Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Dopłaty we Włoszech
Autor Wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 21-02-2017, 22:44    Odpowiedz z cytatem

Proszę o informacje o miejscówkach (dopłatach) do książeczek FIP robionych przez internet - jak to obecnie wygląda praktycznie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gocylas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2011

PostWysłany: 22-02-2017, 21:25    Odpowiedz z cytatem

W Polsce kupisz miejscówki w biurze http://www.polrail.com/ w Bydgoszczy , w 2014 roku dojechałem z ich pomocą z Poznania do Palermo. ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 11-03-2017, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Wchodzisz na stronę trenitalia.com i bez problemu kupujesz rezerwacje wybierając taryfę Global Pass, ewentualnie Biuro Polrail w Bydgoszczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 04-05-2017, 12:16    Odpowiedz z cytatem

kond345.. napisał/a:
Wchodzisz na stronę trenitalia.com i bez problemu kupujesz rezerwacje wybierając taryfę Global Pass, ewentualnie Biuro Polrail w Bydgoszczy.


Widziałem że jest taka opcja. Czy miałeś jakieś dziwne akcje z tak kopioną miejscówką?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawe_ll Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lut 2019

PostWysłany: 21-02-2019, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Zwracam się do szanownych forumowiczów w takiej sprawie: Mam bilet FIP pracowniczy, a za rezerwacje na pociągi :
40233 (Wiedeń - Florencja) zapłaciłem w naszej kasie biletowej 70 euro za kuszetę
9535 (Florencja - Neapol) 57,30 eur (siedzące)
1954 (Palermo - Rzym) 71,70 eur (kuszeta)
40456 Chopin (Wiedeń - Warszawa) 70 eur za sypialny
Mocno mnie zdziwiły tak wysokie ceny - bo przykładowo strona OEBB dopłatę do miejsca leżącego wycenia na maks. 30 euro, Trenitalia podaje ceny ogólne, ale tam bym się spodziewał niższych. Pytania mam konkretnie dwa:
1. Czy to są poprawnie wystawione rezerwacje? Zastanawia mnie, że na górze kuponu jest "BILLET+RESERVATION", poza tym "01 FIP Leisure"
2. Czy taniej będzie, jeżeli wykupię rezerwacje w kasie we Włoszech?

z góry dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 21-02-2019, 18:09    Odpowiedz z cytatem

A gdzie kupiłeś te rezerwacje, na jaki dzień?

Jak tak sprawdzam na stronie https://www.trenitalia.com/tcom-en to zapłaciłeś więcej niż cenny w promocji z miesięcznym wyprzedzeniem. Zakładam że takie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 21-02-2019, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze trzeba ustalić jaki masz ten "bilet": czy to jest książeczka z kuponami czy karta zniżek uprawniająca do ulgi 50%? Generalnie taryfę "FIP Leisure" stosuje się do karty zniżek. Dla książeczki z kuponami ceny są stałe i powinny wynosić:

Wiedeń - Florencja: bilet (za darmo) + 20 euro za kuszetkę (do kupienia na stacji albo poprzez infolinię OBB: 0043-5-1717)
Florencja - Neapol: 10 euro (taryfa "Global Pass", można kupić przez internet na stronie kolei Trenitalia)
Palermo - Rzym: 41 euro (taryfa "Global Pass", można kupić przez internet na stronie kolei Trenitalia)
"Chopin" Wiedeń - Warszawa: 44 euro (sypialny triple) + 10 euro opłaty u kierpocia w Czechach (często o tym zapominają); do kupienia tylko w kasie.

Dla pociągów włoskich krajowych najtaniej jest kupować poprzez stronę Trenitalii, dla międzynarodowych jest w ten sposób drożej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawe_ll Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lut 2019

PostWysłany: 23-02-2019, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - dzięki za pomoc!

Po drugie - mój bilet to książeczka z kuponami.

I po trzecie - po lekturze taryfy dla "Chopina" ze strony PKP IC i konsultacji sprawy w innej kasie okazało się, że faktycznie kasjerka błędnie wystawiła bilety (bilety+rezerwacje) dla karty zniżek (kod taryfowy 98 zamiast 44 "pass"). Teraz to trzeba będzie odkręcić.

Co mnie jeszcze interesuje: piszecie że miejscówki można nabyć na stronie Trenitalia - ja tutaj poproszę o łopatologiczny opis co po czym kliknąć, bo próbowałem i nie znalazłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 24-02-2019, 21:22    Odpowiedz z cytatem

1. Wchodzisz na stronę: https://www.trenitalia.com/tcom-en

2. Po wyszukaniu i wybraniu połączenia rozwijasz menu i wybierasz pozostałe oferty:

https://images91.fotosik.pl/131/b3b75a150ec96230med.png

3. Dalszy etap, w którym trzeba będzie podać numer biletu FIP (pojawi się pole "TICKET NUMBER SUPPORT"):

https://images92.fotosik.pl/131/614330e62902f2b8med.png

4. Dalej nie ma już nic trudnego Smile

Trzy uwagi:
* uwaga z pociągami typu "frecce" - niektórzy donoszą o problemach z honorowaniem FIP lub o kierpociach żądających jakiejś dopłaty; z pociągami regionale oraz intercity nie ma żadnego problemu;
* jeżeli jest taka możliwość (dla pociągów międzynarodowych to jedyna opcja) to warto dla pamiątkowego biletu wybrać opcję odbioru biletu w automacie Smile
* w wielu pociągach obowiązuje bilet online, czyli wystarczy mieć numer PNR z górnego rogu biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lukasso Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 11 Mar 2013

PostWysłany: 11-03-2019, 13:34    Odpowiedz z cytatem

hmm kilka dni temu miałem w tej zakładce do wyboru "global pass" a dzisiaj tego tam nie ma

diritto ammissione to będzie to ?

_________________
Precz z komuną !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 11-03-2019, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia... Ale po wybraniu tej opcji ceny pokazują się właściwe Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darekw21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Maj 2007

PostWysłany: 13-03-2019, 01:26    Odpowiedz z cytatem

Ceny są jednak trochę inne. Np. EC z Domodossoli do Mialno Centrale kosztuje 20€, a było 10€. Chyba że FS zrobiło niespodziankę i podniosło ceny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 20-03-2019, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Wszystko na to wskazuje, że cena wzrosła. "Diritto Ammissione" to rzeczywiście opcja, którą należy wybrać jako dopłatę do FIPa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darekw21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Maj 2007

PostWysłany: 21-03-2019, 00:54    Odpowiedz z cytatem

Czyli dochodzi do absurdu, bo np. na trasie Chiasso - Milano Centrale normalny bilet na EC i to na 1. klasę i w cenie bazowej kosztuje 18 euro...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawe_ll Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lut 2019

PostWysłany: 04-04-2019, 12:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
* uwaga z pociągami typu "frecce" - niektórzy donoszą o problemach z honorowaniem FIP lub o kierpociach żądających jakiejś dopłaty; z pociągami regionale oraz intercity nie ma żadnego problemu;


Wróciłem z wycieczki i mogę napisać jak to było w moim przypadku:
We Florencji na dworcu pytałem a to w kasie, a to informacji pokazując kupon FIP i rezerwację miejsca (10 euro z kasy biletowej w Polsce), czy to wystarczy. W obu przypadkach słyszałem, że tak. W pociągu Frecciarossa Florencja - Neapol konduktor wziął oba, popatrzył, podziękował.
Natomiast kilka dni później, również Frecciarossa, tym razem Rzym - Wenecja konduktor mówi, że rezerwacja (10 euro z trenitalia.com) nie jest odpowiednia dla tego kuponu, powinno być coś innego (mowa o dopłacie różnicy między "tym" a "tym") ale tylko informacyjnie, bo nie egzekwował tego Smile

Więc chyba 50 euro zostało w kieszeni, a wniosek na przyszłość będzie taki, że nie warto jeździć z FIP pociągami "frecce". Już lepiej kupić bilet wcześniej w promocji (wyjdzie tyle samo a chociaż będzie spokój), a zauważyłem też, że konkurencja z .italo ma dobre ceny.

[ Dodano: 05-04-2019, 10:13 ]
Lukasso napisał/a:
hmm kilka dni temu miałem w tej zakładce do wyboru "global pass" a dzisiaj tego tam nie ma

diritto ammissione to będzie to ?



[quote=aanniiaa]Wszystko na to wskazuje, że cena wzrosła. "Diritto Ammissione" to rzeczywiście opcja, którą należy wybrać jako dopłatę do FIPa.[/quote]

spojrzałem, że pojawiła się aktualizacja Rail Staff Travel warunków podróży po Europie od 1 kwietnia i jest tam mowa o tym (strony 49-54):
https://www.raildeliverygroup.com/files/Publications/services/rst/RST_Travel_Tips_For_Europe_v38.pdf[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl