Ładowanie strony... proszę czekać!

Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj

FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ

Poprzedni temat :: Następny temat
Kobieca twarz kolei
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina

PostWysłany: 07-03-2017, 19:20   Kobieca twarz kolei Odpowiedz z cytatem

Zawód kolejarza kojarzy się z typowo męską profesją. Tymczasem w PKP Intercity pracuje obecnie ponad 2100 kobiet. Najczęściej można je spotkać w okienkach kasowych i na pokładach pociągów. Jednak pań nie brakuje także wśród zespołów technicznych. Z okazji Dnia Kobiet PKP Intercity prezentuje kobiecą twarz polskiej kolei.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/kobieca-twarz-kolei--kobiety-w-pkp-intercity-80669.html

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator

PostWysłany: 09-03-2017, 19:57    Odpowiedz z cytatem

Maszynista, konduktor, elektromonter. Nietypowe zajęcia kobiet na polskiej kolei.

Aleksandra Płusa jest pierwszą kobietą maszynistą w PKP Intercity. Po 18-miesięcznym cyklu szkolenia uzyskała uprawnienia do prowadzenia pociągów. Na razie jest jedyną kobietą na tym stanowisku. Z kolei Katarzyna Rurka zostanie wkrótce pierwszą od 20 lat kobietą pracującą na stanowisku rewidenta. W polskim narodowym przewoźniku łącznie pracuje ok. 2 tys. pań – to prawie 30 proc. załogi. Wśród nich jest kilka, które wykonują prace dotychczas zarezerwowane głównie dla mężczyzn. Onet przyjrzał się ich pracy z bliska. Czy kolej to rzeczywiście męski świat? Jak nasze bohaterki odnajdują się w często nietypowych rolach? Czy na kolei są prace bardziej "męskie" i te bardziej "kobiece"?

Materiał video:
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/maszynista-konduktor-elektromonter-zawod-rowniez-dla-kobiet/7yeylr

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 12-03-2017, 11:10    Odpowiedz z cytatem

Coś chyba nie bardzo u kolegi z informacjami na temat kobiet na kolei....
W pierwszej połowie lat 80-tych osobiście znałem kilka pań, które zajmowały stanowisko rewidenta taboru oraz jedną panią, która była pomocnikiem maszynisty ( takie stanowiska kiedyś były)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 14-03-2017, 10:00    Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście widziałem ostatnio w Stargardzie Szcz. Panią rewident w Cargo Smile

2017- 41 906 km
2018- 43 476 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina

PostWysłany: 08-03-2018, 20:20    Odpowiedz z cytatem

Zawód maszynisty jednak nie dla kobiet? Są wyjątki.

W Polsce pociągi prowadzi 17 kobiet wobec ponad 17 tysięcy maszynistów ogółem - wynika z danych Urzędu Transportu Kolejowego. UTK zastrzega jednocześnie, że w innych zawodach kolejowych kobiet jest zdecydowanie więcej.

Więcej:
http://logistyka.wnp.pl/zawod-maszynisty-jednak-nie-dla-kobiet-sa-wyjatki,319079_1_0_0.html

---

Kobiety w PKP Intercity? I to od wielu lat!

Praca na kolei to typowa męska profesja? Nic bardziej mylnego. Już ponad 25% pracowników PKP Intercity to kobiety, a ich liczba w firmie systematycznie rośnie.

Obecnie w PKP Intercity zatrudnionych jest niemal 2200 kobiet. Ponad połowa wszystkich pań pracuje w kasach i drużynach konduktorskich, wiele jest ich także w administracji. Jednak w PKP Intercity przedstawicielki płci pięknej odnajdują się w niemal każdym z kolejowych zawodów.

Więcej:
https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/31801/kobiety-w-pkp-intercity--i-to-od-wielu-lat.html

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator

PostWysłany: 08-03-2018, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Opanowanie, cierpliwość, kultura osobista, – te cechy jako pierwsze wymieniają panie kasjerki i dodają, że w tej pracy trzeba też być trochę psychologiem. Liczą się również ogromna wiedza, doświadczenie i umiejętność pracy pod presją czasu. Do każdego podróżnego trzeba podejść indywidualnie. Kasjerzy i informatorzy to, obok drużyny konduktorskiej, pierwsze osoby, które mają bezpośredni kontakt z podróżnym i to od nich w dużej mierze zależy wizerunek spółki.

O pracy kasjerki opowiadają: pani Anna, kasjerka liniowa, pani Beata, Jolanta i Alina, kasjerki, pani Urszula informatorka w Call-Center KM oraz Pani Zofia, Naczelniczka Sekcji Obsługi Podróżnych.

dddbb Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 20-06-2018, 10:20    Odpowiedz z cytatem

"Próbował wypchnąć mnie z pociągu". Konduktorka o pracy na kolei
"Przyparł mnie do drzwi i zaczął szarpać za klamkę. Nogi to miałam jak z waty, chociaż wiedziałam, że jest założona blokada, którą sama przed odjazdem sprawdzałam. Próbował wypchnąć mnie z pociągu" - wspomina 25-letnia Patrycja, która przez trzy lata pracowała na kolei jako konduktorka.
https://kobieta.wp.pl/probowal-wypchnac-mnie-z-pociagu-konduktorka-o-pracy-na-kolei-6264420919474305a
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz do tematu