Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wrocław - Świdnica - Dzierżoniów
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-11-2018, 10:19   

Kamil Styrna,
Cytat:
Jest niby połączenie o 21:14 z Wrocławia, z przesiadką 69295 + 69836, ale ja na pewno nie będę nim jeździł, bo zawsze tam dają 36WEa i ludzie stoją sobie, bo wszystkie miejsca zajęte.

Myślę, że z Twojego powodu przewoźnik nie splajtuje. To tylko jeden dzień w tygodniu, więc można się poświęcić nawet, gdy 40 min trzeba będzie stać
Cytat:
69263 + 69824, ale prawie 30 minut czekania w Jaworzynie Śląskiej, co na pewno nie zadowala.

W dni robocze 28 minut, w weekendy 10 minut. I to jest jedyne tak "długie" oczekiwanie. W większości jest to w okolicach 10 minut, czego można Wam tylko pozazdrościć. Spójrz na skomunikowania w Kłodzku od strony Nowej Rudy do Wrocławia lub odwrotnie, to od razu zrobi Ci się lepiej
Cytat:
I na jakiej podstawie sądzisz, że trafia bardziej w potrzeby pasażerów?
Pół godziny więcej na załatwienie spraw we Wrocławiu, wizytę u lekarza, skończenie lekcji czy wykładów
Cytat:
Ale co z tego, jak między 8 a 12, nie ma żadnego pociągu.

Jest o 09:16 z "tragicznie długim", 17-minutowym oczekiwaniem na przesiadkę w Jaworzynie Śl.
Przejdź na dół

Kamil Styrna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2018
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 19-11-2018, 17:19    Odpowiedz z cytatem

dddbb,

Cytat:
Myślę, że z Twojego powodu przewoźnik nie splajtuje. To tylko jeden dzień w tygodniu, więc można się poświęcić nawet, gdy 40 min trzeba będzie stać

Dla twojej wiadomości, nie tylko ja jeździłem tym pociągiem. I myślę, że nikt nie będzie się przesiadał, poza paroma osobami. Ludzie po prostu wybiorą inny środek transportu. To nie nowość, że ludzie wolą jechać bezpośrednim połączeniem przecież. Wg mnie to wstyd dla przewoźnika. Choć wiem, że to raczej jest zasługa UMWD. Chore to, po 18 w soboty mamy kilkanaście busów, a od grudnia po tej godzinie, nie będzie żadnego pociągu.

Cytat:
W dni robocze 28 minut, w weekendy 10 minut. I to jest jedyne tak "długie" oczekiwanie. W większości jest to w okolicach 10 minut, czego można Wam tylko pozazdrościć. Spójrz na skomunikowania w Kłodzku od strony Nowej Rudy do Wrocławia lub odwrotnie, to od razu zrobi Ci się lepiej

Czas przesiadki powinien być od 5 minut do maksymalnie 15 minut. Rok temu było dużo lepiej. Od korekty czerwcowej popsuli skomunikowania. Niby przez remonty na linii nr 274 i modernizację stacji w Jaworzynie Śląskiej, ale teraz to zima już niedługo i nie ma żadnych robót. Porównaj sobie ile osób jeździ ze Świdnicy do Wroclawia, a ile z Nowej Rudy do Wrocławia. Duża, duża różnica.

Cytat:
Pół godziny więcej na załatwienie spraw we Wrocławiu, wizytę u lekarza, skończenie lekcji czy wykładów

To nie jest argument, by taka wielogodzinna luka czasowa, między pociągami była.

Cytat:
Jest o 09:16 z "tragicznie długim", 17-minutowym oczekiwaniem na przesiadkę w Jaworzynie Śl.

Nie ma żadnego o 09.26, żeby dojechać z przesiadką. Jest o 08.24 (69269), ale z 67 minutowym czasem oczekiwania na 69826 (odj. 10.14 do Dzierżoniowa).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-11-2018, 23:24   

Kamil Styrna, Trudno z większością Twoich argumentów dyskutować, bo jest to indywidualne spojrzenie na tą tematykę. Przesiadek to się można bać we Wrocławiu, ale jak dla kogoś są kłopotem takie w Jaworzynie, to niechaj jedzie busem. Ja tam widzę 13-14 połączeń, Ty tylko 5-6, bo reszta z przesiadkami. No cóż...
Oczywiście, ze Świdnicy więcej jeździ ludzi codziennie do Wrocławia, niż z Nowej Rudy - na co wpływ ma ich wielkość i odległość. Ale chyba nie od tego są uzależnione skomunikowania, prawda? Z Głuszycy do Wrocławia też tłumy co dzień nie walą, jednak w Wałbrzychu te skomunikowania wyglądają dużo lepiej. W Jaworzynie od nowego rozkładu masz między 5 a 11 min przesiadki w kierunku Wrocławia. W przeciwną stronę podobnie, tylko w trzech przypadkach są to 28, 17 i 20 minut. To naprawdę nie jest źle w porównaniu z innymi miejscami, gdzie skomunikowania są zdecydowanie przypadkowe.
Jest przecież Wrocław odj. 09:16, jaworzyna Śl. przyj. 09:57
Powrót do góry

Kamil Styrna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2018
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 21-11-2018, 17:59    Odpowiedz z cytatem

dddbb,
To jest spojrzenie osoby, która często jeździ pociągami na tej trasie. Dopiero, gdy zaczniesz jeździ tymi pociągami, wtedy twoje wypowiedzi będą miały większy sens.

Po analizie rozkładu, sensownych połączeń jest 12 (z Wrocławia) i 14 (do Wrocławia), w soboty odpowiednio 9 i 11, a w niedzielę odpowiednio 10 i 12 połączeń. Do Wrocławia jest można powiedzieć świetnie. Ale w przeciwną stronę to jest żart po prostu. Pięciogodzinna luka w środku dnia nie jest do zaakceptowania. Jak już pisałem. Widzę, że nie potrafisz tego zrozumieć. A o 09.16 jest pociąg PR, więc odpada, bo nie honoruje ofert KD w ogóle.

Do tego, żadnego bezpośredniego pociągu z Wrocławia, w soboty, po godzinie 17.41. Jak już pisałem. Następne połączenie z przesiadką, dopiero o 21.14. A po 21.14 nic nie ma. Dramat w porównaniu z obecnym rozkładem, gdzie mamy połączenia o godzinach: 17.40, 19.07, 20.52 i 21.48. W inne dni tygodnia niewiele lepiej, bo dochodzi bezpośredni o 20.44.

Mi nie chodzi wcale o skomunikowania. Tylko, żeby coś było. Najbardziej brakuje połączenia koło 22.

Skomunikowania są zależne od wielu czynników i na pewno ilość podróżnych nie jest najważniejszym czynnikiem. Dużo ważniejsza jest przepustowość na danej linii przykładowo. Konkurencyjny czas przejazdu, regularny takt, czy dobra oferta, mogą przyciągnąć pasażerów. Ja nie wierzę, że nikt nie jeździ z Wrocławia między 9, a 12. Może być i połączenie z przesiadką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 21-11-2018, 18:25    Odpowiedz z cytatem

Zbyt duża konkurencja autobusowa do Ścy czy Dzowa , zniechęca pasażera do przesiadki w takiej krótkiej odległości.
Na tej trasie oblegane są tylko połączenia bezpośrednie, natomiast z przesiadką jest sporadycznie.
Zdarzało się podczas opóźnień, że KD nie trzymały swoich pociągów dla kilka osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Synukz Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 11 Wrz 2017
Skąd: Kamieniec Ząbkowicki

PostWysłany: 24-11-2018, 10:50    Odpowiedz z cytatem

Macie do Dzierżoniowa tez z przesiadkami s Kamieńcu Ząbkowickim, ale jak ktoś chce jechać za 10 zł przez Świdnicę jasorzyne niż za 19,80 do okola to spox . Chociaż jak kiedyś nie będzie promocji Dzierżoniowskiej to 17,10 będziecie z Dzierzo płacić Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 25-11-2018, 12:26    Odpowiedz z cytatem

Przez Kamieniec to tylko z biletem weekendowym.
Jeżeli promo kiedyś już nie będzie to połączeń bezpośrednich z Wrocławiem również.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Kamil Styrna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2018
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 02-12-2018, 16:28    Odpowiedz z cytatem

Bilet na promocji świdnickiej/dzierżoniowskiej można kupić tylko na relację Dzierżoniów/Świdnica - Wrocław lub Dzierżoniów/Świdnica - Wrocław - Dzierżoniów/Świdnica.
Niestety z Wrocławia nie kupisz takiego biletu, trzeba wtedy zapłacić od ilości kilometrów.

Opublikowano już rozkład liniowy D16:
https://www.kolejedolnoslaskie.pl/rozklady/przyszle/d16.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl