Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Uruchamianie ET41 dwa człony
Autor Wiadomość

Ecik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2017

PostWysłany: 27-07-2018, 17:53   Uruchamianie ET41 dwa człony Odpowiedz z cytatem

Witam, możecie mi powiedzieć procedurę uruchamiania ET41 dwóch członów w/w lokomotywie? Wiem jak uruchomić jeden człon ale jak uruchomić drugi z tej samej kabiny?
Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 31-07-2018, 12:17    Odpowiedz z cytatem

Wszystko jak na jednoczłonowych lokomotywach PKP, rozrząd w kabinie prowadzącej, jedynie baterie załączamy w każdej z kabin pod pulpitem. Otwieramy również dwa kurki powietrza odcinające oba zbiorniki sterujące i tylko jeden kurek trójdrożny od sprężarki pomocniczej, po stronie tej kabiny z której się uruchamiamy. Jest to jedna lokomotywa, więc zasadniczo drugi człon uruchamia się sam, prawie.
Po załączeniu sprężarki pomocniczej i napełnieniu zbiornika pomocniczego pow. 4.5 Atm, oraz podniesieniu odbieraków prądu, załączamy wyłącznik szybki. Duże sprężarki dają ciśnienie do zbiornika głównego. Po uzyskaniu w nim ciśnienia ok 5 Atmosfer, wyłączamy wyłącznik szybki i ponownie go załączamy. Mamy teraz załączone oba WS i możliwość pracy wszystkich czterech przetwornic i sprężarek. O fakcie pracy przetwornic w członie "tylnim" informuje zgaśnięcie lampki kontrolnej przekaźników nadmiarowych przetwornic, na pulpicie w czynnej kabinie.
Postępowanie takie tłumaczy podczas uruchamiania lokomotywy, fakt uruchamiania tylko jednej sprężarki pomocniczej, a zatem napełnienie tylko jednego zbiornika pomocniczego, co daje możliwość załączenia tylko WS w kabinie od strony użytej małej sprężarki. Dopiero po uzyskaniu odpowiedniego ciśnienia w zbiorniku gł. Można załączyć oba WS.
PS
Nie ja to wymyśliłem, sorry Smile

_________________
Kawa w Warsie, za oknem umyka krajobraz i wycie budzące miejscowych, maszynista dał znać że nie śpi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ecik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2017

PostWysłany: 06-08-2018, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Właśnie o to mi chodziło Smile Dzięki wielkie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl