Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 57, 58, 59  Następny
Rozkład jazdy 2020/2021
Autor Wiadomość

przemek2029 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2014
Skąd: jaworzno

PostWysłany: 11-06-2020, 14:26    Odpowiedz z cytatem

Ja mi pytaniem jakie będą pociąg dla stacji Jaworzno Szczakowa w rozkładzie 2020/2021 to dostałem taką odpowiedź

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pańską wiadomość przekazaną do Ministerstwa Infrastruktury drogą elektroniczną w dniu
23 maja br. w sprawie zaplanowanych połączeń dalekobieżnych w rozkładzie jazdy edycji 2020/2021 dla
stacji Jaworzno Szczakowa, przekazuję poniższe informacje.
Informuję, że prace nad ofertą przewozową w rozkładzie jazdy edycji 2020/2021 jeszcze się nie zakończyły.
Z uwagi na nieprzewidywalne na chwilę obecną skutki związane z pandemią koronawirusa oraz możliwe
zmiany uwarunkowane możliwościami technicznymi ze strony zarządcy infrastruktury „PKP Polskie Linie
Kolejowe S.A.”, ostateczny kształt oferty przewozowej może ulec zmianie.
Ponadto informuję, że zgodnie z art. 30 ust. 3 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym
(Dz.U. z 2019 r. poz. 710, z późn. zm.) zarządca infrastruktury kolejowej, czyli spółka Polskie Linie Kolejowe
S.A., na podstawie wniosków przewoźników o przydzielenie tras pociągów opracowuje roczny rozkład jazdy.
Wyjaśniam, że głównym założeniem przy tworzeniu oferty dalekobieżnych przewozów kolejowych jest
zapewnienie połączeń pomiędzy głównymi węzłami komunikacyjnymi w kraju. Dlatego też, przy
opracowywaniu rocznych rozkładów jazdy, bierze się pod uwagę takie aspekty, jak konieczność:
• zapewnienia bezpośrednich połączeń miast wojewódzkich ze stolicą kraju,
• umożliwienia zwiększenia mobilności społecznej z jednoczesnym uwzględnieniem wielkości i struktury
popytu przewozowego na danej linii kolejowej z podziałem na pory dnia, tygodnia i roku.
Mając na uwadze oczekiwania społeczne, a także dążenie zarówno organizatora międzywojewódzkich
i międzynarodowych przewozów kolejowych, tj. Ministra Infrastruktury jak i operatora, tj. „PKP Intercity S.A.”
do obsługi jak największej liczby regionów i miejscowości, organizator zapewnia, że dokłada wszelkich
starań, by oferta przewozowa rozwijała się we wszystkich województwach.
Ponadto podkreślam, że minister właściwy do spraw transportu, jako ustawowy organizator kolejowych
połączeń międzywojewódzkich, zamawia na podstawie umowy pasażerskie połączenia kolejowe
o charakterze usług publicznych w oparciu o wymogi zawarte w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury
i Budownictwa z dnia 8 grudnia 2016 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie planu zrównoważonego
rozwoju publicznego transportu zbiorowego w zakresie sieci komunikacyjnej w międzywojewódzkich
i międzynarodowych przewozach pasażerskich w transporcie kolejowym (Dz.U. z 2018 r. poz. 874).
Organizator zobligowany jest planem zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego, czyli
tzw. „Planem transportowym”, określającym trasy stanowiące sieć połączeń międzywojewódzkich
i międzynarodowych, na których priorytetem jest zapewnienie odpowiedniej dalekobieżnej oferty
przewozowej. Zatem działania ministra właściwego do spraw transportu są skorelowane z dążeniem do
realizacji „Planu transportowego” – zarówno scenariusza podstawowego jak i pożądanego.
Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych informacji.
Z poważaniem,
Dokument podpisany elektronicznie przez:
Jakub Kapturzak
Zastępca Dyrektor

Pisałem do nich 23 mają opowiedz dostsłem 27 mają
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-06-2020, 23:05    Odpowiedz z cytatem

Mam projekt rozkładu jazdy PKP IC 2020/2021. Stan na dzień 05.05.2020.

Zaznaczam, że tak jak w ubiegłym roku nie będzie on dostępny dla każdego, bo już parę razy bardzo się na mikolach w tej kwestii zawiodłam (chwalenie się na lewo i prawo, publikowanie w sieci tajnego linka do pliku na serwerze, donosy do betonu PKP IC, żeby coś z naszym forum zrobił: straszenie konsekwencjami prawnymi i wysokim odszkodowaniem finansowym), więc dmucham na zimne.

W związku z powyższym ustalam następujące zasady:

1. Osoby zainteresowane projektem mogą się ze mną kontaktować tylko przez PW (prywatna wiadomość).

2. Zarządzam całkowitą dyskrecję, tzn. nikt się tym projektem publicznie nie chwali, ani nigdzie go nie publikuje. Złamanie tej zasady spowoduje, że w przyszłym roku nic ode mnie nie dostaniecie! Kopia projektu będzie specjalnie oznaczona, więc jeśli pojawi się w sieci, będzie wiadomo skąd był przeciek. Jeden wykręci mi numer, wszyscy na tym stracą.

3. Osoby, które znam (administracja forum, byli moderatorzy, moi prywatni znajomi) oraz forumowicze z rangą SPONSOR (tj. osoby wpierające forum kwotą min. 50 zł/rok) dostaną ten projekt niejako z automatu. Pozostali forumowicze muszą dołożyć się do kosztów utrzymania forum. Krótko mówiąc zarządzam zrzutkę na serwer i domenę. Kwota składki dowolna, wedle uznania każdego z was. Proszę się tylko nie wygłupiać z groszowymi wpłatami, bo takie osoby uznam za niepoważne. Myślę, że równowartość jednego piwa w knajpie to rozsądne minimum. Szczegóły dotyczące płatności podam w prywatnej wiadomości. Gdyby ktoś w ramach sponsoringu chciał opłacić domenę (ok. 55 zł) proszę to zaznaczyć w wiadomości, wtedy przekażę numer konta naszego providera.

Na wasze wiadomości postaram się odpowiadać na bieżąco, w ramach wolnego czasu jakim dysponuję.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Ostatnio zmieniony przez Victoria dnia 26-06-2020, 17:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 15-06-2020, 12:20    Odpowiedz z cytatem

Którędy od Czestochowy pojedzie pociag Lazurowe Wybrzeze rel. Moskwa-Nicea?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 15-06-2020, 13:17    Odpowiedz z cytatem

Witam.A kiedy ew. ten nowy RJ 2020/2021 będzie on dostępny publicznie Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 15-06-2020, 14:14    Odpowiedz z cytatem

Warszawa – Wiedeń z RegioJet? Jest wniosek czeskiego przewoźnika.

Prywatny przewoźnik RegioJet złożył do czeskiego regulatora rynku informację o planie uruchomienia połączeń nocnych Warszawa – Wiedeń. Połączenie może wystartować najwcześniej w grudniu.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/warszawa--wieden-z-regiojet-jest-wniosek-czeskiego-przewoznika-97192.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Auderman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 13 Maj 2020
Skąd: Poznań

PostWysłany: 15-06-2020, 16:28    Odpowiedz z cytatem

Pabianiczanin We wrześniu na wyszukiwarkach a w grudniu stanie się ogólnodostępny

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqsfA4g1o1a0hk3ACOI9AfQ Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

emsob Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2020

PostWysłany: 15-06-2020, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Jak będą wyglądały połączenia między Poznaniem a Wrocławiem? Czy w związku z postępującą modernizacją coś się zmieni? O ile jeszcze takie pytania mają rację bytu. Ja konto założyłem zbyt późno, aby otrzymać cały projekt. Zależy mi na tej jedynej trasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Auderman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 13 Maj 2020
Skąd: Poznań

PostWysłany: 15-06-2020, 17:54    Odpowiedz z cytatem

emsob
Rozkładu jazdy przytaczać nie będę, bo nie wolno także przytoczę informacje ogólnodostępne lub z ministerstwa.
- Kamieńczyk, Wilczka i jedna para regio Poznań - Wrocław idą na odstawkę.
- Jeziorak zostanie wydłużony do Wrocka i pojedzie zamiast Szkunera.
- Piast znowu stanie się TLK
- Przez Wrocław znowu pojedzie IC Gwarek

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqsfA4g1o1a0hk3ACOI9AfQ Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryczens Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2015

PostWysłany: 17-06-2020, 12:22    Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie tylko to że ministerstwo w odpowiedzi na moje pismo informuje że dla Brzegu zaplanowano postój pociągu IC Nightjet Relacji Berlin-Budapeszt/Wiedeń. Oraz IC Wawel relacji Kraków-Berlin-Kraków i owszem IC Nightjet został ujęty dla Brzegu a znów IC Wawel nie jest ujęty dla Brzegu 🤬 nie wspomnę że Brzeg traci od grudnia postój IC Wyspiański oraz IC Hetman do Hrubieszowa jedyne połączenie , i całkowicie odcinają nas od połączenia do Kołobrzegu bo nie dość że zostaje tylko TLK Malczewski to jeszcze bez postoju w Brzegu oby to była tylko pomyłka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 17-06-2020, 16:04    Odpowiedz z cytatem

Kiedyś za Kamieńczyka miała jechać IC Szklarka z Poznania do Jeleniej Góry bodajże, ale ostatecznie nie pojechała. O ile skład wagonowy to może rzeczywiście przesada, to sama relacja z potokami Poznań - Wrocław i Wrocław - Szklarska Poręba oraz na całej trasie nie była zła, choć może też nie na pięć wagonów. Jeśli jednak będzie skomunikowanie we Wrocławiu z Regio Poznań - Wrocław na KD Wrocław - Szklarska Poręba, to chyba jakiejś wielkiej straty nie będzie, a wagony można zawsze wykorzystać jako jakiś sR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-06-2020, 19:22    Odpowiedz z cytatem

Projekt rozkładu jazdy 2020/2021 pociągów regionalnych (KD i PR) na Dolnym Śląsku:

http://infokolej.pl/docs/kd/rj2021.pdf

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 18-06-2020, 19:22    Odpowiedz z cytatem

Ciekawy pociąg w roboczym RJ
TLK 28102 Lubuszanin Chełm - Zielona Góra z bezpośrednimi wagonami do Żagania Very Happy

Pewnie pozostałość po początkowych ambitnych planach Wink

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pacy Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lip 2011
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 19-06-2020, 22:02    Odpowiedz z cytatem

Co ciekawe ma on też jechać z i do Gorzowa🤔.
Wychodzi, że w Zbąszynku będzie dzielony/łączony na Gorzów i Zieloną Górę ale gdzie będą wagony z/do Żagania???

_________________
2016 - 15995 km, 2017 - 12197 km, 2018 - 9460 km, 2019 - 8278 km, 2020 - 9476 km,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Auderman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 13 Maj 2020
Skąd: Poznań

PostWysłany: 20-06-2020, 09:48    Odpowiedz z cytatem

No wagony na Zieloną Górę mają być dalej do Żagania
Poza tym ich też nie zaznaczono

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqsfA4g1o1a0hk3ACOI9AfQ Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

emsob Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2020

PostWysłany: 20-06-2020, 11:42    Odpowiedz z cytatem

W tym projekcie RJ dla Dolnego Śląska widzę nowy przystanek Wrocław Szczepin. To jakaś nowość. Nic nie słyszałem o takim przystanku. Zaplanowana jest budowa? Nie wierzę, aby zdążyli do grudnia.

I kolejna sprawa - było mówione o likwidacji Wilczki i Kamieńczyka, nawet potwierdzone informacje, a w załączonym projekcie dla Dolnego Śląska są nadal. Może ten projekt nieaktualny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 59 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 57, 58, 59  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl