Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 66, 67, 68  Następny
Rozkład jazdy 2018/2019
Autor Wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 02-05-2018, 11:41    Odpowiedz z cytatem

Szczególnie szkoda wagonów sypialnych, bo szczerze jazda w nocy 8-miejscową dwójką dla mnie specjalnie lepszym rozwiązaniem od EZT nie była.... Cóż mam nadzieję, że oprócz wymienionych składów w sezonie pojadą też dodatkowe składy na wagonach......
Wraz z kolejnymi modernizacjami czas jazdy ulega skróceniu więc jakoś wielkiej kariery połączeniom nocnym niestety nie wróżę. Bo oprócz szybkich EIP i EIC mamy bogatą ofertę krajowych połączeń lotniczych, gdzie za naprawdę przyzwoite pieniądze można szybko i bezpiecznie przemieszczać się po kraju. Realia są dzisiaj inne, co nie oznacza oczywiście, że połączeń nocnych być nie powinno. Spadek frekwencji i zainteresowania tą ofertą są jednak faktem, EZT być może faktycznie ograniczają koszty.... Nie jechałem takim połączeniem w nocy, ale mam nadzieję, że komunikaty są wyciszone i ograniczone do niezbędnego minimum, podobnie, jeżeli chodzi o przyciemnienie oświetlenia.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02-05-2018, 11:49    Odpowiedz z cytatem

Dlatego uważam, że w nocy powinny jeździć tylko dwójki 6-miejscowe.
Nocnym EZT też nie jechałem, więc co do komunikatów to się nie wypowiem (choć ogólnie niestety w nocnych pociągach ostatnio komunikaty ryczą jak w dzień), ale wiele razy widziałem nocne IC Karkonosze i IC Pogoria (jak z resztą i wagony bezprzedziałowe w nocy) - światło zawsze jasne na full, żadnego przygaszenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 02-05-2018, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Bo w Darcie ani Flircie pasażer nie ma możliwości wyłączenia oświetlenia; może to jedynie zrobić maszynista ale też bardzo ograniczenie - nie jak w wagonach, gdzie można normalnie przykrócić światło do minimum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Hans Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2011

PostWysłany: 05-05-2018, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Ciekawa na tym tle jest analiza zainteresowania nowym rozkładem ze strony zwykłego pasażera. Być może spółki po prostu za rzadko pytają o opinie swoich pasażerów? A przecież nie jest to aż taki trudny proces...

Zainteresowanie poprawą rozkładu jest dość niskie:
http://zbiorowy.info/2018/04/jakim-zainteresowaniem-ciesza-sie-konsultacje-spoleczne-dot-rozkladow-jazdy/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 15-05-2018, 10:10    Odpowiedz z cytatem

Zamiast puszczać ezty na połączeniach nocnych powinni zmienić rozkłady dziennych, np odjazdy flirtów z Krakowa czy Katowic o 5 zamiast o 7.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 18-05-2018, 07:36    Odpowiedz z cytatem

Z informacji od Ministerstwa TLK ROZEWIE zostaje w przyszłym rozkładzie w relacji Jelenia Góra- Gdynia Główna. We Wrocławiu wagony będą łączone z wagonami z Bielska Białej które pojadą przez Katowice, Opole. IC Karkonosze zostają jak obecnie z Jeleniej Góry do Białegostoku p. Zgorzelecką. Także zgorzelecka utrzyma nocny do Warszawy. Ponadto co jest dobrą informacją część pociągów jadących trasą Wrocław-Przemyśl wróci na trasę p. Katowice co jest związane ze sporym skróceniem czasu przejazdu między Katowicami a Krakowem. Tak pojedzie min IC CHEŁMOŃSKI z Jeleniej Góry do Przemyśla w godzinach obecnego HETMANA. IC KONOPNICKA, BARNIM I ORZESZKOWA bez zmian.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pregola Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2014
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 20-05-2018, 09:16    Odpowiedz z cytatem

Czyli w końcu coś się ruszy na Śląsku - wiadomo jeszcze jakie pociągi pojadę przez Katowice do Krakowa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 20-05-2018, 09:43    Odpowiedz z cytatem

Kolego Światowid, a masz jakąś wiedzę czy TLK Rozewie, choćby w sezonie, będzie nadal jeździć do Szklarskiej Poręby? Obecnie jak wiadomo pociąg ten też jest relacji Gdynia - Jelenia Góra, a do SPG jedzie pod osobnym numerem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 20-05-2018, 10:09    Odpowiedz z cytatem

pregola napisał/a:
Czyli w końcu coś się ruszy na Śląsku - wiadomo jeszcze jakie pociągi pojadę przez Katowice do Krakowa?


IC Chełmoński, IC Przemyślanin i TLK który dzisiaj się nazywa Karpaty. Generalnie szału nie ma, sam liczyłem na to, że przekierują część połączeń na Kraków - Katowice no ale modernizacja trwa w najlepsze i najprawdopodobniej nie byłoby gdzie tego upchać, a praktycznie od Jaworzna Szczakowej do Krakowa Mydlnik mamy jeden tor. Konkretnych zmian realnie spodziewałbym się od rozkładu 2019-2020.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 20-05-2018, 12:23    Odpowiedz z cytatem

Uznam z Szczecina będzie jechał na EZT(likwidacja łącznika z Gorzowa) no a co z częścią Krakowską która do tej pory była rozdzielana w Poznaniu? Też znika?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 20-05-2018, 13:07    Odpowiedz z cytatem

Co do Szklarskiej to nie wiem czy ROZEWIE pojedzie dalej. Wie ktoś na dzień dzisiejszy czy będą wagony bezpośrednie do Szczecina z Jeleniej Góry? Odpowiedź Z PKP IC była telefoniczna w tej sprawie ale nie wiem czy jest w rozkładzie.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 20-05-2018, 18:50    Odpowiedz z cytatem

jajo31 napisał/a:
Uznam z Szczecina będzie jechał na EZT(likwidacja łącznika z Gorzowa) no a co z częścią Krakowską która do tej pory była rozdzielana w Poznaniu? Też znika?


Tak, w zamian będzie kursował TLK Rozewie w relacji Bielsko Biała/Katowice - Wrocław - Gdynia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

thassos Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Wrz 2009
Skąd: Lyck

PostWysłany: 20-05-2018, 20:50    Odpowiedz z cytatem

jajo31 napisał/a:
Uznam z Szczecina będzie jechał na EZT(likwidacja łącznika z Gorzowa) no a co z częścią Krakowską która do tej pory była rozdzielana w Poznaniu? Też znika?


a w jakiej relacji UZNAM? Lublin-Świnoujście, czy Chełm-Świnoujście?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wiśniowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2015
Skąd: Toruń

PostWysłany: 20-05-2018, 21:15    Odpowiedz z cytatem

jajo31 napisał/a:
Uznam z Szczecina będzie jechał na EZT(likwidacja łącznika z Gorzowa) no a co z częścią Krakowską która do tej pory była rozdzielana w Poznaniu? Też znika?


Skoro jesteśmy w temacie nocnych na EZT to jak tam z frekwencją w Karkonoszach i Pogorii?
Przykład z dzisiaj, stoję sobie w kasie żeby kupić siostrze bilet do Szczecina i przede mną małżeństwo w średnim wieku i chciało kupić dwie kuszetki do Warszawy na nocnego Uznama i tutaj cytuję te osoby po odejściu od kasy '' chodź Marek, pojedziemy samochodem, będzie wygodniej. Zawsze myślałam, że jak nocny pociąg to ma kuszetki w składzie, jeszcze niedawno były, pkp spada na psy''.

Dawajta te EZTy na nocne !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 21-05-2018, 07:24    Odpowiedz z cytatem

Taaa....Samochodem wygodniej i na pewno bezpieczniej Very Happy. Może EZT nie są zbyt wygodne, ale w Europie Zachodniej to niestety standard na nocnych pociągach. Jak rozumiem przez niższe koszty obsługi tym taborem jest większa szansa na ich utrzymanie.... A spora część pasażerów nie ma innej alternatywy niż nocny pociąg.....
Ja osobiście wolę korzystać z szybkich połączeń EIC i EIP. Przy skróceniu czasów przejazdu nocne pociągi zupełnie mi się nie kalkulują, ale taka oferta oczywiście powinna funkcjonować. Sam jestem ciekaw jak ostatecznie będzie wyglądał nowy rozkład jazdy w tym zakresie.
A Uznam z Lublina nie pojedzie na EZT, bo do Łukowa nie ma trakcji. Kurs rozpocznie zatem zapewne na stacji Warszawa Wsch.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 68 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 66, 67, 68  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl