Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 79, 80, 81  Następny
Nieudolność Kolei Dolnośląskich
Autor Wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 21-05-2018, 08:43    Odpowiedz z cytatem

W tym jednak wypadku problemem jest rower. Nie powinno być w ogóle możliwości przewozu takiego upierdliwego bagażu w pociągach do tego nieprzystosowanych a w tych gdzie są wieszaki to wystarczy sprzedawać bilety z rezerwacją. Nie ma miejsc- nie ma.biletu na rower i tyle. Tyle, że rowerzysta zawsze będzie pokrzywdzony obojętnie co by nie było. On musi jechać, mu się należy i tyle.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 21-05-2018, 12:46    Odpowiedz z cytatem

Ale nawet jeśli dajmy na to KD sprzedaje bilety na daną relacje to wie ile jest mniej więcej miejsc dla rowerów, czyli np. jak pociągów relacji z punktu A do punktu B jest 6 to niech KD umożliwi tylko sprzedaż tych 24 biletów (4x6).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 21-05-2018, 17:15    Odpowiedz z cytatem

Musiała by być rezerwacja na konkretny pociąg bo tak to nie masz gwarancji, że w 3 pociągach nie pojedzie żaden rowerysta a w ostatni będzie się chciało władować 20.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 21-05-2018, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Obecne warunki przewozu rowerów u przewoźników regionalnych (nie wiem jak jest w IC) są bardzo kiepskie, bowiem sytuacja, w której po całodziennej wycieczce, będąc kilkadziesiąt km od domu i chcąc wieczorem do niego wrócić nie zostanie się wpuszczonym do pociągu w efekcie czego trzeba nocować pod chmurką na jakimś zadupiu bardzo mocno zniechęca do podróży. Najprostszym rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie rezerwacji w kasie i przez internet (jeżeli w kasie "niedasie" to tylko przez internet) np. najpóźniej dzień przed wyjazdem. Nastepnie kierownik pociągu dostawałby informację, ile miejsc zostało zarezerwowanych i mógłby podjąć decyzję o przyjęciu kolejnych w razie wolnych miejsc (sprzedaż biletów na rower w dniu wyjazdu tylko u kierownika w miarę wolnych miejsc).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-05-2018, 19:48    Odpowiedz z cytatem

Modus90 napisał/a:
Ale nawet jeśli dajmy na to KD sprzedaje bilety na daną relacje to wie ile jest mniej więcej miejsc dla rowerów, czyli np. jak pociągów relacji z punktu A do punktu B jest 6 to niech KD umożliwi tylko sprzedaż tych 24 biletów (4x6).

Nawet jakby, to większość rowerzystów wsiada na stacjach, gdzie nie ma kasy biletowej.
Pirat napisał/a:
Rowerzyści stają się coraz bardziej roszczeniowi i bezmyślni!

Ogólnie nasze społeczeństwo jest roszczeniowe. Pamiętam jak rok temu dokonano kradzieży elementów sieci trakcyjnej na linii Jelenia Góra - Szklarska Poręba i w Szklarskiej o mało tłum nie zlinczował kierownika pociągu, bo pociąg nie jedzie, a w KKZ miejsc za mało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 23-05-2018, 07:27    Odpowiedz z cytatem

To co dziś od rana wyprawiają KD na linii zgorzeleckiej przechodzi ludzkie pojęcie! Pociąg z Legnicy o 5:34 do Wrocławia został ODWOŁANY. Powód odwołania to AWARIA TABORU, ale to perfidne kłamstwo, bo na dworcu w Legnicy stały trzy Impulsy i ENdolino, więc pewnie maszynisty zabrakło. Dużo ludzi spóźniło się do pracy. Ja musiałam przełożyć umówione spotkanie.

Potem dzwoniła do mnie Noema, która akurat jechała z Wrocławia do Węglińca pierwszym pociągiem o 4:39. Opóźnienie na starcie prawie 50 minut. Zamiast Impulsa stary EZT zwany "kiblem". Powiedziała, że przypomniały się jej stare "dobre" czasy PR i że podziękuje prezesowi Rachwalskiemu na forum.

A teraz jeszcze przyszedł SMS, że pociąg z Drezna jest opóźniony 60 minut. Dzień dopiero się zaczął, więc to początek niespodzianek. KD - ogarnijcie się!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gortatpolregio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Mar 2018
Skąd: Długołęka

PostWysłany: 23-05-2018, 13:15    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
Obecne warunki przewozu rowerów u przewoźników regionalnych (nie wiem jak jest w IC) są bardzo kiepskie, bowiem sytuacja, w której po całodziennej wycieczce, będąc kilkadziesiąt km od domu i chcąc wieczorem do niego wrócić nie zostanie się wpuszczonym do pociągu w efekcie czego trzeba nocować pod chmurką na jakimś zadupiu bardzo mocno zniechęca do podróży.

Kolego krzychu bo takie wycieczki rowerowe to sie planuje głową a nie smartfonem facebokiem i internetem. Po pierwsze Przeciez nie od dziś wiadomo, że w soboty i niedziele każdy pociąg jadąc lub przejeżdżając do atrakcyjnych miejscowości turystycznych w godzinach porannych będzie miał 300 procent frekwencji plus minus jakieś 50 rowerow na składzie. Po drugie nie od dziś wiadomo że w niedziele w godzinach popołudniowych oraz wieczornych młodzież ucząca sie oraz studenci tymi pociagami wracają w kierunku dużych miast gdzie są szkoły i uczelnie oraz dodajmy do tego turystów plus te wszystkie ich rowery i bagaże. Teraz kolego krzychu podlicz sobie, pomyśl i wyobraź sobie jaka puszek sardynek jest w tym pociągu. Do tego musisz wiedzieć że nawet mając kupiony bilet to nie jest gwarancją że nim pojedziesz tym bardziej w weekend z rowerem. I nie wazne czy bedziesz jechał kolejami dolnośląskimi czy PolRegio bo to akurat nie ma znaczenia. Ten problem z przewozami rowerów na kolei jest znany od dawna to o ile w składach wagonowych czy EN57 ten problem dawało sie jakos rozwiązać. O ile w kolejach dolnośląskich po moim ostatnim weekendowym wyjeździe do uzdrowiska w Szklarksiej Porębie już nigdy nie dam sie skusić na atrakcyjny wyjazd w długi weekend. Chamstwo i drobnomieszczaństwo rowerzystów przekroczyło swoje granice ale o tym już pisałem.
Kolego krzychu, weź sobie moje rady pod uwage abyś nie musiał spać z rowerem pod chmurką. Bo trzeba być nieświadomym żeby wybierać sie z rowerem do pociagu w weekend albo trzeba być masochistą. Dziwie sie kolejom dolnośląskim że nadal ma w ofercie bilet za 2 zł za rower bo przeciez sekta rowerowa to nadużywa i uprzykrza życie zwykłym podróżnym.
Po 40 latach pracy w PKP i przewozach regionalnych chyba na emeryture wydam jakieś poradniki albo książki dla turystów chcących poruszać sie koleją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-05-2018, 08:23    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
To co dziś od rana wyprawiają KD na linii zgorzeleckiej przechodzi ludzkie pojęcie! Pociąg z Legnicy o 5:34 do Wrocławia został ODWOŁANY. Powód odwołania to AWARIA TABORU, ale to perfidne kłamstwo, bo na dworcu w Legnicy stały trzy Impulsy i ENdolino, więc pewnie maszynisty zabrakło. Dużo ludzi spóźniło się do pracy. Ja musiałam przełożyć umówione spotkanie.

Potem dzwoniła do mnie Noema, która akurat jechała z Wrocławia do Węglińca pierwszym pociągiem o 4:39. Opóźnienie na starcie prawie 50 minut. Zamiast Impulsa stary EZT zwany "kiblem". Powiedziała, że przypomniały się jej stare "dobre" czasy PR i że podziękuje prezesowi Rachwalskiemu na forum.

A teraz jeszcze przyszedł SMS, że pociąg z Drezna jest opóźniony 60 minut. Dzień dopiero się zaczął, więc to początek niespodzianek. KD - ogarnijcie się!

Słupsko-warszawska świta prezesa KD ma teraz ważniejsze sprawy na głowie. Przystanek Woodstock! Do imprezy jeszcze ponad dwa miesiące, ale w KD już trwają gorączkowe przygotowania, dopinana jest lista delegowanych pracowników etc. Wiem to z pierwszej ręki. Potwierdzają się moje domysły...

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=378093#378093

I tylko nie skarż się na fanpejdżu KD, bo jakiś maszynista-stażysta z KD wytłumaczy Ci, że odwoływane pociągi z Legnicy do Wrocławia to nie wina KD tylko PLK i zaleci zmianę środka transportu jeśli coś Ci się nie podoba. A jakaś siksa z KD (zapewne konduktorka) wyzwie Cię od „ciemnej masy”. I na co Ci ten mgr przed nazwiskiem skoro dla kolejarzy z nową maturą dla imbecyli jesteś tylko „ciemną masą”?

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=377960#377960

Młodym z KD przypominam, że ta „ciemna masa” płaci podatki na wasze pensje. Tak, żyjecie z naszych podatków i z biletów, które kupujemy! To nie prezes Rachwalski wynagradza was za pracę. On jest tylko pośrednikiem w przepływie pieniędzy. Więc szanujcie swoich chlebodawców także na fejsie.

Nowy „narybek” Kolei Dolnośląskich a już taka pogarda dla pasażera. Stary beton PKP byłby z nich dumny! Prezesie Rachwalski, gratuluję nowych młodych kadr. Tak trzymać!

fejs.jpg
Plik ściągnięto 309 raz(y) 257.84 KB


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-05-2018, 07:44    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Nowy „narybek” Kolei Dolnośląskich a już taka pogarda dla pasażera. Stary beton PKP byłby z nich dumny! Prezesie Rachwalski, gratuluję nowych młodych kadr. Tak trzymać!

A może ci młodzi uczą się "szacunku" do pasażera od starszych kolegów? Przecież kolejarzy z PKP i PR w KD nie brakuje. Chociaż z moich obserwacji wynika, że młodzi są bardziej gorliwi, zwłaszcza dziewoje... Fakt, w pociągach KD jest na kogo popatrzeć, ale jak czasem jedna z drugą otworzy usta do pasażera to czar pryska. Taki znak czasów - faceci niewieścieją, dziewczyny chamieją.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

qwesn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2017

PostWysłany: 21-06-2018, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na wrocławskim dworcu byłem świadkiem bardzo absurdalnej sytuacji, wręcz zalatującej Bareją.
Mianowicie pociąg relacji Lichkov - Węgliniec planowo miał odjeżdżać z peronu 4. Przyjechał z Czech w miarę na czas, ale wjechał na peron 3. Podróżni stojący na peronie 4 zaczęli w pośpiechu przebiegać na 3 i usiłować wsiadać do podstawionego tam Impulsa, jednak obsługa pociągu ich wyganiała. Pusty skład postał sobie około 10 minut, mniej więcej do czasu rozkładowego odjazdu, po czym wyjechał z peronu 3 i przestawił się na 4. Oczywiście doznał przy tym jakiegoś około 10 minutowego opóźnienia. Laughing O co tu chodzi? Co by się stało, jeśli zapowiedziano by, że ten pociąg odjedzie z peronu 3? Wówczas bez żadnych problemów odjechałby o czasie. Dodając do tego ludzi biegających z peronu na peron, to wyglądało to wszystko jak istna komedia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 22-06-2018, 09:07    Odpowiedz z cytatem

qwesn, gdyby KD oficjalnie połączyły relacje, co już wcześniej postulowałam, to nie byłoby tego cyrku z przestawianiem składu. PKP PLK ułożyły rozkład i przydzieliły tory/perony pod konkretne pociągi o jakie wnioskował przewoźnik. A że w KD teoria często mija się z praktyką to mamy takie „kwiatki”...

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=378716#378716

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-06-2018, 10:34    Odpowiedz z cytatem

To są tylko połączone obiegi. Można się domyślać, że nie chcą tego oficjalnie połączyć, by zostawić sobie furtkę na wypadek opóźnień lub innych zdarzeń losowych. Innego wytłumaczenia nie widzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 02-07-2018, 05:12    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś coś wie o zmianie interpretacji regulaminu przewozu przez drużyny konduktorskie KD? Nie jeździłem regularnie od 2 lat ale teraz muszę zacząć. I wyobraźcie sobie, że dziś jak Bóg nakazał wsiadłem pierwszymi drzwiami do składu i oczekiwałem na obsługę aby zakupić bilet. Pani kierownik (bardzo miła - to trzeba przyznać) poinformowała mnie że ja mam ZGŁOSIĆ SIĘ DO OBSŁUGI POCIĄGU.Na moje pytanie czy to oznacza że mam latać po składzie j jej szukać odpowiedziała - tak. Nie rozumiem tego całkowicie. Od wieków było tak że podróżny ma wsiadać pierwszymi drzwiami i czekać na obsługę. Skąd ja mam wiedzieć podczas wsiadania do pojazdu gdzie jest konduktor? Jaka logika jest w tym, że wsiądę na początku bo tak stałem na peronie i mam lecieć i przeciskać się przez cały skład bo konduktor jest z tyłu...
Bardzo dziwne zasady zapanowały. To ma być to "lepsze"? To ma być zachęcanie ludzi do korzystania z usług kolei? Straszenie mandatami?

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marianek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2010
Skąd: Legnica

PostWysłany: 02-07-2018, 12:31    Odpowiedz z cytatem

W drużynach jest pełno ludzi z ulicy którzy myślą że im wszystko wolno...
...sam nie raz widziałem jak traktują ludzi i niejednokrotnie zwracałem uwagę PANI KONDUKTOR która sobie za bardzo pozwalała i wciskała ludziom kity
- np. Jechała ostatnio Pani która miała wystawiony bilet (z jakąś zniżką) z Opola do Bolesławca i jaśnie Pani konduktor stwierdziła że jest bilet nieważny i wystawiła nowy tylko po interwencji kierownika pociągu okazało się że jest wszystko ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 02-07-2018, 13:42    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, ostatnio dość często jeżdżę pociągami i rzeczywiście parę razy widziałam jak konduktor miał pretensje do pasażera, że ten czeka (w pierwszym członie) zamiast się do niego zgłosić po bilet (de facto biegając za konduktorem po całym składzie). To trwa od niedawna. Jednak nie miejmy pretensji do obsługi pociągu, bo szeregowy pracownik niczego sobie nie wymyśla tylko wykonuje polecenia swoich (zazwyczaj głupszych) przełożonych. Ja bym to wiązała z nowym dyrektorem handlowym KD, który - jak donosi mój TW - wpatrzony jest na słupki w Excelu i koniecznie chce się czymś wykazać. Osobnik, który nie potrafił utrzymać przy życiu internetowego forum kolejowego, w realu współzarządza spółką kolejową. Czarno to widzę...

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=378085#378085
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=378093#378093

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 63 z 81 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 79, 80, 81  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl