Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następny
Koleją w Bieszczady
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-08-2018, 15:54    Odpowiedz z cytatem


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22-08-2018, 07:58    Odpowiedz z cytatem

Byłem, jechałem, jestem za!
Ludzi wprawdzie niewiele, ale za to widoki i atmosfera - niesamowite. Karpaty notorycznie spóźnione. Na nieszczęście, PR na Słowację puszczają klimatyzowany i nie da się otworzyć okien. Ale! Lepsze takie, niźli żadne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

podjazdy
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-08-2018, 21:43   

Czy ten pociąg kadłubkowy SKPL ma możliwość fizyczną przewozu rowerów? Bo na filmie widzę namalowany rowerek na pojeździe, a w rozkładzie takiej informacji nie widzę (TLK z Jasła do Łupkowa nie prowadzi rowerów teoretycznie, ale być może praktycznie to tylko niedociągnięcie w rozkładzie). Ktoś jechał tym pociągiem i może się wypowiedzieć jak to wygląda w praktyce?
Powrót do góry

Maykin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2010

PostWysłany: 08-09-2018, 13:32    Odpowiedz z cytatem

to fakt,żadnej informacji nie ma.Dzisiaj byłem na jednej za stacji,przyjechał,chciałem zajrzeć do środka,ale nikt nie wsiadał ani nie wysiadał a w środku tylko konduktorka,drzwi nie otworzył i pojechał Laughing

[ Dodano: 16-09-2018, 18:22 ]
Dzisiaj jechałem tym 3członowym SZT,jestem pod wrażeniem!Pociąg czysty,dużo miejsca dla pasażerów jak i rowerów.Konduktor bardzo miły nie to co w PR,wsiadłem usiadłem,przyszedł konduktor kupiłem bilet i super sie jechało.Potem wracałem Prami,wsiadło kilka osób,konduktor ruszył dupe,z maszynistą ucinał pogawędki i z pretensjami że nikt z nas nie przyszedł do niego po bilety.Jak by na stacji była kasa,czy automat biletowy to ok.Łaske robi że bilety sprzeda,kpina!SKPL to co innego dbają o pasażera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-10-2018, 17:46    Odpowiedz z cytatem

Polska – Ukraina: Linią 102 także do Zagórza?

Województwo podkarpackie zapowiada uruchomienie nie jednej, a dwóch par pociągów z Przemyśla do Niżankowic. Zauważa jednocześnie, że być może ruch będzie wznowiony na całym dawnym ciągu Przemyśl – Chyrów – Zagórz. Idea otwarcia transgranicznej trasy gromadzi poparcie polityczne – wyrażane m.in. przez marszałka Marka Kuchcińskiego.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/polska--ukraina-linia-102-takze-do-zagorza-89097.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 10-11-2018, 13:49    Odpowiedz z cytatem

Zuba: Powstrzymać degradację transportu kolejowego w Bieszczadach!

Początek upływającej obecnie kadencji samorządowej zbiegł się w czasie z widmem całkowitego zawieszenia połączeń kolejowych na odcinku Jasło – Zagórz. W tym trudnym okresie (koniec 2014 r.) ruch pasażerski na linii 107 Łupków – Zagórz był zawieszony od trzech lat. W zaistniałej sytuacji działając w podwójnej roli radnego powiatowego oraz pełnomocnika Burmistrza Zagórza d/s kolei współtworząc jednocześnie z Igorem Wójciakiem oraz Adamem Filarem Kampanię Społeczną KochamKolej.pl rozpocząłem długą drogę do celu jakim było powstrzymanie degradacji transportu kolejowego w Bieszczadach.

Więcej:
https://www.nakolei.pl/zuba-powstrzymac-degradacje-transportu-kolejowego-w-bieszczadach/

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Maykin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2010

PostWysłany: 21-11-2018, 11:09    Odpowiedz z cytatem

..dzisiaj widziałem na szlaku Jasło-Rzeszów lokomotywę ciągnącą kilka motoraków SKPL.Czy to koniec pracy na liniach zagórskich taboru SKPL?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

OS_24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2012

PostWysłany: 10-12-2018, 23:59    Odpowiedz z cytatem

Maykin napisał/a:
..dzisiaj widziałem na szlaku Jasło-Rzeszów lokomotywę ciągnącą kilka motoraków SKPL.Czy to koniec pracy na liniach zagórskich taboru SKPL?
Zostały SN 84.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-01-2019, 12:48    Odpowiedz z cytatem

Linia 102: Jak regulowano tranzyt PRL – ZSRR?

Choć dziś po linii nr 102 do ukraińskich Niżankowic kursują jedynie drezyny, i to tylko okazjonalnie, stosunkowo niedawno miała ona duże znaczenie w ruchu dalekobieżnym. Część pociągów jadących w rejon Bieszczadów docierała tam bowiem tranzytem przez tereny leżące dziś na Ukrainie. Przewóz przez ówczesną Ukraińską Socjalistyczną Republikę Radziecką regulowała międzypaństwowa umowa zawarta w 1963 r.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/linia-102-jak-regulowano-tranzyt-prl--zsrr-90023.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 29-03-2019, 16:29    Odpowiedz z cytatem

Jest szansa na szybsze podróże w Bieszczady?

Ponad 32 mln zł ma kosztować przygotowanie dokumentacji projektowej trzech inwestycji kolejowych na Podkarpaciu. Samorządowcy oraz przedstawiciele PKP liczą, że po realizacji tych inwestycji skróci się podróż w Bieszczady, poprawi się też bezpieczeństwo.

W czwartek w Rzeszowie przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych oraz zarządu województwa podpisali umowy na dofinansowanie przygotowania dokumentacji tych inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego. Dwie z nich dotyczą rewitalizacji linii kolejowej Jasło-Nowy Zagórz (linia nr 108) i Nowy Zagórz-Łupków (linia 107), a trzecia - budowy łącznicy kolejowej Jedlicze-Szebnie.

Więcej:
http://inforail.pl/jest-szansa-na-szybsze-podroze-w-bieszczady-_more_113479.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-06-2019, 12:30    Odpowiedz z cytatem

W Bieszczady wagonem... SKPL

Nietypowy dla obsługi TLK Małopolska pociąg uruchomił przewoźnik SKPL - zamiast zespołów trakcyjnych w trasę pojechał wagon 102A z lokomotywą SM42.

Na zdjęciu opublikowanym przez SKPL widać skład TLK Małopolska w Łupkowie obsługiwany lokomotywą SM42 w barwach poolu taborowego Cargounit (marka należy do Industrial Division) oraz wagonem 102A. Jak komentuje z przymrużeniem oka przewoźnik, to powrót składów wagonów w Bieszczady.

Czytaj więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/w-bieszczady-wagonem-skpl-92458.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-07-2019, 18:48    Odpowiedz z cytatem

Beton kolejowej paranoi u stóp samych Bieszczadów

Kiedy przed rokiem powiat sanocki porozumiał się z SKPL w sprawie kolejowego ożywienia trasy z Sanoka przez Zagórz do Komańczy wydawało się, że najgorsze czasy kolejowe w Bieszczadach są już za nami. Pociągi miał współfinansować Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, i generalnie wszystko miało być pięknie. Sprawy szybko przybrały jednak nieoczekiwany, mało optymistyczny obrót, przez co od wielu miesięcy obserwujemy istną kolejową paranoję na kółkach. Dosłownie niestety...

Więcej:
http://www.przedniaplatformatramwaju.pl/2019/07/rzeszow-beton-kolejowej-paranoi-u-stop.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

walther Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: Warszawa/Sanok*

PostWysłany: 11-07-2019, 01:21    Odpowiedz z cytatem

Rok temu mieliśmy kampanię przed wyborami samorządowymi, musiało być pięknie...

_________________
Ratujmy kolej na Podkarpaciu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16-07-2019, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Rok temu SKPL pięknie śmigało! Choć ludzie się dziwili, dlaczego w jedną stronę ten sam skład jeździ po cenie pociągu osobowego, a w drugą po cenie pośpiesznego... Swoją drogą, to ciekawa i chyba niespotykana rzecz w innych krajach Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-07-2019, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Podkarpacie nie widzi nic złego w autobusach za pociągi Polregio

Od kilku tygodni autobusy szynowe Przewozów Regionalnych, które powinny wozić turystów pomiędzy Sanokiem i Komańczą, nie kursują i zastępowane są przez niewielkie busy. Podkarpacki urząd marszałkowski wydaje się tym zupełnie nie przejmować, a wręcz jest zadowolony z postawy przewoźnika. 16 lipca pasażerowie nie zmieścili się do busa, i musiał ich ratować SKPL.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/podkarpacie-nie-widzi-nic-zlego-w-autobusach-zastepczych-za-pociagi-polregio-92785.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 24 z 28 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl