Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Picie piwa w pociągach
Autor Wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 14-06-2013, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Trochę niesprawiedliwa ta Twoja teoria, Brajdak.

Szufladkujesz pijących piwo po przygodzie z chamskimi jednostkami. Ale wiem dlaczego, bo pozostali zapewne nie rzucają się w oczy i zachowują jak normalny pasażer.
Wynika z Twojej wypowiedzi że u niepijący to wielka kultura, a gość z piwem to cham.

To dziwne bo na drogach jest tyle chamstwa (łącznie z CB radiowcami) że musiałbym określić że co najmniej 30% społeczeństwa jeździ na podwójnym gazie.
Chamów nie wpuszczajcie do pociągów a swobody zostawcie tym co umieją z nich korzystać. Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 14-06-2013, 18:49    Odpowiedz z cytatem

Znasz powiedzenie o łyżce dziegciu? Po prostu każdy powinien pomyśleć czy swoim postępowaniem nie uprzykrza życia innym. A problem tkwi w tym, że im więcej piwka, tym mniej myślenia.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 15-06-2013, 07:10    Odpowiedz z cytatem

Otóż to !!! Brajdak
Chociaż nie każdy dostaje małpiego rozumu po piwie. A jak dostaje to powinien się leczyć.

Po zmianie przepisów nie spodziewałbym się nagle wzrostu chamstwa w pociągach i innych miejscach publicznych.
Podobnie Niemcy obawiali się wzrostu przestępczości dokonywanej przez ludzi zza Odry po wprowadzeniu Schengen w Polsce.
Bydło po prostu i tak nie szanuje przepisów.

A ten przepis to można się domyśleć na podstawie nacisków jakiego lobby nie zostanie zmieniony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

megirosa Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Wrz 2012

PostWysłany: 16-06-2013, 10:22    Odpowiedz z cytatem

Mamy do wyboru dwie opcje, pierwszą, powiedzmy kulturalnie pijących + chamskich pijanych idiotów, oraz drugą, gdzie nie pije nikt. Tym kulturalnym krzywda się raczej nie stanie jeśli się nie napiją, natomiast brak tych uciążliwych będzie sporą ulgą. Niektórym się może wydawać, że to nie jest duży problem, że ktoś sie upił... ale z perspektywy młodej dziewczyny, która sama podróżuje i ktoś ją zaczepia nie jest tak różowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xenocide Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: Opole

PostWysłany: 16-06-2013, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy i polaryzujący temat, więc i ja podzielę się swoim zdaniem.

W przeszłości zdarzyło mi się parę razy wypić piwo w pociągu. Raz nawet dostałem za to mandat. Sytuacja była całkowicie absurdalna, gdyż cały wagon był pusty i nie przeszkadzałem nikomu.

Wiem też, że w innych krajach picie alkoholu jest dozwolone. Widziałem choćby w Anglii jak piwo w pociągu leje się strumieniami.

Perspektywa się jednak zmienia z wiekiem. Obecnie jestem umiarkowanym zwolennikiem tego zakazu. Jednocześnie zdarza mi się raz na jakiś czas wypić piwko czy dwa w Warsie.

Podstawowy problem jest taki, że człowiek pijący alkohol ma znacznie mniejszą kontrolę swoich zachowań. Robi i mówi rzeczy, których inaczej by nie zrobił. Nie zdaje sobie też sprawy, że może być uciążliwy dla innych. Niedawno zostałem oblany piwem przez pewną kobietę. Bardzo przepraszała, ale... już po paru minutach znowu machała tym piwem tak, że mogła mnie oblać.

I rzeczywiście jest pewna korelacja pomiędzy piciem alkoholu a nieodpowiednim zachowaniem się w miejscu publicznym. Nie oznacza to, że każdy pijący robi chlew i jest agresywny, ale jest to znacznie bardziej prawdopodobne niż u nie pijącego.

Na to wszystko nakłada się, być może specyficznie polska cecha, jaką jest brak poszanowania dla odczuć innych. Znajdując się w określonej społeczności, którą może być zbiór pasażerów w przedziale, nie bardzo w ogóle liczymy się z tym, "co sobie ktoś o nas pomyśli". Raczej dominuje postawa "co to nie ja" i "mogę robić co chcę i możecie mi skoczyć". Wielu chełpi się wręcz tym, że nie liczą się z nakazami prawa i normami społecznymi.

Oczywiście wygląda na to, że na tym forum są wyłącznie "kulturalnie pijący". Rzeczywistość jednak nie jest taka różowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-02-2019, 23:01    Odpowiedz z cytatem

Ksiądz w Warsie pije piwo.


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 10-02-2019, 15:54    Odpowiedz z cytatem

O, to nawet ksiądz z mojej miejscowości; cóż ja nie widzę w tym nic złego. Zapłacił i za bilet i za piwo wiec niech pije
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 17-02-2019, 10:11    Odpowiedz z cytatem

„Ksiądz pije piwo w pociągu!” – grzmią polskojęzyczne media głównego ścieku. Aferą najbardziej przejęło się GóWno i jego wyznawcy. A ksiądz też człowiek, póki nie łamie prawa może tak samo napić się piwa jak Michnik wódki. Z tym, że ksiądz nie robi tego z Urbanem.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24446237,ktos-napisal-donos-do-kurii-na-ks-kneblewskiego-za-piwo-w.html

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,24445869,doniosl-ze-ksiadz-pije-piwo-w-warsie-ten-wyglosil-kazanie.html


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-10-2022, 13:49    Odpowiedz z cytatem

Pił piwo w pociągu. Trafił do więzienia

Policjanci zatrzymali podróżnego, który pił piwo w pociągu. Podczas legitymowania okazało się, 27-latek jest poszukiwany. Mężczyzna zakończył swoją podróż w zakładzie karnym.

Więcej:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-10-28/pil-piwo-w-pociagu-trafil-do-wiezienia/

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl