Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 66, 67, 68  Następny
Rozkład jazdy 2018/2019
Autor Wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 05-04-2018, 14:30    Odpowiedz z cytatem

No może z tym Mehofferem przesadziłem ale w ostatnim czasie drastycznie spadła w nim frekwencja spowodowana głównie pewnie opóźnieniami.Podróżnego z Gorzowa ciężko przekonać do bezpośrednich połączeń startujących z Gorzowa,a to jest wina IC które wiecznie kombinuje z rozkładem.Zawsze oknem na świat był Krzyż i tak w większości jest i teraz.Co do śmierdzących SZT do Poznania są i będą(od grudnia 4 para)Jest to najszybsze połączenie do Poznania,szybsze niż IC które wprowadziło nawet bilet taniomiastowy do Poznania 50 gr. tańszy niż regio.Na razie bez efektów.Sam chcę jak najwięcej połączeń IC dla Gorzowa bo często robię podróżniki i nie na rękę mi to aby się przesiadać ale niech to będą jakieś normalne połączenia.Bardzo dobrą frekwencje ma Warta do której aż się prosi aby przez cały tydzień miała 3 wagony(ma tylko w piątki i niedzielę).Kolega dostał odpowiedź od IC odnośnie nowego kierunku połączenia od grudnia.Mają to rozpatrzyć.Nie chcę na razie mówić jakie to połączenie tak aby nie zapeszać...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-04-2018, 23:08    Odpowiedz z cytatem

Proszę ciąć cytaty i nie klikać bezmyślnie w ikonę "cytuj"!

Posty, które będą zawierać cytat postu przedmówcy, bądź cytaty będą stanowić ponad 20% postu zostaną skasowane.

Osoby przeginające z cytatami dostaną bana.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 06-04-2018, 10:36    Odpowiedz z cytatem

@jajo31: Te bezpośrednie smrodowozy z Gorzowa/Kostrzyna to typowo polska patologia, która nie miałaby racji bytu w Czechach czy w sąsiednich Niemczech, owszem zdarzają się kursy spaliniaków pod drutem tam również, ale nie na aż tak długich odcinkach! Piszesz że nie ma gwarantowanych skomunikowań?no to trzeba je wprowadzić! tyle że niedobra Zmiana nic dobrego nie przyniosła a wygląda na to że zepsuje wszystko co za czasów poprzednich zarządów zmieniało się na lepsze. Ja uważam że Gorzów powinien mieć co najmniej 5/6 połączeńTLK na dobę w kierunku wschodnim, czyli Mehoffer do Przemyśla/Kociewie do Gdyni ,Warta do Warszawy przez Międzyrzecz,Zbąszynek,Poznań no i np. Noteć do Wawy p.Piłę,Bydgoszcz,Toruń,Kutno.Do tego nocny Uznam do Chełma/ Dorohuska plus dzienny Gorzowiak do Krakowa przez Ostrów,Kluczbork jako grupa 2 wagonów od Magnolii jadącej do Szczecina wyłączanych w Krzyżu.

[ Dodano: 06-04-2018, 11:37 ]
@Wiśniowy:
Wszelkie pomysły dotyczące przetrasowań pociagów z Krakowa na Kielce (tak jak piszesz o Magnolii) to głupie pomysły bo jadąc z Kielc będą wiozły powietrze. Tyle w temacie. Podhalanin powinien jechać przez Kraków tak jak jedzie, a nowy BOSMAN (właściwie stary) powinien jechać ze Szczecina przez Wrocław,Żory,Bielsko,Wadowice,Kalwarię , i dodatkowy NARCIARZ z Poznania przez Wieluń,Katowice,Żywiec,Suchą.To byłaby optymalna siatka połączeń nocnych - sezonowych dla Zakopanego.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 06-04-2018, 11:13    Odpowiedz z cytatem

Desiro2, zgadzam sie z toba ale z ciekawości zapytam czy są lub byliby w Wieluniu chętni aby wsiąść do tego pociągu?

Wiśniowy, czemu uważasz ze prawdziwą trasą Podhalanina jest ta przez Bielsko? Przecież w latach 90tych przez bardzo długi okres czasu pociąg o nazwie Podhalanin jeździł w relacji Poznań - Zakopane trasą przez Ostrów, Lubliniec, Bytom, Katowice, Kraków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hokent Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Mar 2017

PostWysłany: 06-04-2018, 12:12    Odpowiedz z cytatem

@ambrosia Znane jest powiedzenie każda sroczka swój ogonek chwali. Lubliniec ma obecnie, jak dobrze policzyłem, 16 par połączeń dalekobieżnych. Wieluń jedną. I z tej jednej korzysta średnio kilkanaście osób dziennie z Wielunia. W weekend więcej. Więc uważam, że na sezonowe połączenie na pewno byliby chętni, tym bardziej, że Korasarz jest wywalony na węglówkę. Nocny to co by stracił czasowo przez Wieluń to odrobiłby za Poznaniem. A dobrze wiesz, że różnica między trasą przez Lubliniec, a Wieluń to ok. 20 min, dla podróżnego prawie niezauważalna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 06-04-2018, 14:13    Odpowiedz z cytatem

Lubliniec ma obecnie 19 par połączeń dalekobieżnych.

No pewnie masz racje jesli chodzi o trase Podhalanina chociaz do końca przekonana nie jestem. Ciekawe czy ten pociąg dalej bedzie zahaczał o Kielce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wiśniowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2015
Skąd: Toruń

PostWysłany: 06-04-2018, 15:52    Odpowiedz z cytatem

To jak nie mogę cytować to zacznę tak:

Desiro, dlaczego uważasz, że przetrasowanie Magnolii na Kielce to zły pomysł? Kielce bowiem nie posiadają połączenia z Poznaniem i ze Szczecinem. W końcu to miasto wojewódzkie i powinno mieć połączenia w głąb kraju. 3 nocne do Zakopanego z Poznania? Nie rozśmieszaj mnie, Podhalanin wystarczy. Podhalanin jadąc przez Bielsko był idealny, można było dojechać w Beskidy i Tatry jednym pociągiem.
Ewentualnie można zostawić tak jak jest Podhalanina i pokombinować coś ze Świnoujską częścią Pirata która by była wydłużona przez Żywiec albo Wadowice do Zakopanego. Tak wiem, że to nie dział ''koncert życzeń'', ale taka Zielona Góra by również zyskała połączenie ze stolicą Tatr i nie trzeba było by uruchamiać zbędnych połączeń typu Bosman przez Wrocław bo Pirat by już był.

Ambrosia, wiem, że bardzo chcesz żeby wszystko jeździło przez miejscowość jaką jest Lubliniec. Nie wszystko musi tamtędy jeździć, zawsze gdy przejeżdżałem przez tą mieścinkę to jedynymi osobami wychodzącymi z pociągu był kierownik i konduktor żeby podać sygnał do odjazdu. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 06-04-2018, 16:47    Odpowiedz z cytatem

Wiśniowy, ja nie chce zeby wszystko jezdzilo przez Lubliniec, napisalam tylko ze Podhalanin przez wiele lat jezdzil trasą przez moje miasto. Byc moze miałeś pecha gdy byles w Lublińcu bo przeważnie do pociagow wsiada (jak i wysiada) duzo osob, często są to tłumy i mowie poważnie, m.in. dlatego (po badaniach frekwencji) w przyszlym rozkladzie jazdy w końcu w Lublińcu zatrzymają sie wszystkie pociągi pendolino, a nie obraź sie ale PKP Intercity jest wiarygodniejszym źródłem informacji niz ty. Ja rowniez nie raz przejeżdżalam przez twoją mieścinke i tak samo na peronie byly pustki, stal tylko kierownik pociągu, jednak nie twierdzę ze Stargard nie generuje potoków podróżnych, widać nie jestem taką hipokrytką jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wiśniowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2015
Skąd: Toruń

PostWysłany: 06-04-2018, 17:17    Odpowiedz z cytatem

To chyba jechałaś TLK do Szczecina, fakt, nikt nie jeździ w tym kierunku pośpiechami ze Stargardu Śmiech
A kto ciągle wypisuje żeby wszystko co się toczy po szynach jeździło przez Lubliniec? Very Happy
Polecam zapoznanie się ze słowem ''hipokryta'' bo chyba ktoś tu nie rozumie co ono oznacza. Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 06-04-2018, 17:24    Odpowiedz z cytatem

Tak bez wątpienia ty nie rozumiesz tego słowa jak i masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Kiedy niby ja napisalam ze wszystko ma jeździć przez Lubliniec? Jechalam przez Stargard zarówno do Szczecina jak i ze Szczecina i to w kierunku Poznania jak i Koszalina, za każdym razem widzialam pustki jednak nie twierdze ze twoje miasto nie generuje potoków, byc moze po prostu taki dzien sie trafił i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 06-04-2018, 18:25    Odpowiedz z cytatem

jajo31 napisał/a:
No może z tym Mehofferem przesadziłem ale w ostatnim czasie drastycznie spadła w nim frekwencja spowodowana głównie pewnie opóźnieniami.Podróżnego z Gorzowa ciężko przekonać do bezpośrednich połączeń startujących z Gorzowa,a to jest wina IC które wiecznie kombinuje z rozkładem.Zawsze oknem na świat był Krzyż i tak w większości jest i teraz.


Dokładnie!! co rozkład to inna koncepcja! jest chyba coraz bliżej ideału? Kociewie, Mehoffer plus Warta. Dobrze by było coś wymyślić coś z Mehofferm co by nie generował opóźnień. W sumie nie ma nic do Krzyża - ale dobre skomunikowania w tej miejscowości to też nie najgorszy pomysł - ale nie może być być że pociąg z Gorzowa przyjeżdża na peron 3 a pociąg do Poznania z drugiego!! kto był w Krzyżu ten wie jaka to przeprawa!! Gwarancja skomunikowania to podstawa!

ps. Pamiętam pięknie skomunikowane pociągi z Chrobrym czy IR Bosman/Portowiec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wiśniowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2015
Skąd: Toruń

PostWysłany: 06-04-2018, 22:27    Odpowiedz z cytatem

ambrosia napisał/a:
Tak bez wątpienia ty nie rozumiesz tego słowa jak i masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Kiedy niby ja napisalam ze wszystko ma jeździć przez Lubliniec? Jechalam przez Stargard zarówno do Szczecina jak i ze Szczecina i to w kierunku Poznania jak i Koszalina, za każdym razem widzialam pustki jednak nie twierdze ze twoje miasto nie generuje potoków, byc moze po prostu taki dzien sie trafił i tyle.


To polecam wpisać w google co to oznacza,najlepiej przeczytaj dwa razy dla pewności. Rolling Eyes
Ja nigdzie nie wypisuje, żeby wszystko jechało przez Stargard, mi to wisi co tu jeździ bo już od dobrego roku nie jechałem pociągiem i nie zamierzam. Zg
Wyobraź sobie, że praktycznie co dwa tygodnie jeździłem Bryzą (Przemyślanin) na śląsk po samochody na handel i ilość osób wsiadających i wysiadających była do policzenia na jednej ręce. Nie ważne czy to był poniedziałek, środa czy piątek. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-04-2018, 00:19   

Desiro2 napisał/a:
Podhalanin powinien jechać przez Kraków tak jak jedzie, a nowy BOSMAN (właściwie stary) powinien jechać ze Szczecina przez Wrocław,Żory,Bielsko,Wadowice,Kalwarię , i dodatkowy NARCIARZ z Poznania przez Wieluń,Katowice,Żywiec,Suchą.To byłaby optymalna siatka połączeń nocnych - sezonowych dla Zakopanego.

Nie wiem co Ty wąchasz, ale diler Cię strasznie oszukuje. Wątek z marzeniami nawiedzonych znajduje się gdzie indziej.
ambrosia napisał/a:
Wiśniowy, czemu uważasz ze prawdziwą trasą Podhalanina jest ta przez Bielsko? Przecież w latach 90tych przez bardzo długi okres czasu pociąg o nazwie Podhalanin jeździł w relacji Poznań - Zakopane trasą przez Ostrów, Lubliniec, Bytom, Katowice, Kraków

Następna która żyje minioną epoką. W latach 90-tych jeździło wiele innych pociągów, które jak miałbym wymieniać to by mi tu miejsca zabrakło. Zejdź na ziemię kobieto, bo kolejna po Desiro2 bujasz w obłokach. Sezonowe połączenia do Zakopanego powinny kursować przez duże ośrodki, które z tym kurortem nie posiadają dobrego połączenia, a przy okazji obsługując także inne górskie miejscowości np. Bielsko, czy Żywiec. Takimi ośrodkami nie są na pewno ani Kraków ani Kielce, a taki Lubliniec nie jest pępkiem świata żeby mieć wszystko i czuć się ważniejszym od Wrocławia, czy Opola. Z resztą po modernizacji Kraków - Katowice z Lublińca zniknie większość połączeń Kraków - Wrocław i będzie się trzeba z tym faktem pogodzić i żadne lamenty nie pomogą.
ambrosia napisał/a:
m.in. dlatego (po badaniach frekwencji) w przyszlym rozkladzie jazdy w końcu w Lublińcu zatrzymają sie wszystkie pociągi pendolino, a nie obraź sie ale PKP Intercity jest wiarygodniejszym źródłem informacji niz ty.

Jeśli to prawda, to będzie to kolejny kretyński pomysł PIC i niszczenie marki EIP. Po Włoszczowie i Brzegu, Lubliniec będzie kolejną mieściną gdzie będzie się zatrzymywało Pendolino, tylko po to żeby skorzystały z niego 2-3 osoby raz na ruski miesiąc. Dojdzie do tego, że ludzie przestaną tym jeździć za taką cenę za bilety, skoro zrobi się z tego zwykły pośpiech zatrzymujący się na byle wygwizdowie.
Powrót do góry

Mójpasażer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2018

PostWysłany: 07-04-2018, 07:31    Odpowiedz z cytatem

W nowym rozkładu jazdy pociągów 2018/19, chciałem uzyskać mojego miasta czyli np. pociąg IC Malczewski Kołobrzeg - Przemyśl Główny będzie jeździł przez stacji Białogard, Łobez, Chociwel, Stargard, Szczecin Główny, Zielona Góra, Wrocław Gł. itd. A inne pociągi np. TLK Gwarek Słupsk - Katowice może będzie jeździł przez Łobez, Chociwel, Stargard, Poznań Główny. Mam nadzieje ,że się uda uzyskać w nowym rozkładu pociągów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 07-04-2018, 09:04    Odpowiedz z cytatem

Rozkladowiec ja nie bujam w obłokach i nie zyje poprzednią epoką, napisalam po prostu jaką trasą i w jakiej relacji jeździł Podhalanin w latach 90tych i tyle, chlopie ogarnij sie, nie wiem czemu wy tu jesteście tacy nadpobudliwi, moze łyknijcie sobie bromu. Moje info na temat postojow pendolino w Lublincu jest sprawdzone i nie porównuj Lublińca do Brzegu czy Wloszczowy! Lubliniec to duży wezel kolejowy a tamte miasta nie! Poza tym w Lublińcu od początku kursowania pociągów EIP zatrzymuję sie jedna para z tych składów. Nie pisz tutaj o 2 czy 3 osobach bo do porannego EIP w Lublincu w kierunku Warszawy wsiada nie raz 20 osob. Postoje pendolino w Lublińcu to dostep do szybkiego połączenia z Warszawą nie tylko dla lubliniczan ale takze dla m.in. Tarnowskich Gór i Kluczborka, EIP cieszy sie dużym zainteresowaniem w Lublińcu dlatego pozostale dwie pary pendolino takze dostaną postoj handlowy w moim mieście. Już pomijam fakt ze pendolina nie mające teraz postoju w Lublińcu wleką sie przez lubliniecką stacje 30 km/h a czasami tak czy siak zatrzymują sie technicznie

Wisniowy, albo zle patrzyles albo miales pecha, niestety są osoby które cale zycie mają pecha i tyle ale nie przejmuj sie bedzie dobrze, mimo wszystko Smile a tak na marginesie Bryza i Przemyslanin to pociagi nocne oraz sezonowe (Bryza) ich nie mialam na mysli. Pare razy tylko widzialam Bryze jadąca w stronę Kolobrzegu to ludzi wsiadalo sporo. Od wielu wielu lat na sezonowce jadace np do Kolobrzegu przyjeżdżają do Lublińca m.in. mieszkancy Czestochowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 68 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 66, 67, 68  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl