Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 27, 28, 29  Następny
Bilet PKP IC przez Internet
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-06-2018, 14:58   

Jeśli jest to bilet z miejscówką, pasażer siedzący na wskazanym miejscu ma wtedy spokój, a pozostali problem.
Przejdź na dół

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-06-2018, 15:44    Odpowiedz z cytatem

A jeżeli nie jest z miejscówką?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-06-2018, 08:09   

Podałem prosty przykład ułatwienia życia pasażerom, jeśli da się kupić miejscówkę. Jeśli jej nie ma, jakimś sposobem byłaby może akceptacja pierwszego zeskanowanego biletu, reszta byłaby podejrzana. Ale to taki luźny pomysł. Ale przy możliwości zakupienia miejscówki, dane pasażera można sobie odpuścić.
Powrót do góry

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 08-06-2018, 11:23    Odpowiedz z cytatem

A dla mnie jest to robienie problemu z niczego. Nie było biletów internetowych i ludzie jakoś żyli. Wprowadzono bilety internetowe- o jak fajnie w końcu nie trzeba stać przy kasach. Wchodzi ustawa o przetwarzaniu danych osobowych i nagle jest wieeelki problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-06-2018, 05:44   

Konieczność pokazywania dowodu osobistego wraz z biletem zawsze było problemem, teraz pojawiła się szansa uregulowania tego, więc jest okazja skorzystać.
Powrót do góry

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 09-06-2018, 09:16    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
Nie było biletów internetowych i ludzie jakoś żyli.


Od razu cofnijmy się do lat 50, wtedy były parowozy i ludzie też jakoś żyli...

Jeśli chodzi o okazywanie dokumentu tożsamości konduktorowi przy zakupie biletu przez internet to coś za coś - nie chcesz czekać, to wtedy to zaakceptuj, zwłaszcza, że gdyby nie było wpisanego nr dokumentu to taki bilet można by drukować po 20x i ktoś mógłby sobie na nim jechać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 09-06-2018, 10:21    Odpowiedz z cytatem

Konieczność pokazywania dowodu najłatwiej byłoby obejść przyjmując, że bilet jest ważny tylko na miejscu zgodnym z miejscówką, jeśli ktoś usiądzie na innym to traktowany jest jako osoba bez ważnego biletu na przejazd. Tylko wydaje mi się, że takie rozwiązanie wzbudziłoby sprzeciw większej liczby pasażerów niż konieczność pokazania dowodu. Ten problem wydaje się być sztuczny - jak ktoś nie chce pokazywać dowodu to kupuje bilet w kasie i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 09-06-2018, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Modus90 napisał/a:
oskar777 napisał/a:
Nie było biletów internetowych i ludzie jakoś żyli.


Od razu cofnijmy się do lat 50, wtedy były parowozy i ludzie też jakoś żyli...

Jeśli chodzi o okazywanie dokumentu tożsamości konduktorowi przy zakupie biletu przez internet to coś za coś - nie chcesz czekać, to wtedy to zaakceptuj, zwłaszcza, że gdyby nie było wpisanego nr dokumentu to taki bilet można by drukować po 20x i ktoś mógłby sobie na nim jechać.


Chyba źle mnie zrozumiałeś. Kiedyś nie było biletów internetowych (podobnie jak i internetu) i dało się żyć. Czasy się zmieniły i logicznym wydawało się wprowadzenie tego kanału sprzedaży dla ułatwienia. Okazywanie dowodu jest najprostszym sposobem na sprawdzenie czy to bilet tej konkretnej osoby (podobnie jak sprawdzenie pełnoletności przy zakupie alkoholu czy papierosów) a nagle ktoś wyskakuje z ochroną danych osobowych. Zatem po co komu dowody osobiste skoro nikt obcy nie ma na nie patrzeć? Jestem jednak zdania, że jak komuś to tak bardzo przeszkadza to niech kupuje bilet tradycyjnie. Swoją drogą jestem ciekaw ile osób zostało poszkodowanych wskutek okazania dowodu osobistego w pociągu skoro ktoś argumentuje to minimalnością przetwarzania danych osobowych.

"Zdaniem dr. Pawła Litwińskiego, jeśli sprzedaż biletów w kasie nie wymaga podawania danych osobowych, to tak samo powinno być przy e-biletach."- ten człowiek po prostu nie odróżnia dokumentu ścisłego zarachowania od kartki papieru którą można wielokrotnie wydrukować.

"Podam przykład: niedawno nasz dziennikarz został okradziony podczas delegacji. Stracił portfel, a więc: dokumenty, kartę płatniczą, bilet na pociąg powrotny oraz pieniądze. Pozostał jedynie telefon. Do domu udało się wrócić Flixbusem, na który można kupić bez problemu bilet przez komórkę. Podróż pociągiem na tych samych zasadach była niemożliwa, bo musiałby okazać dowód osobisty."- no a gdyby ukradziono mu również telefon? A gdyby telefon się rozładował? A co ten człowiek zrobiłby 20 lat temu w podobnej sytuacji? Rozpatrując to w taki sposób to można dojść do wniosku, że najlepiej wcale nie wychodzić z domu.

"Nieraz byłem świadkiem scen, gdy pasażerowie spoza Polski nie byli w stanie zrozumieć, kto – konduktor ma przecież na sobie mundur – i dlaczego ich legitymuje, skoro mają bilet – mówi"- dziwne, że dali radę kupić bilet, podali swoje nazwisko które na tym bilecie widnieje a nie potrafili zrozumieć po co dowód osobisty. Obojętnie czy to obcokrajowiec czy nie to powinien wiedzieć co robi i na co się godzi bo regulamin dotyczy wszystkich. Nie byli w stanie zrozumieć kto ich legitymuje a za chwilę: "konduktor ma przecież na sobie mundur". Moim zdaniem ten argument jest po prostu wyssany z palca.

"Chciałbym jedynie zmiany praktyki sprzecznej z prawem."
"W uzasadnieniu skarżący odwołuje się do wprowadzonej przez RODO zasady minimalizacji danych. Zgodnie z nią dane osobowe mogą być przetwarzane tylko w zakresie, który jest niezbędny dla osiągnięcia celu, w jakim zostały zebrane."- a są zbierane i przetwarzane w zakresie wykonania usługi przewozu konkretnej osobie. Nie jestem prawnikiem ale wydaje mi się, że okazanie dokumentu tożsamości konduktorowi nie podlega już pod przetwarzanie danych a to o ten fakt przecież tu chodzi.

A może pójść w drugim kierunku i wprowadzić wszystkie bilety imienne? Nikt przynajmniej nie posłużyłby się ukradzionym/znalezionym biletem.

Moim zdaniem ta skarga zostanie odrzucona bo jest to robienie wideł z igły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukaszJ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2017

PostWysłany: 25-06-2018, 10:32    Odpowiedz z cytatem

A co w przypadku, gdy Warsman zabiera sobie dokumenty na parę godzin pasażerom kuszetek i sypialnych ? Jakoś ludzie tutaj nie protestują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 25-06-2018, 14:11    Odpowiedz z cytatem

A od kiedy to zatrzymują dokumenty tożsamości? Po to kontroluje przy wejściu i zatrzymuje bilet byś potem miał święty spokój a bilet bierze po to, żeby wiedzieć kiedy kogo obudzić bo ludzie wysiadają na różnych stacjach. O zatrzymywaniu DO nigdy nie słyszałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukaszJ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2017

PostWysłany: 26-06-2018, 08:11    Odpowiedz z cytatem

Dokumenty do zniżek to na pewno zabiera, co dowodu tożsamości to nie mam pewności, chyba tylko sprawdza na początku. Z drugiej strony teoretycznie konduktor IC może takowego zażądać w przypadku biletu elektronicznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 04-07-2018, 07:50    Odpowiedz z cytatem

Spotkał się ktoś z sytuacją kiedy po rozpoczęciu sprzedaży spadła cena biletu na pociąg TLK? Przykładowo 29 czerwca kupiłem za 114zł a w tej chwili ten sam bilet kosztuje 112zł. Z czego to może wynikać? Kilometraż im się skrócił? Pociąg zmienił trasę o te kilka kilometrów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 04-07-2018, 08:32    Odpowiedz z cytatem

oskar777, może wdrażają last minyt? Śmiech

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dziabong Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2016

PostWysłany: 22-07-2018, 22:57    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
Spotkał się ktoś z sytuacją kiedy po rozpoczęciu sprzedaży spadła cena biletu na pociąg TLK? Przykładowo 29 czerwca kupiłem za 114zł a w tej chwili ten sam bilet kosztuje 112zł. Z czego to może wynikać? Kilometraż im się skrócił? Pociąg zmienił trasę o te kilka kilometrów?
Ja tak miałem kilka miesięcy temu. Dotyczyło odcinka Poznań-Koszalin. Pociąg miał zacząć jeździć objazdem przez Stargard i tak wytrasowane sprzedawali już pierwsze bilety "wcześniej 30%". Jakoś dwa czy trzy dni później wyszedł komunikat, że mimo objazdu ceny pozostaną po staremu jak przez Piłę. Dla mnie, który już bilet kupił, ceny na ten pociąg w tym momencie spadły o kilka złotych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamilson25 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 15 Sie 2018

PostWysłany: 15-08-2018, 01:44    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie dlaczego nie mogę pobrać miejscówki do biletu weekendowego Pociągu IC CHOPIN z Warszawy do Krakowa na 18.08.2018 wyskakuje mi komunikat Niezgodność kategorii pociągu i danych taryfowych ale gdy chcę kupić bilet normalny to mi daję miejsce w wagonach do Wiednia , z tego co się orientuje biletów odcinku krajowym nie można kupić tylko do Pragi szukałem informacji na stronie Intercity i nic nie nie znalazłem ktoś wie może dlaczego tak jest ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 21 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl