Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Małopolski Zakład Przewozów Busowych!
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-10-2013, 14:25   

Wprawdzie tajemnica poliszynela, ale teraz przynajmniej nie ma żadnych wapliwości...
Czy trasę z Wadowic do Krakowa obsługują tego samego typu przerobione wozy na przewóz ziemniaków, co Bielsko-Biała - Andrychów? Widziałem takowy dzis na przystanku pod szyldem wspomnianej firmy i naprawdę podziwiam ludzi, że podróżują w takich warunkach...
Przejdź na dół

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-11-2013, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Chyba tak, ziemniakowozy. Bo ja dojeżdżając do Limanowej, w km nieco więcej niż do Wadowic, płacę za bilet 13 PLN. 5 PLN za 50 km to cena śmieszna Very Happy i jakości wielkiej bym się nie spodziewał Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ikarek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Kwi 2013
Skąd: Bytom

PostWysłany: 05-11-2013, 14:49    Odpowiedz z cytatem

Busy wykańczają nie tylko pociągi, także PKSy. miałem tego próbkę zarówno na trasie Nowy Sącz-Krynica jak również Kamień Pomorski-Międzywodzie-Świnoujście. Od gór do morza, firmy busowe stosują starą taktykę: mały bus jedzie 2 minuty przed dużym pekaesem i zgarnia całą gotówkę. Ja i moja rodzina byliśmy jedynymi pasażerami, którzy nie chcieli gnieść się w busie i woleli jechać w mniej klaustrofobicznych warunkach.
Rozmawiałem z kierowcą, czemu nie interweniują w urzędzie czy gdzieś tam, powiedział, że niestety są bezradni, busy zgłaszają "rozkład nieregularny" albo tylko "częstotliwość kursowania" czy coś tam, nie pamiętam dokładnie. I wszystko zgodnie z prawem, albo mają koneksje w urzędach.
Marszrutki stają się po prostu nową, powszechną "jakością" podróżowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Castaway Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2011

PostWysłany: 05-11-2013, 19:13    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na trasie Nowy Sącz-Krynica

co najśmieszniejsze tam obserwujemy powrót do punktu wyjścia - Rafatex z Ar-Turem wykosili PKS nie tyle cenami, co czasem przejazdu - bus gnal nieraz po 100 km/h potrafiąc osiągnąć czas przejazdu Muszyna - Nowy Sącz (dworzec) nawet mniej niż 50 minut (sic). A PKSowski autosan wydawało się, że wyzionie ducha pod Krzyżówką rzężąc prędkością 30 km/h. Kiedy Ar-Tur był już na Szczawniku PKS dopiero staczał się do Krynicy.
PKS upadł, Ar-Tur nie wytrzymał konkurencji (pomijam kontrowersyjne kwestie), a Rafatex... smiga dużymi autobusami, gdzie rozkładowy czas przejazdu Muszyna-NS to 1h:10min - czyli tyle co PKS za dawnych lat.

A kolej... śpi, choć z Muszyny mogłaby się okazać bardzo konkurencyjna z obecnymi cenami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009

PostWysłany: 07-11-2013, 13:26    Odpowiedz z cytatem

Nowy rozkład na linii krynickiej zdecydowanie lepszy - nie jest cud, ale w porównaniu z obecnym jest dużo lepszy. Sprawdź i jeździj pociągiem, będzie ich więcej Smile

_________________
Tramwaj musi wrócić do Gliwic. Frankiewicz już odszedł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 13-05-2020, 14:13    Odpowiedz z cytatem

Przewozy Regionalne w wakacje autobusami. Bielsko-Biała, Zakopane, Oświęcim i nie tylko.

Przewozy Regionalne będą wozić pasażerów autobusami. W wakacje, na popularnych kierunkach. Właśnie został ogłoszony przetarg.

Więcej:

http://inforail.pl/przewozy-regionalne-w-wakacje-autobusami-bielsko-biala-zakopane-oswiecim-i-nie-tylko_more_123828.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl