Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 60, 61, 62  Następny
Rozkład jazdy 2019/2020
Autor Wiadomość

czaszka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2019
Skąd: Świebodzin

PostWysłany: 09-06-2019, 09:41    Odpowiedz z cytatem

Lubuskie ma obecnie bardzo dobrą siatkę połączeń z Warszawą. Jak ktoś chce jechać EIC do/z Warszawy to może skorzystać z 4 w ciągu dnia połączeń EIC Berlin - Warszawa. Do tego dochodzą jeszcze 3 połączenia TLK.

Ja osobiście podróżując na linii Świebodzin - Warszawa wolę skorzystać z połączeń TLK niż EIC różnica w cenie spora (65 złotych vs 140 złotych) a komfort i czas podróży w praktyce ten sam.

Nie widzę sensu zamiany pociągów TLK na EIC.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejorz91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013
Skąd: Warmia i Mazury

PostWysłany: 09-06-2019, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Siema. Czy ma ktoś dostęp do wstępnego projektu nowego rozkładu jazdy PKP Intercity 2019/2020? Smile Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 09-06-2019, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Tak ja pisze czaszka podróżni z Zielonej Góry czy Gorzowa zawsze mogą dojechać regio do Zbąszynka i tam mają 4 skłądy EIC do Warszawy.Więcej ich nie potrzeba.Trzeba rozszerzyć za to ilość połączeń kategorii IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-06-2019, 08:45    Odpowiedz z cytatem

Czy kolejowe połączenie Jelenia Góra - Świnoujście może przestać istnieć?

Spore problemy mogą czekać podróżnych, którzy coraz chętniej korzystają z pociągu dalekobieżnego Jelenia Góra-Świnoujście. PKP Intercity nie ujęło tego połączenia w nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie 13 grudnia.

Czytaj więcej:
https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/87683/Juz-niedlugo-kolejowe-polaczenie-Jelenia-Gora-Swinoujscie-moze-przestac-istniec

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pionier27 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009

PostWysłany: 14-06-2019, 20:20    Odpowiedz z cytatem

jajo31 napisał/a:
Tak ja pisze czaszka podróżni z Zielonej Góry czy Gorzowa zawsze mogą dojechać regio do Zbąszynka i tam mają 4 skłądy EIC do Warszawy.Więcej ich nie potrzeba.Trzeba rozszerzyć za to ilość połączeń kategorii IC.

Owszem, Ale frekwencja w BWE zawsze sięga 100% i trudno jest dostać miejscówki. Po za tym PR coraz częściej odwołują Regio relacji ZG-Poznań oraz ZG-Gorzów z powodu kłopotów taborowych. Więc liczenia na to ze dojadę na BWE do Zbąszynka lub dostane się z BWE do Zielonej Góry jest jak gra w LOTTO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 15-06-2019, 21:18    Odpowiedz z cytatem

jakubkrzeminski napisał/a:
Uważam, że starania o zwiększenie liczby pociągów EIC i EIP są uzasadnione. Podróżując po Polsce zawsze staram się wybrać 1 klasę w tych kategoriach pociągów w związku z najwyższym komfortem podróży i małą liczbą postojów. Był czas, że w mieście Gliwice wycofano wszystkie takie pociągi, na szczęście aktualnie są dwa kursy Pendolino do Gdyni przez Warszawę. W zeszłym roku był również EIC Górnik, niestety został wycofany. Dostępność miejsc wbrew pozorom nie jest tak wysoka jak wynika z powyższego postu, wczoraj w EIP 5402 z Warszawy do Gliwic (odjazd o 16:44) nie było już miejsc, i konieczna była podróż z przesiadką, w EIC 110 odjeżdżającym o 17:39 również 100% zajętych miejsc, prawdopodobnie dostałem jedną z ostatnich miejscówek. W tym tygodniu jechałem również kilka razy EIP 4502 z Gliwic do Warszawy (odjazd 6:15) i przy wszystkich podróżach zajętych 80-100% miejsc. Dlatego życzę powodzenia podróżnym z Zielonej Góry i Szczecina jeśli chodzi o uruchomienie pociągów kategorii EIC, i będę starać się o poprawę pod tym względem dla miasta Gliwice.

wsadź sobie te pociagi EIC/EIC-P w doopę, w chorej kosmicznej taryfie EX! w polskich realiach zarobkowych taryfa POSP-D jest już za droga ,a co dopiero nienormalne ceny dla bankomatów panujące w ekspresach!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 17-06-2019, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Pionier27 no jak mówisz jak gra w Lotto.Wiem to bo coś takiego widziałem na własne oczy.Jechałem regio z Gorzowa do Zbąszynka(jednoczłonowy SA105) już z Gorzowa wyjechał pełny do granic możliwości.W Międzyrzeczu 2 osoby chciały wejść do niego z rowerami.Nie było na to żadnych szans.Miały przesiadkę w Z.Górze i gdzieś na Śląsk mieli dalej jechać.Od konduktora usłyszeli że za 3h pojedzie większy szynobus to na pewno zmieszczą się z rowerami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 18-06-2019, 09:15    Odpowiedz z cytatem

O ile plany się nie zmienią, to Zielona Góra przez Poznań będzie mieć 2 TLKi do stolicy - Zielonogórzanin rano (po 9 w Warszawie) oraz Bystrzyca (do Lublina, w okolicach godzin Paderewskiego). Ogólnie liczba pospiesznych z Poznania do Warszawy całkiem spora: Uznam (przez Gniezno), Wetlina (przez Konin) po 4 rano do Lublina, Zielonogórzanin (przez Konin), Warta (przez Konin), Mewa (przez Konin), Podlasiak (przez Konin) i Bystrzyca (przez Konin) oraz IC Gałczyński (przez Konin). Nie wiem też czy nie ma jakiegoś TLK Goplana (przez Gniezno) - ale tu sobie ręki uciąć nie dam. Oprócz tego 4 pary EIC do Berlina (od czerwca 5 par), Paderewski, Lech, Chrobry - wszytko z postojami w Kutnie i Koninie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przemek1984 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Kwi 2016

PostWysłany: 18-06-2019, 11:08    Odpowiedz z cytatem

Masz kolego dostęp do nowego rozkładu? Jeżeli tak powiedz proszę co ciekawego słychać na innych liniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mawel Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 26 Maj 2018
Skąd: Szczecin, Chociwel

PostWysłany: 18-06-2019, 11:19    Odpowiedz z cytatem

Jakie relacje będą jeździć Warta, Mewa (Myślę że nadal że Szczecina, ale nie wiem), Podlasiak, Goplana?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 18-06-2019, 11:23    Odpowiedz z cytatem

A kiedy mają całkowicie zakończyć remont z Poznania do Warszawy? Te trasowane przez Gniezno to na stałe zostaną?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 18-06-2019, 11:55    Odpowiedz z cytatem

Miałem jedynie okazyjnie możliwość podejrzenia tego rozkładu jazdy więc nie powiem jak wygląda sytuacja na innych liniach. Nie mam pewności co do Mewy a o Goplanie tylko słyszałem.
Bądź co bądź wiem jedynie mniej/więcej jak to będzie od Poznania do Warszawy przez Konin wyglądać (godz. orientacyjne):
~4:30 TLK Wetlina do Lublina
~5:40 TLK Zielonogórzanin
~6:23 EIC Lech
~7:35 EIC Chrobry
~8:35 EIC BWE
~9:30 TLK Warta
~12:30 EIC BWE
~14:30 TLK Podlasiak
~15:26 EIC Paderewski
~16:35 EIC BWE
~17:35 TLK Bystrzyca (ZG - Lublin)
~18:35 EIC BWE - od czerwca
~19:35 IC Gałczyński
~20:35 EIC BWE
Z Warszawy (również orientacyjnie) przez Konin:
~4:50 EIC BWE
~6:00 IC Gałczyński
~7:00 EIC Paderewski (do czerwca)/EIC BWE (od czerwca)
~8:00 TLK Bystrzyca
~9:00 EIC BWE
~10:00 TLK Podlasiak
~11:00 EIC Paderewski (od czerwca)
~13:00 EIC BWE
~15:00 TLK Warta (do Gorzowa i Szczecina)
~16:00 EIC Lech
~17:00 EIC BWE
~18:00 EIC Chrobry
~19:00 TLK Zielonogórzanin
~20:00 TLK Wetlina

Zaznaczam, że to są orientacyjne godziny, kojarzy mi się TLK Mewa jeszcze, choć ręki sobie obciąć nie dam. Mogłem też coś pominąć z pospiesznych, z EIC podałem wszystko. Jeśli będę miał kiedyś możliwość sprawdzenia dokładniejszych i bardziej aktualnych godzin, to napiszę, ale niczego nie obiecuję.

Ciężko stwierdzić, kiedy remont się zakończy. W teorii to miał być grudzień'20 choć już się mówi o około 2 letniej obsuwie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mawel Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 26 Maj 2018
Skąd: Szczecin, Chociwel

PostWysłany: 18-06-2019, 17:23    Odpowiedz z cytatem

Faktycznie TLK Bystrzyca w Lublinie będzie o 23 podobne jak teraz TLK Kochanowski Kołobrzeg - Lublin ale znika z czasu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejorz91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013
Skąd: Warmia i Mazury

PostWysłany: 18-06-2019, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Czy coś też będzie nowego bezpośredniego (Wrocław) Poznań - Olsztyn? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 19-06-2019, 12:44    Odpowiedz z cytatem

Witam. A szykują się jakieś nowości z Łodzi i z Pabianic Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 62 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 60, 61, 62  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl