20 E za przedział 2-osobowy...? Czy coś nie za tanio...? Czy w relacji Bar - Brno (Praga) cena będzie ta sama jeśli na Brno - Bar kupię w kasie w Bochum-inie, a na powrót w Barze czy kupić od razu w 2 strony?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 25-05-2011, 11:55    Odpowiedz z cytatem

A takie pytanie - orientuje się ktos ile może kosztowac bilet z Budapesztu do Belgradu oraz z Belgradu do Bari. Będę wdzięczny.

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

maciej49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2010

PostWysłany: 29-12-2011, 18:09    Odpowiedz z cytatem

W 2011 r przez trzy miesiace obserwowałem Avale w Novi Sad. Raz nie miała opóżnienia a widziałem ją prawie codziennie. Były to miesiące letnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

AdamK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lut 2018

PostWysłany: 26-02-2018, 11:36    Odpowiedz z cytatem

Mam nietypowe zapytanie... Czy w Słowenii pojadę na bilecie FIP(z książeczki)czy raczej NIE?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lukasso Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 11 Mar 2013

PostWysłany: 28-02-2018, 09:15    Odpowiedz z cytatem

oczywiscie że tak

_________________
Precz z komuną !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl