Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Masz laptopa? Nie zjesz w Warsie
Autor Wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 27-04-2018, 22:40    Odpowiedz z cytatem

Nie chcę być niegrzeczny ale najpierw pisałeś to:
"Czyli, co - jak ktoś jedzie 4-5h i nie ma miejscówki np. do weekendowego bo kupował bilet na ostatnią chwilę przez okoliczności to ma stać całą drogę?"

to:
"fakt, WARS jest po to by sobie móc zjeść, choć np. w Warsie w Darcie czy Flircie to niezbyt tam przestrzennie na to"

i to na dokładkę:
"Kiedyś to w ogóle nawet nie było miejscówek (o tych czasach pisałem i dlatego tłok w PKP mnie nie dziwi)."

Szczerze to nie rozumiem już niczego. Z jednej strony rozumiesz pasażerów którzy niesłusznie zajmują miejsca w restauracji, z drugiej postrzegasz ten wagon jako miejsce spożywania posiłków a nie zwyczajnego przesiadywania a na deser stwierdzasz, że kiedyś to dopiero był bajzel. To jak to w końcu jest?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 27-04-2018, 22:47    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
Nie chcę być niegrzeczny ale najpierw pisałeś to:
"Czyli, co - jak ktoś jedzie 4-5h i nie ma miejscówki np. do weekendowego bo kupował bilet na ostatnią chwilę przez okoliczności to ma stać całą drogę?"


To było zwykłe pytanie, byłem ciekaw jakie są zdania na ten temat. Mogło trochę pretensjonalnie zabrzmieć.

oskar777 napisał/a:

to:
"fakt, WARS jest po to by sobie móc zjeść, choć np. w Warsie w Darcie czy Flircie to niezbyt tam przestrzennie na to"


Jeśli jechałeś kiedykolwiek Flirtem/Dartem to chyba wiesz, że z racji małych wymiarów (przynajmniej dla mnie) nie jest zbyt komfortowo by sobie tam w wagonie coś zjeść na ciepło.

oskar777 napisał/a:

i to na dokładkę:
"Kiedyś to w ogóle nawet nie było miejscówek (o tych czasach pisałem i dlatego tłok w PKP mnie nie dziwi)."
Szczerze to nie rozumiem już niczego. Z jednej strony rozumiesz pasażerów którzy niesłusznie zajmują miejsca w restauracji, z drugiej postrzegasz ten wagon jako miejsce spożywania posiłków a nie zwyczajnego przesiadywania a na deser stwierdzasz, że kiedyś to dopiero był bajzel. To jak to w końcu jest?


OK, już tłumaczę by nie było bajzlu:
Staram się patrzeć przez pryzmat każdej z stron - wiadomo, że jak ktoś chce się gdzieś usiąść mając w perspektywie podróż 3-4h to będzie kombinował i blokował choćby Wars, jednakże rozumiem pasażerów z miejscówką, którzy chcieliby sobie coś zjeść na ciepło w miejscu do tego przeznaczonym, a nie mogą bo cały wagon zawalony ludźmi bez miejscówek.
Stwierdzenie, że kiedyś był bajzel - nie do końca to. Chodziło o to, że dawniej ludzie się tłoczyli, sam pamiętam czasy jak mimo biletu na 1 kl. stałem na korytarzu i nikomu do głowy nie przychodziło by łazić do Warsu i tam przesiadywać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 28-04-2018, 08:15    Odpowiedz z cytatem

Naprawdę kiedyś ludzie nie blokowali WARS-u? No to chyba innymi pociągami jeździliśmy:-) Jeżeli ktoś z rozmysłem blokuje wagon restauracyjny albo zamyka się w kiblu tworząc sobie 1 osobowy przedział to jest zwykłym prostakiem. Niestety takie zachowania to z jednej strony wynik mentalności niektórych Polaków a z drugiej zwykłe przeładowanie pociągów. Tylko jedni rozumieją, że WARS to nie darmowa poczekalnia a inni będą jeszcze wyładowywać frustrację i niezadowolenie z przeładowanego pociągu na kelnerze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 28-04-2018, 09:21    Odpowiedz z cytatem

O, to są nawet tacy pomysłowi co robią sobie z WC jednoosobowy przedział? No o tym to nie słyszałem...
Co do Warsu - jest jak piszesz - dawniej ludzie woleli stać na korytarzu niż przeciskać się kilka wagonów do Warsu, ryzykując do tego jeszcze utratę miejsca na korytarzu.
Tylko teraz jak zapobiec przeładowaniu pociągów....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 28-04-2018, 14:37    Odpowiedz z cytatem

Generalnie z tego co wyczytałem IC nie może po prostu reglamentować ilości sprzedanych biletow bo takie sa przepisy. Czyli po prostu nic nie zrobisz a gdyby nawet ograniczać ilość biletów to wyobrażasz sobie reakcję podróżnych? Wtedy by psioczyli, że dla nich nie starczyło miejsca itd. itp. Z jednej strony nie podoba się przeładowany pociąg a z drugiej nie podoba się brak wolnych miejsc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl