Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 66, 67, 68  Następny
Rozkład jazdy 2018/2019
Autor Wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 17-10-2018, 09:21    Odpowiedz z cytatem

michal24111 napisał/a:
Mawel napisał/a:
W tym roku plebiscyt glosowanie nazwy pociągów już nie odbędzie

Wcale mnie to nie dziwi. Te gamonie i tak nazwą po swojemu, mimo, że nie potrafią dobrze. Np. Biebrza Gdynia - Rzeszów. Fakt nazwa ładna, ale nie pasuje do relacji, to już bardziej Pieniny mógłby być.


Nie pasuje? przecież to część z dawnej trasy "Biebrzy".Relacja pociągu została wydłużona. Mnie się nie podobają nazwy polityczne które nie mają nic wspólnego z daną trasą - Inka, Pilecki i tym podobne. Pieniny -do Nowego Sącza zapewne prędko nie wrócą. Bardziej boli fakt co zostało z połączeń wagonowych do Zagórza i Zamościa - SKPL lekarstwem na buble? nie tędy droga.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ElmoVanKielmo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 17-10-2018, 10:33    Odpowiedz z cytatem

Dajcie już spokój z tymi nazwami. 99,9% pasażerów chce sensownego rozkładu, a nazwy pociągów mają w nosie. Zresztą patrząc na rozkład 2018/2019 można by pociągi nazywać np. tak: EIC Porażka, IC Bieda, TLK Nędza, Regio Ogryzek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

podrozny961 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2018

PostWysłany: 17-10-2018, 15:35    Odpowiedz z cytatem

ElmoVanKielmo napisał/a:
Dajcie już spokój z tymi nazwami. 99,9% pasażerów chce sensownego rozkładu, a nazwy pociągów mają w nosie.

Bardzo dobrze powiedziane. Gdyby przeanalizować wszystkie nazwy pociągów to można by ułożyć wręcz litanie nazw do zmiany, np. zamiast aktualnie widocznego w wyszukiwarce IC Moniuszko zostawić tak jak w tym roku jest IC Rejewski. Ten drugi z Bydgoszczą na pewno ma więcej wspólnego niż pierwszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 18-10-2018, 07:00    Odpowiedz z cytatem

podrozny961 napisał/a:
ElmoVanKielmo napisał/a:
Dajcie już spokój z tymi nazwami. 99,9% pasażerów chce sensownego rozkładu, a nazwy pociągów mają w nosie.

Bardzo dobrze powiedziane. Gdyby przeanalizować wszystkie nazwy pociągów to można by ułożyć wręcz litanie nazw do zmiany, np. zamiast aktualnie widocznego w wyszukiwarce IC Moniuszko zostawić tak jak w tym roku jest IC Rejewski. Ten drugi z Bydgoszczą na pewno ma więcej wspólnego niż pierwszy.


A ja bym nie żonglował nazwami co roku. Jakoś Czesi potrafią nie robić "nazwowej"rewolucji co rozkład. Jeśli tworzy się nowe połączenie to jak najbardziej. Zresztą jest baza nazw,nie trzeba wymyślać bzdurnych nowych, wystarczy do niej sięgnąć. Moniuszko to chyba się już w grobie przewraca od tego ile razy mu zmieniali łączniki i relację, nawet w obecnym RJ 2018 chyba z 3 razy.Noteć,Kociewie,Szkuner czy Artus tak samo,można by wymieniać do jutra.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 18-10-2018, 07:07    Odpowiedz z cytatem

Dla zwykłego pasażera nie ma znaczenia jak się pociąg nazywa, ważniejsza jest cena podróży, standard, czas przejazdu itp. nazwy są tylko dla podjaranych miłośników kolei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 18-10-2018, 07:39    Odpowiedz z cytatem

Bartek1981 napisał/a:
Dla zwykłego pasażera nie ma znaczenia jak się pociąg nazywa, ważniejsza jest cena podróży, standard, czas przejazdu itp. nazwy są tylko dla podjaranych miłośników kolei.


mylisz się i to bardzo. To jest bardzo ważne, gdyż pozwala na dobrą identyfikację pociągu. Ileż to razy przy kasie słyszałem : proszę bilet na Hetmana,Przemyślanina,Ślązaka czy Hańczę i tak dalej. Nazwy które coś mówią i są stabilne mają znaczenie dla wielu pasażerów. PIC uwielbia żonglować relacjami i nazwami z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby wrzucić ponownie na forum projekt RJ IC 20108/19 w pdf, który już tu był raz wrzucony chyba we wrześniu ale link niestety nie działa ?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ElmoVanKielmo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 18-10-2018, 07:39    Odpowiedz z cytatem

Nic dodać, nic ująć. A żonglowanie nazwami, to efekt jakiegoś chorego pomysłu, że pociąg na siłę musi mieć nazwę. Jeszcze ewentualnie ma to jakiś sens w przypadku kilku naprawdę szybkich połączeń najwyższej kategorii, choć to i tak wątpliwe.
Czy ktoś sobie wyobraża, żeby linie lotnicze wpadły w manię nadawania nazw swoim rejsom???
Kończę - mam nadzieję, że już nikomu nie uda się mnie sprowokować do dyskusji off topic, zwłaszcza na temat, który nie ma żadnego praktycznego znaczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 18-10-2018, 07:42    Odpowiedz z cytatem

Kolejny ekspert się odezwał. Napisz maila do CD, ZSSK, MAV, OeBB i zapytaj jakim prawem ich pociągi mają nadawane nazwy bo wg Ciebie to absurd,może je zlikwidują bo tak sobie ubzdurałeś..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ElmoVanKielmo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 18-10-2018, 08:44    Odpowiedz z cytatem

Nie jestem ekspertem, a poza tym mnie w ogóle nie zrozumiałeś. Nazwy pociągów mi latają koło łokcia. Niech sobie są, ale nie próbuj mi wmawiać, że są ważniejsze od samego rozkładu i że warto tyle czasu im poświęcać.
Jak ktoś jedzie bez przesiadki, to może się zdarza, że zamawia bilet w ten sposób, ale jak z przesiadkami, to jeszcze nie słyszałem litanii w stylu: bilet na Ornaka z przesiadką na Górnika, a potem na Warmię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mirswa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2018

PostWysłany: 19-10-2018, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Na stronie Intercity jest już dostępny Rozkład jazdy pociągów międzynarodowych 2018/2019
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-10-2018, 22:31    Odpowiedz z cytatem

Nie będzie nocnego pociągu między Warszawą a Trójmiastem i Pomorzem Środkowym.

To już pewne: PKP Intercity nie uruchomi od grudnia 2018 nocnego pociągu, który łączył kilka miast na Pomorzu i Trójmiasto z Warszawą. TLK Ustronie nadal będzie kursował, ale z Wybrzeża na południe Polski pojedzie inną trasą.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/nie-bedzie-nocnego-pociagu-miedzy-warszawa-a-trojmiastem-i-pomorzem-srodkowym-89172.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 21-10-2018, 08:05    Odpowiedz z cytatem

Nie no k...a wspaniale!!! Gratuluję IC, osiągneliście Himalaje hipokryzji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 21-10-2018, 13:36    Odpowiedz z cytatem

jeżeli nie będzie Karpat z Przemyśla do Gdyni przez Warszawę to zakrawa na jawną dywersję..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hugo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2010
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 21-10-2018, 14:07   TLK Karpaty Odpowiedz z cytatem

TLK Karpaty od nowego rozkładu jazdy kursują jedynie w relacji Gdynia Główna - Zakopane /Krynica Zdrój przez Iławę- Warszawę Centralną - Koluszki - Częstochowę - Kraków Główny w określonych terminach kursowania
Skład nie poprowadzi już wagonów odczepianych jak dotąd w stacji Kraków Płaszów do Przemyśla Głównego nie będzie także łącznika z Wrocławia Głównego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzychu_36 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2017

PostWysłany: 22-10-2018, 10:41    Odpowiedz z cytatem

Ja kompletnie nie rozumiem dlaczego Karpaty nie puścili na trasie Gdynia-Wawa-Czwa-Katowice - i tu rozbić go na Zakopane przez Bielsko Biała (albo go spinac z Podhalaninem nawet) a cześć Przemyśl/Krynice/Zagórz na Kraków przepiąć Karpaty miały dość dobrą frenkwencje w weekend zwłaszcza z Warszawy więc czemu trzeba wszystko uwalać. Kolejna rzecz Slask nie ma zadnego polaczenia nocnego z Warszawa co jest totalnym absurdem! A skoro jest planowany remont na trasie Sucha Beskidzka - Kraków to można to ominąć czy ja czegoś nie wiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 32 z 68 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 66, 67, 68  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl