Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Następny
Elektryfikacja linii do Zgorzelca
Autor Wiadomość

PasazerRE Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2014

PostWysłany: 09-08-2017, 12:56    Odpowiedz z cytatem

Gazeta Wojewódzka jakiś miesiąc temu podała, że umowa będzie podpisana we wrześniu, roboty budowlane zaczną się w marcu, a pierwsze elektryczne pociągi od zimowego rozkładu 2018.

https://zapodaj.net/37d8c3ff5b0a1.png.html
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-11-2017, 21:51   

PKP Energetyka zelektryfikuje linię dla PKP PLK.
Oferta spółki została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na elektryfikację 27-kilometrowego odcinka linii kolejowej z Węglińca do Zgorzelca.

Szczegóły: WNP.Pl - Portal Gospodarczy
Powrót do góry

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 15-11-2017, 17:20    Odpowiedz z cytatem

Wiadomo kiedy rozpoczną się prace? (Pięknie wyją jeleniogórskie trolle w komentarzach pod tekstem ... w sumie to wygląda mi na pracę jednej osoby bo wciąż powtarzają się dokładnie te same teksty na różnych portalach)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 15-11-2017, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Po prostu nie mogę uwierzyć, jak zawzięci, zacietrzewieni i głupi mogą być ludzie. Mam na myśli tych, którzy w tak perfidny sposób od dłuższego czasu komentują/negują ( na RK, portalach branżowych czy forach o tematyce kolejowej ) wszystkie pozytywne rzeczy dziejące się na linii Wrocław - Legnica - Węgliniec - Zgorzelec i Zgorzelec - Lubań. Każdy dobry pomysł jest zawsze masakrowany falą hejtu. Komu tak bardzo wadzi, poprawa dostępności infrastruktury kolejowej w tamtym regionie? Przez kilku debili, merytoryczna rozmowa staje się niemożliwa.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 16-11-2017, 09:04    Odpowiedz z cytatem

robertrush, mikole ujadają, Desiro jedzie dalej... Będą mieli większy ból dupy jak Impulsy zaczną jeździć do Zgorzelca.

A ta nieustająca fala hejtu na linię zgorzelecką to przeze mnie. Gdybym mieszkała w Głogowie to wtedy hejtowaliby Nadodrzankę. Kiedyś paru mikoli dostało po łapach za zniewagi i obelgi na Facebooku (zostały podjęte kroki prawne i musieli wyskoczyć z kasy w ramach zadośćuczynienia) i chyba do dziś nie mogą tego przeboleć:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=347799#347799

Tym palantom pozostał już tylko „Rynsztok Kolejowy”:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=366505#366505

Mam świetny ubaw patrząc jak bezradnie bóldupią. Rzućcie okiem na komentarze pod tym artykułem:

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/72195/Kolejowy-zawrot-glowy-na-Dolnym-Slasku-PUBLICYSTYKA

To już nawet nie jest rynsztok. To szambo! I tak jest pod każdym artykułem dot. kolei na Dolnym Śląsku. „Rynsztok"... wróć... „Rynek Kolejowy” zaczął wreszcie blokować komentarze pod niektórymi artykułami. Rychło w czas! Gówno przelewa się tam od kilku lat, a oni dopiero teraz to dostrzegli?

Reasumując... Im bardziej oferta na linii zgorzeleckiej będzie się poprawiać (elektryfikacja, lepszy rozkład jazdy, pociągi dalekobieżne), tym mikole będą coraz bardziej wyć i ujadać.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jacek228 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-11-2017, 11:51    Odpowiedz z cytatem

Jeśli ta elektryfikacja nie zakończy się w Görlitz, to znowu stworzy niepotrzebne podziały. Z drugiej strony są pieniądze na elektryfikację, gdy odcinek z Lubania do Jeleniej Góry jest w dość kiepskim stanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-11-2017, 10:32    Odpowiedz z cytatem

Umowa z PKP Energetyka podpisana:

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/jest-umowa-na-elektryfikacje-linii-kolejowej-wegliniec--zgorzelec-84575.html

PS. osobom dbającym o zdrowie, zwłaszcza psychiczne, proponuję nie zaglądać do komentarzy pod artykułem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-11-2017, 10:15    Odpowiedz z cytatem

Do granicy z Niemcami pojedziemy elektrycznym pociągiem

PKP Energetyka będzie wykonawcą elektryfikacji linii kolejowej z Węglińca do Zgorzelca. Taką umowę firma podpisała w piątek z PKP PLK. Elektryfikacja linii potrwa do 24 stycznia 2019 r. PLK zapłaci za nią 33,1 mln zł, z czego 28,1 mln będą stanowiły pieniądze unijne.

Elektryfikacja tego odcinka sprawi, że pociągiem elektrycznym przejedziemy od granicy z Ukrainą do granicy z Niemcami. Ucieszy to zgorzelczan. Mają teraz tylko trzy połączenia bezpośrednie z Wrocławiem (pociąg Drezno-Wrocław). Inne - z przesiadką w Węglińcu. Jak obiecuje Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich, po elektryfikacji do Zgorzelca będzie kursowało od 10 do 12 bezpośrednich pociągów elektrycznych KD.

Czytaj więcej:
http://www.gazetawroclawska.pl/komunikacja/a/do-granicy-z-niemcami-pojedziemy-elektrycznym-pociagiem,12706114/

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 26-11-2017, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Wiem, że niejako nie na temat, ale przeraża mnie to co się dzieje w komentarzach pod tymi newsami. Przecież ich jakby umieścić w jednym pomieszczeniu na parę minut to by się pozabijali. Jak może taki temat wywoływać tyle chorych emocji? Dlaczego wszystko musi się odbywać wg porządku jaki sobie ci ludzie wymyślą tzn. Najpierw wszystko u nich a dopiero potem jakiekolwiek inwestycje u drugich. Musiałem gdzieś wylać swoje żale, może ktoś przeczyta, skłoni go to do jakiejś refleksji. Sam ideałem nie jestem, ale tu czarno na białym widać, że sytuacja nie jest normalna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 26-11-2017, 20:40    Odpowiedz z cytatem

Można to skwitować takim gdzieś usłyszanym podsumowaniem - "Skoro jednym się polepsza, a drugim nie, to ci drudzy myślą, że im się pogarsza..."

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Petrik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2007
Skąd: Praha

PostWysłany: 22-03-2018, 18:06    Odpowiedz z cytatem

Czy już nastąpiło rozpoczęcie prac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 10-04-2018, 23:09    Odpowiedz z cytatem

Petrik, jutro jadę do Wrocławia to zobaczę czy coś się dzieje. Wg harmonogramu (pozycje 1110-1115) roboty na torach powinny już się zacząć.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

FTD Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2006

PostWysłany: 11-04-2018, 22:04    Odpowiedz z cytatem

Tym harmonogramem to sobie można... tyłek podetrzeć. Tam się nic nie dzieje, kompletnie nic. No, może poza pracami czyszczenia rowów odwadniających, które przerwano.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 16-05-2018, 08:15    Odpowiedz z cytatem

Nadal żadnych robót?

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 01-06-2018, 00:18    Odpowiedz z cytatem

Niemcy (władze lokalne i eksperci kolejowi) są zainteresowani elektryfikacją odcinka ze Zgorzelca do dworca w Görlitz, ale beton DB stwarza problemy i mówi „HALT!”. Po elektryfikacji linii, która ma się zakończyć w 2019 roku, co najmniej jeden pociąg IC z Warszawy pojedzie do Zgorzelca.

Więcej tutaj:
http://www.dnn.de/Region/Mitteldeutschland/Schnelle-Anbindung-an-elektrisches-Bahnnetz-fuer-Goerlitz-gefordert

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl