Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 155, 156, 157 ... 172, 173, 174  Następny
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

viking87 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2012
Skąd: Wrocław/Brzeg Dolny

PostWysłany: 28-10-2018, 12:53    Odpowiedz z cytatem

Od kiedy to przejazd w granicach Wrocławia jest darmowy? Coś się zmieniło ostatnio? Bo z tego co wiem jest to wykupiony bilet UrbanCard na przejazdy komunikacją miejską i kolejną w obrębie miasta. I nie ma tu nic darmowego, tak samo mieszkańcy za to płacą jak za przejazd tramwajem czy autobusem. Wobec tego czemu mają nie korzystać z pociągów skoro są szybsze? Oczywiście powinno być tych pociągów więcej, najlepiej byłoby utrzymać takt około 20-minutowy w obrębie aglomeracji. Ale do tego KD raczej się kwapi...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-10-2018, 14:50    Odpowiedz z cytatem

@viking87: KD mogłoby jeździć i co 5 minut, ale Gmina Wrocław musiałaby sfinansować te pociągi, a to jest marzenie ściętej głowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 28-10-2018, 17:36    Odpowiedz z cytatem

viking87 napisał/a:
Od kiedy to przejazd w granicach Wrocławia jest darmowy? Coś się zmieniło ostatnio? Bo z tego co wiem jest to wykupiony bilet UrbanCard na przejazdy komunikacją miejską i kolejną w obrębie miasta. I nie ma tu nic darmowego, tak samo mieszkańcy za to płacą jak za przejazd tramwajem czy autobusem. Wobec tego czemu mają nie korzystać z pociągów skoro są szybsze? Oczywiście powinno być tych pociągów więcej, najlepiej byłoby utrzymać takt około 20-minutowy w obrębie aglomeracji. Ale do tego KD raczej się kwapi...

Chwila chwila. Jak to nie za darmo? Przed 2013 rokiem też kupowałeś bilet na MPK a pociągiem jeździć nie mogłeś. Biorąc pod uwagę fakt, że dodano wam możliwość korzystania z dodatkowych usług nie podnosząc znacząco ceny biletu to mogę twierdzić że przejazdy są za darmo.

I nie egzaltuj się tak. Nie mam nic przeciwko temu, żebyście tymi pociągami jeździli - wszak możecie bo wam pozwolono. Ja jedynie narzekam na fakt, że wśród mieszkańców wrocławskich osiedli ten sposób podróżowania staje się coraz bardziej popularny (kto chciałby jechać autobusem 50 minut jak może pociągiem w 15 minut i to w tej samej cenie?) a pojemność składów wcale się nie powiększa, tak samo jak ilość połączeń. Jest to katorga dla osób, które chcą jechać dalej niż do granicy Wrocławia. Stwierdzam fakt. Nie jestem pierwszy który ma takie przemyślenia. I na pewno nie ostatni.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 28-10-2018, 20:24    Odpowiedz z cytatem

28.10.2018

KD 69868 (16:20) Zgorzelec - (16:46) Węgliniec - frekwencja do Pieńska jakieś 150% do Węglińca 120% - jechał SA135

KD 69542 (16:54) Węgliniec - (18:39) Wrocław Główny - jechały dwa 36WEa, w Węglińcu jeden zapełnił się ludźmi ze Zgorzelca, drugi zapełnił się w Bolesławcu, poza tym w Legnicy masa ludzi wsiadała ale była spora wymiana i tak do Wrocławia dojechał z wypełnieniem ~ 110% w obu jednostkach (Dobrze, że akurat ten pociąg nie jedzie z Lubania bo podejrzewam że byłyby sardynki)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 29-10-2018, 11:41    Odpowiedz z cytatem

kacper98, następny pociąg z Lubania (odj. z Bolesławca 18:08) jechał na dwóch 5-członowych Impulsach. Sardynek nie było - frekwencja ok. 90%.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 30-10-2018, 12:55    Odpowiedz z cytatem

voyager1231 napisał/a:
Nie mam nic przeciwko temu, żebyście tymi pociągami jeździli - wszak możecie bo wam pozwolono. Ja jedynie narzekam na fakt, że wśród mieszkańców wrocławskich osiedli ten sposób podróżowania staje się coraz bardziej popularny (kto chciałby jechać autobusem 50 minut jak może pociągiem w 15 minut i to w tej samej cenie?) a pojemność składów wcale się nie powiększa, tak samo jak ilość połączeń. Jest to katorga dla osób, które chcą jechać dalej niż do granicy Wrocławia. Stwierdzam fakt. Nie jestem pierwszy który ma takie przemyślenia. I na pewno nie ostatni.

Nie szczujmy na mieszkańców Wrocławia. Mają taką możliwość to korzystają. Też bym korzystała gdyby mi się to kalkulowało. Pretensje kierujmy do decydentów, którzy zrobili z KD wrocławską kolejkę miejską. Mnie też to denerwuje, gdy pociąg na Głównym jest zawalony wrocławianami jadącymi na Muchobór, Nowy Dwór czy do Leśnicy, a pasażerowie jadący do Legnicy, Bolesławca, Lubania czy Zgorzelca muszą jeździć w ścisku na stojąco, bo „hrabiostwo” z Wrocławia pozajmowało miejsca siedzące. Ale to nie ich wina. Pretensje miejmy do Rachwalskiego (prezesa KD) i Przybylskiego (marszałka, który pełni nadzór właścicielski nad KD). To ich „zasługa”.

Swoją drogą dziwię się trochę. Tramwaj z Leśnicy do centrum miasta (okolice Rynku) jedzie ok. 30 minut. Pociąg jedzie ok. 15 minut. Ale... przystanki tramwajowe są co kilkaset metrów, tramwaje jeżdżą co kilka minut i praktycznie w każdy zakątek miasta. Pociągi jeżdżą stosunkowo rzadko, do dworca trzeba dojść lub dojechać (mało kto mieszaka przy stacji i mało kto pracuje lub uczy się przy Dworcu Głównym), więc traci się czas. Oszczędności czasowe są więc pozorne. Nie rozumiem tego patrząc np. na armię korposzczurów z muchoborskiego „Mordoru”, która okupuje poranny pociąg (7:41) do Lubania. WTF?

Temat już podnosiłam na forum:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=375284#375284

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

fakir Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Paź 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-10-2018, 17:47    Odpowiedz z cytatem

viking87 napisał/a:
Od kiedy to przejazd w granicach Wrocławia jest darmowy?

W moja wypowiedź wkradł się błąd, co wypaczyło sens wypowiedzi:

Gwoli ścisłości, podroż w obrębie Wrocławianie NIE jest darmowa, no teraz dla uczniów jest. A swoją drogą w jaki sposób rozliczane są te przejazdy. Ryczałtem, stała dopłata, czy od ilości pasażerów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-10-2018, 20:20    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Nie szczujmy na mieszkańców Wrocławia. Mają taką możliwość to korzystają. Też bym korzystała gdyby mi się to kalkulowało. Pretensje kierujmy do decydentów, którzy zrobili z KD wrocławską kolejkę miejską. Mnie też to denerwuje, gdy pociąg na Głównym jest zawalony wrocławianami jadącymi na Muchobór, Nowy Dwór czy do Leśnicy, a pasażerowie jadący do Legnicy, Bolesławca, Lubania czy Zgorzelca muszą jeździć w ścisku na stojąco, bo „hrabiostwo” z Wrocławia pozajmowało miejsca siedzące. Ale to nie ich wina. Pretensje miejmy do Rachwalskiego (prezesa KD) i Przybylskiego (marszałka, który pełni nadzór właścicielski nad KD). To ich „zasługa”.

A tyle było śmiechu ze śp. Lecha Kaczyńskiego, gdy ten tworzył stołeczną SKM. Pamiętacie? Że Kaczyński zwariował, że to wyborczy gadżet etc. Po latach trzeba przyznać, że Lech Kaczyński miał dobry pomysł. Wrocław natomiast poszedł na łatwiznę - do przewozów aglomeracyjnych wykorzystuje pociągi regionalne finansowane przez województwo (urząd marszałkowski), ku niezadowoleniu pasażerów spoza Wrocławia.

"Rozmowa" z L. Kaczyńskim o stołecznej SKM:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=497

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

janox79 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 17 Lut 2007
Skąd: Legnica

PostWysłany: 30-10-2018, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Dziś ok. godz. 12 pociąg (SA135 005) jadący z Görlitz do Jeleniej Góry wjechał w drzewo na odcinku Gryfów Śląski - Rębiszów. Na szczęście podróżnym nic się nie stało. Pociągiem podróżowało 15 pasażerów i obsługa. Szynobus jest dość mocno uszkodzony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 30-10-2018, 22:53    Odpowiedz z cytatem

janox79 napisał/a:
Dziś ok. godz. 12 pociąg (SA135 005) jadący z Görlitz do Jeleniej Góry wjechał w drzewo na odcinku Gryfów Śląski - Rębiszów. Na szczęście podróżnym nic się nie stało. Pociągiem podróżowało 15 pasażerów i obsługa. Szynobus jest dość mocno uszkodzony.


Doczytałem 21 pasażerów na jakieś stronie . Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kornik1983 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Zabobrze

PostWysłany: 31-10-2018, 09:48    Odpowiedz z cytatem

Tu jest o tym mowa i podana jest ilość 21 pasażerów:

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/82091/Wiatr-urywa-glowe-Wypadek-na-torach-Pociag-uderzyl-w-drzewo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 31-10-2018, 10:24    Odpowiedz z cytatem

Podniecacie się, że tak mało, czy że tak dużo?

Tłumów mitycznych Niemców jak widać w pociągach Görlitz - Jelenia Góra nie ma. A te zdaniem jeleniogórskich mikoli pękają w szwach. Póki co ja pękam ze śmiechu... Śmiech

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=22015

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-10-2018, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Pretensje miejmy do Rachwalskiego (prezesa KD) i Przybylskiego (marszałka, który pełni nadzór właścicielski nad KD).

To jest zasługa władz miasta Wrocławia, które płacą KD (Przewozom Regionalnym także) niemałą sumkę za honorowanie miejskich biletów. I nie wiem co ma do tego prezes Rachwalski i marszałek Przybylski, bo gdy KD i PR-y zaczęły honorować bilety, ani jeden, ani drugi na swoim stanowisku nie zasiadał.
Noema napisał/a:
Nie rozumiem tego patrząc np. na armię korposzczurów z muchoborskiego „Mordoru”, która okupuje poranny pociąg (7:41) do Lubania.

Tak się nieszczęśliwie składa, że do muchoborskiego mordoru nie kursuje żaden tramwaj, a autobusy z Dworca Głównego jeżdżą stosunkowo długo i jeszcze trzeba od przystanku zasuwać spory kawałek z buta. Ponadto mam wrażenie, że większość tych ludzi jadących na Muchobór dojeżdża spoza Wrocławia i przesiada się z innych pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 31-10-2018, 11:06    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000, władze Wrocławia nie rządzą Kolejami Dolnośląskimi. Co z tego, że płacą? Zarząd KD nie miał obowiązku przyjąć oferty uczynienia z kolei regionalnej kolejki miejskiej. Zrobił to z przyczyn stricte POlitycznych. Gówniarzeria wrocławska już jeździ pociągami po mieście za darmo, a nam podnoszą ceny biletów. KD to kolej dolnośląska czy kolejka wrocławska, do jasnej cholery?! Za wszystko co złe i dobre w KD pełną odpowiedzialność ponosi zarząd KD i nikt więcej.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-10-2018, 11:37    Odpowiedz z cytatem

KD dostają za to pieniądze, za darmo tych ludzi nie biorą. Z punktu widzenia spółki jest to spora korzyść finansowa, nie przyjęcie oferty miasta mogłoby zostać odczytane jako działanie na szkodę spółki.

A że KD nie potrafią dostosować podaży do popytu, to jest osobna kwestia. Również osobną kwestią jest, że miasto mogłoby sfinansować kilka dodatkowych pociągów w szczycie, by rozładować ruch na miejskim odcinku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 156 z 174 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 155, 156, 157 ... 172, 173, 174  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl